Skocz do zawartości

Fotografowanie planet


damiannowski

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim. Kilka miesięcy temu zacząłem swoją przygodę z astronomia z teleskopem Bresser Pollux 150/750. Narazie skupiam się na planetach. Ciekawi mnie kilka kwestii. Ostatnio robiłem zdjęcia telefonem Jowiszowi, Saturnowi. Wyszły dobrze jak na telefon, a po obróbce jeszcze lepiej. O dziwo po regulacji jasności, kontrastu i innych ustawień w zwykłym edytorze w telefonie dostrzegłem szczegóły których gołym okiem przez teleskop nie widziałem. W edytorze pojawiły się wyraźniejsze pasy i dodatkowo ciemna kropka na Jowiszu (czyżby tranzyt któregoś z Księżyców?) Zastanawiam się teraz czy to możliwe żeby telefon uchwycił coś czego ludzkie oko nie jest w stanie? Idąc dalej-czy to samo tyczy się lustrzanki cyfrowej? Pozdrawiam

IMG_20190623_234649.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, witaj na forum, tak, za pomocą zdjęć i ich obróbki otrzymujemy obraz inny od tego widocznego gołym okiem, co już wiesz na podstawie swoich doświadczeń. Celem tej zabawy jest właśnie zobaczenie - i uwiecznienie tego, co jest niedostrzegalne okiem.

Zachęcam Cię do lektury forum - znaczna jego część dotyczy właśnie astrofotografii we wszelkich odmianach. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Agent Smith napisał:

Cześć, witaj na forum, tak, za pomocą zdjęć i ich obróbki otrzymujemy obraz inny od tego widocznego gołym okiem, co już wiesz na podstawie swoich doświadczeń. Celem tej zabawy jest właśnie zobaczenie - i uwiecznienie tego, co jest niedostrzegalne okiem.

Zachęcam Cię do lektury forum - znaczna jego część dotyczy właśnie astrofotografii we wszelkich odmianach. 

Jako początkujący mam dużo pytań które są dla innych oczywiste, zabawne. Ale od czegoś trzeba zacząć :) Dzieki wielkie za odpowiedź, po to tu jestem żeby zgłębić tematy. Powoli do przodu. Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj z pewnością otrzymasz pomoc, radzę jednak najpierw "odrobić lekcje" czyli mocno wczytać się w interesujące Cię tematy na forum, bo masa pytań się powtarza i są już na nie gotowe odpowiedzi (jest dobra wyszukiwarka) no a poza tym warto wiedzieć o co pytać.

Ja tylko podpowiem, że Twój teleskop to fajne narzędzie, jak najbardziej chętne do współpracy z DSLR (smartfon nie wykorzysta jego sporych możliwości)

Powodzenia! :-)

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.