Skocz do zawartości

Samyang 135mm + QHY695A


Tayson

Rekomendowane odpowiedzi

NIe wydaje mi sie, aby te kilka kabelków zrobio różnicę dla tego montażu i tego konkretnego setupu. Zwłaszcza upięte w taki sposób...
Fajny zestaw Tomku, wbudowane koło filtrowe w kamerę daje nieziemski komfort jeśli chodzi o złączki pod obiektyw i backfocus.
U mnie S135 z Atikiem 383 jest nie do połączenia z kołem filtrowym, stąd rozważam zakup szuflady na filtry aby jako tako to działało.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Grzędziel napisał:

Czad...

Polubisz szerokie kadry.

Ja też ostatnio odstawiłem APO 140 i poluję Czerwonym Kotem.

 

ps

A ten guider dla CEM 60 z enkoderami to chyba zbędny gadżet?

Skala wychdzi w lekkim zaokragleniu 7"/px. 

Po testach 10min klatki sa ok przy szybkim ustawieniu na biegun qhy polemaster. 

Ja celuje w 20min lub w ostateczności 15min. Niestety tyle bez guidingu nie pójdzie. 

Zrobiłem również 1x30min,ale niestety przyszły chmury i guiding siadł. 

 

Ten setup jest szykowany na 3-4 obiekty. Na razie nic więcej nie przychodzi mi do głowy. Później będzie przesiadka na 200mm Canona. 

Edytowane przez Tayson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Tayson napisał:

Skala wychdzi w lekkim zaokragleniu 7"/px. 

Po testach 10min klatki sa ok przy szybkim ustawieniu na biegun qhy polemaster. 

Ja celuje w 20min lub w ostateczności 15min. Niestety tyle bez guidingu nie pójdzie. 

Na pewno nie pójdzie? U mnie idzie max 5 min przy skali 2"/pix przy starannym ustawieniu polemasterem. To daje odpowiednik  jakiś 17,5 min przy Twojej skali. A masz pewnie bardziej dokładny wedge, więc może jeszcze lepiej da się ustawić polarną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Pierwsze zdjęcie w pierwszym poście. 

Potrzebujesz "gdzies" zamocować silnik współpracujący z autofocusem. Ja mam od Dreamfocusera. To tego pasek zębaty i wydrukowana opaska na pasek zębaty, żeby nie tracić kroków przez uslizgi paska na gumie obiektywu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
10 minut temu, Patryk Zubała napisał:

Obejmy pod samyanga gdzieś kupowałeś czy robione na zamówienie? 

 

W dniu 25.06.2019 o 12:03, Tayson napisał:

Podpory/obejmy pod obiektyw, pierścień na pasek napędowy na pierścień ostrości i siodełko pod kamerę wylonal @sidiouss.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.