Skocz do zawartości

kompleks Veil - początki początków


Tayson

Rekomendowane odpowiedzi

Jedynie 5 jeszcze gorących klateczek po 5min @f2.8 Samyang 135mm i QHY695A, ostrosc z reki z komplikacjami.

Mam nadzieje ze zycie ( czyt. zlaczkologia) pozwoli dokonczyc mi ta fotke w tym roku :)

 

bez resize i bez cropa, to co wyszlo po DDP i bardzo lekkie odszumianie w PS.

_5x5min_ABE.thumb.jpg.df650a3ac3d81c7abf80617612fbd644.jpg

Edytowane przez Tayson
  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też czasem tak mam - to po prostu chęć podzielenia się z forumowiczami kawałkiem pięknego nieba. Też czasem mnie kusi i ulegam tej pokusie :)

A o kolekcjonowanie lajków trudno mnie posądzić - nie to pokolenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Pav1007 napisał:

Dokładnie się nad tym zastanawiam - może to kwestia lajków.

Myślę że nie do końca - sam ostatnio popełniłem jeden lub 2 ;) a z ostatnim ostatkami sił woli się powstrzymałem. Z mojej strony była to mocna chęć podzielenia się efektami pracy które zazwyczaj związane jest z nowym sprzętem, miejscówka lub obróbką.

 

Sam zastanawiałem się nad stworzeniem wątku dla wszystkich na wzór jedno klatkowców ale po przejrzeniu tego własnie wątku stwierdziłem że są tam i jedno i kilku klatkowce więc może nie ma sensu mnożyć bytów aczkolwiek może faktycznie fajnie by było zrobić wątek Trailery - ja osobiście chętnie umieszczał bym tam moje półprodukty !!

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@.zombi., tylko, że taki wątek jest :-) Tylko, że nikt z niego nie korzystał :-(

 

 

19 minut temu, Tayson napisał:

Maciek już odpisał za mnie, co mną kierowalo. Na pewno nie lajki. 

Nie wiem co Tobą kierowało, nie napisałeś :-)

 

19 minut temu, Tayson napisał:

Zapewne stać Was Panowie na bardziej wartościowe treści.  

Nie sądzę, żebyś sugerował, że na tym forum nie ma wartościowych treści - więc pominę ten element.

 

Nikt nie zabrania wrzucania niedokończonych prac, nie ma takiego zapisu w regulaminie :-) Ja (podkreślam - Ja) wyznaję taką zasadę, że dzielę się zdjęciem dokończonym, kompletnym w moim mniemaniu. Jeśli ktoś chce się dzielić etapami powstawania takiego zdjęcia to proszę bardzo :-)

 

Jeśli kogoś uraziłem to przepraszam.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, .zombi. napisał:

może faktycznie fajnie by było zrobić wątek Trailery - ja osobiście chętnie umieszczał bym tam moje półprodukty !!

@.zombi. i to jest pomysł. Taki wątek mógłby się sprawdzić. Oczywiście pod warunkiem, że nie stałby się konkurencją/alternatywą/kopią  dla galerii.  Można by wrzucać CMOOSowe  kilkuklatkowce, początki początków,  wersje próbne i niedokończone produkty noszące jednak znamiona wartościowych.  Taki wątek mógłby również zachęcić nowych adeptów astrofotografii do prezentowania swoich prac.  A dla pełnej czystości intencji wyłączmy lajki i nie będzie wątpliwości, po co to zamieszczam.

 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Pav1007 napisał:

tylko, że taki wątek jest :-)

No widzisz umknął mi ten wątek - dla popularyzacji warto go może podpiąć na jakiś czas, usunąć regulamin "NIE DOTYCZY CAŁEGO OBROBIONEGO SKŁADNIKA (NP. PEŁNE Ha CZY OIII)." (dla mnie niezrozumiały i ograniczający) no i zmodyfikować trochę tytuł który też trochę ogranicza i jest nieco melancholijny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, .zombi. napisał:

No widzisz umknął mi ten wątek - dla popularyzacji warto go może podpiąć na jakiś czas, usunąć regulamin "NIE DOTYCZY CAŁEGO OBROBIONEGO SKŁADNIKA (NP. PEŁNE Ha CZY OIII)." (dla mnie niezrozumiały i ograniczający) no i zmodyfikować trochę tytuł który też trochę ogranicza i jest nieco melancholijny ;)

Done. Mówisz - masz.

Wątek podpięty w Galerii - Głęboki Kosmos - zaraz obok Jednoklatkowców

https://astropolis.pl/forum/5-głęboki-kosmos-ds/

 

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.