Jump to content
Tom12

Rozmazany obraz podczas obserwacji przez teleskop

Recommended Posts

Zastanawiam się czy SW, czy tam dystrybutorzy nie mogą wielkimi literami/obrazkami wytłumaczyć co jak podłączyć. Jestem zaledwie parę lat na forach astro, a widziałem wieeeele tematów o dokładnie tym samym problemie...

• Like 1

Co wy wygadujecie? Przecież pytający jak widać ma dostęp do internetu i zapewne kupował teleskop w sklepie internetowym. Odrobina własnej dedukcji "jak to powinno działać" albo zwyczajne zazdrosne spojrzenie na foto zmontowanego telepa w każdym niemalże sklepie w Necie i wszystko jest jasne. Mało rozgarnięci są ci pytający albo poprostu zalatani i brak czasu aby pomyśleć na spokojnie.

Przyznam, że mnie tak zawsze zżera ciekawość nowego sprzętu, że wszelkie możliwe fotki tego sprzetu w Necie oglądam przed zakupem oraz czytam jak działa, jakie może sprawić problemy itd. Czysta satysfakcja z "gonienia króliczka"

• Like 1

26 minut temu, soczi napisał:

Co wy wygadujecie? Przecież pytający jak widać ma dostęp do internetu

Pytający właśnie w Internecie szukał pomocy. Gdyby nie piotrkusiu i monter, toby jej nie znalazł. Wielu innych za to ochoczo udzieliło mu informacji, jakim w ich mniemaniu jest durniem i leniem, bo pyta bardziej doświadczonych o to, czego nie wie, zamiast najpierw skończyć uniwersytet a ewentualne pytania zadawać dopiero po przeczytaniu całego Internetu.

30 minut temu, KrzychK napisał:

Pytający właśnie w Internecie szukał pomocy. Gdyby nie piotrkusiu i monter, toby jej nie znalazł. Wielu innych za to ochoczo udzieliło mu informacji, jakim w ich mniemaniu jest durniem i leniem, bo pyta bardziej doświadczonych o to, czego nie wie, zamiast najpierw skończyć uniwersytet a ewentualne pytania zadawać dopiero po przeczytaniu całego Internetu.

Czy ja wiem, czy konieczny Uniwersytet? :) 
Wystarczyło wpisać w google sw 200/1000 (setki zdjęć produktu) lub zadać pytanie na forum, co zostało uczynione i dostał odpowiedź :) 
Teraz to Ty naskakujesz między wierszami na innych jakimi to są "gburami", bo mieli ubaw z jednego zdjęcia (a nie z tego, że ktoś czegoś nie wie).  Wyluzuj :)

Edited by dexter77

49 minutes ago, KrzychK said:

O ile tylko pisanie powyższych insynuacji sprawia, że czujesz się lepszy, szlachetniejszy etc. to - na zdrowie !

Edited by Agent Smith

Trochę a propos tematu tego wątku. Przypomniało mi się moje niezwykłe podekscytowanie, gdy jako dziecko pierwszy raz spojrzałem przez lornetkę (ruska 8×30) na nocne niebo. To było niesamowite! Gwiazdy wreszcie były widoczne nie jako punkty, ale tarcze! Rewelacja! Po kilku minutach kubeł zimnej wody na głowę, gdy postanowiłem wyostrzyć te tarcze i zniknęły zamieniając się w punkty :(

• Like 1

23 godziny temu, dexter77 napisał:

Czy ja wiem, czy konieczny Uniwersytet? :) 
Wystarczyło wpisać w google sw 200/1000 (setki zdjęć produktu) lub zadać pytanie na forum, co zostało uczynione i dostał odpowiedź :) 
Teraz to Ty naskakujesz między wierszami na innych jakimi to są "gburami", bo mieli ubaw z jednego zdjęcia (a nie z tego, że ktoś czegoś nie wie).  Wyluzuj :)

Nawet google niepotrzebne. Wystarczyło zrobić z 10 różnych kombinacji połączeń i trafić na właściwą.

Tą cechę wyrobiło u pasjonatów dorastanie w czasach kiedy nie było internetu i trzeba było samemu kombinować. W każdym hobby nie tylko astro.

Teraz jest w zaniku. Dziwi tylko to, że ktoś decydujący się na hobby nie ma takiej nutki zacięcia "...co ?, ja nie dam rady !?" 

Andrzej

• Like 3

14 minut temu, sp3uca napisał:

Andrzej

Święta racja. Teraz jest - "weź i daj".

Panowie, a może to jest tak, że o te najprostsze rzeczy pytają tylko nieliczni? W sensie, że widzimy i czytamy tylko pytania zadane, więc odnosimy wrażenie, że wszyscy (albo większość) początkujących nie kombinuje samodzielnie. Ale przecież ci, którzy kombinują samodzielnie, nie zadają takich pytań, więc nie są przez nas widziani. Innymi słowy - własna inwencja i kombinowanie wśród początkujących zapewne mają się dobrze, tak jak to i drzewiej było, ale dzięki "internetom" widoczni są głównie ci nieliczni, którzy zamiast rozkminiać samemu od razu pytają :) Więc prawdopodobnie nie należy załamywać rąk nad brakiem inwencji u początkujących - nasza próbka nie jest reprezentatywna.

Edited by Piotr K.

Mnie samodzielne rozkminianie technicznych tajemnic optyki wszelakiego rodzaju pociąga w równym stopniu jak same obserwacje.