Skocz do zawartości

Projekt "Taras" - Epizod 4 - Orzeł w sosie własnym


Pav1007

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Piotr4d napisał:

Choć jak dla mnie za dużo sosu, wolę takie bardziej kolorystyczne sauté.

Taki sos to urok tej palety :-) Samo Ha też wygląda zacnie :-) Dzięki!

 

1 godzinę temu, Tayson napisał:

ooo, ładne!!!

ooo, dzięki! :-)

 

1 godzinę temu, ryszardo napisał:

Dużo sosu i do tego na ostro :) . Aż dziw, że w takich warunkach dało się to zrobić!. Dobre.

Zrobię zdjęcie warunków i wrzucę - dobrze, że M16 to jasny obiekt.

 

1 godzinę temu, Winter napisał:

Ile Pawle poświęciłeś czasu na obróbkę tego zdjęcia ?

hmm, podchodziłem do niego 3 dni, dwie wersje poszły do kosza, obróbka poszczególnych kanałów, potem już zdjęcia jako całość... sądzę, że sumarycznie z 12h

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Krzychoo226 napisał:

A ja zapytam inaczej: ile lat zbierałeś materiał?

Ha :-) Pierwszy materiał zebrałem chyba pod koniec kwietnia. A głównie paliłem podczas majowych pogodnych, krótkich nocy. Potem przełom maja i czerwca. Niewątpliwą zaletą sprzętu na tarasie jest to, że jak jest pogoda, to odkrywam go, odpalam i włączam "Start Sequence" i tyle - no ale coś za coś :-)

 

11 godzin temu, dziki napisał:

Zdjęcie warunków będzie bardzo ciekawe

 

8 godzin temu, ryszardo napisał:

:laughing1:

Się Panowie czepiacie :-) Chciałem na fotografii pokazać jakie mam warunki do zbierania materiału

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Pav1007 napisał:

Się Panowie czepiacie :-) Chciałem na fotografii pokazać jakie mam warunki do zbierania materiału

Chyba nieprecyzyjnie się wyraziłem, przez co mnie źle zrozumiałeś. Miałem na myśli to, że ciekawie będzie zobaczyć (dla tych co nie wiedzą) w jak słabych warunkach można zrobić tak dobre zdjęcie.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wessel napisał:

pewnie szumy maskowałeś

Tak, na pewno to robiłem :-) tylko o jakich szumach mówisz - nie zarejestrowałem jakiś znaczących szumów :-)

 

1 godzinę temu, wessel napisał:

Ciemne jakieś takie

Wiem, że jest ciemniejsze i bardziej skontrastowane. Tam jest tyle wodoru, że całość by była żółto/ceglana więc postanowiłem, że trochę inaczej skontrastuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz ile  detalu zyskałeś na Filarach Tworzenia...Ja  bym poszedł jeszcze jaśniej ( ot wygiąć nieco krzywą) i pokazał ziomalom.

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo Paweł! Nigdy bym się nie porwał na ten obiekt z miasta. Obie wersje dla mnie super, ta ciemniejsza pokazuje moim zdaniem praktycznie tyle samo detalu, jeśli oglądamy na sensownym monitorze i pod wieczór. Jedynie na tych ciemnicach ponad filarami jest lekki przybytek detalu w jasnej wersji. Osobiście nie wiem, którą bym wolał.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak Ty to zrobiłeś ale gratuluję :) u mnie południe z białołęki wygląda podobnie (no może ciut lepiej) i w życiu nie złapałbym tyle. robiłem kiedyś nawet nieśmiałe testy jeszcze z QHY8L i w ha z takim LP praktycznie nic, nie mówię już o tlenie, zdecydowanie za nisko...

świetna fotka!

aż mnie zachęciłeś na kolejne próby z mono bo piękny jest ten obiekt jednak zawsze myślałem, że potrzebuje do niego nieba :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie demonizujmy tak bardzo :-)

To jest fotka na dłuższym czasie i z wyższym ISO - więc naturalnie że będzie jasna - chciałem pokazać obszary wrażliwe :-)

 

Normalnie jest ciemno - widać gwiazdy (wiadomo, że te najjaśniejsze, ale i tak lepiej jak bliżej centrum wawy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.