Skocz do zawartości

Szyja Pelikana czyli część IC5070 w bikolorze


lesnikdan

Rekomendowane odpowiedzi

Przedstawiam swoją interpretację części Mgławicy Pelikan - jak widać w temacie - wykonanej z wodoru i tlenu. Powoli dopracowuję nowy zestaw a trzy pogodne noce pozwoliły nabrać trochę doświadczenia i zebrać jak na mnie chyba największą ilość materiału - w końcu ustawianie kadru z nocy na noc nie zajmuje dwóch godzin a tylko parę minut :) Na razie wersja RGBlike i tym razem pionowo co mi osobiście nie odpowiada ale za inną orientację niektórzy by mnie zjechali :P Jak zwykle pod zdjęciem więcej info.

 

Przyjmę każda krytykę byle była konstruktywna ;)

Pelican_bicolor_gimp_HaRsGB_unsharpmask_starreduction.jpg.e86806be21f5fdfcf7e701d20c66a1df.jpg

 

45x300s Ha 12nm Astronomik

45x300s OIII 8,5nm Baader

Atik 314L+ Newton SW 150/750

Korektor Komy SW x0,9

Skala 1,93"/px
Heq5 guide ASI 034MC

 

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z sentymentu do 314L+ troszkę  pobawiłem się Twoją pracą.

Jak na taką ilość materiału to trochą za dużo tego szumu widać. Kalibrowałeś klatki biasem i darkiem? 

Wyrównałem balans kolorów w czerni, zmniejszyłem gwiazdy i trochę je zdesaturowałem, aby zmniejszyć karmazynowe obwódki.  Nałożyłem warstwę "łagodne światło" z kryciem 60% z filtrem górnoprzepustowym na 25pix i na koniec delikatnie odszumiłem.

Bez nazwy-1.jpg

314L+ to odkurzacz na fotony. Gdyby teraz robili takie matryce, tylko cztery razy większe:Arrow:

Edytowane przez Piotr4d
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie bez kalibracji - na to jeszcze czasu nie znalazłem bo muszę odgrzebać darki i biasy z podobną temperaturą... Dopiero po wrzuceniu rzuciło mi się w oczy to ziarno - nie bardzo wiem w którym momencie powstało ale to i tak znając życie nie jest ostateczna wersja ;) planuję jeszcze inaczej pomieszać kolory by uzyskać "pseudo SHO" bo nie wiem czy uda się dozbierać jeszcze SII... Tym bardziej, że to pierwszy lepszy materiał uzbierany więc będę męczyć pewnie do upadłego :P

Edytowane przez lesnikdan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.