Skocz do zawartości

Synta 12 cali i trochę drobiazgów


TomaszP1977

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzedam Syntę 12 cali - jedyny powód to brak czasu na obserwacje. Synta jest w stanie wizualnym dobrym. Lustra zadbane. Tuba ma obtarcia ponieważ przez kilka lat jeździła ze mną na obserwacje. Dobson modyfikowany - rozkłada się na dwie części tak, że wchodzi nawet do niezbyt dużego bagażnika (zdjęcie 2). Zrobione przyzwoite łożyskowanie Dobsona. Link dla ciekawych jak to jest zrobione. Cena bez okularów, które wystawię na sprzedaż osobno.

Ze względu na rozmiary teleskopu preferowany odbiór osobisty - wtedy opuszczę 150 zł z ceny lub dowiozę w promieniu 100 km od Lublina - wtedy obowiązuje cena podana w ogłoszeniu.

Jestem drugim właścicielem - od 2009 roku. Pierwszy wymiękł ze względu na gabaryty sprzętu po miesiącu użytkowania (patrz ostatnie zdjęcie - dla niezorientowanych w wymiarach Synt to ja mam 180 cm wzrostu).

Do tego jest pełnoaperturowy filtr słoneczny z mocowaniem (w cenie Synty). Oczywiście folia kupiona w DO, do wizuala (zdjęcia 3 i 4)

Zdjęcie 1 - przeszlifowany brzeg lustra - taki przyjechał z fabryki.

CENA: 2000 zł.

{DROBIAZGI SPRZEDAJĘ W ODPOWIEDNICH DZIAŁACH - są to pierścienie pośrednie M42 oraz obiektyw Jupiter 2,8/180}

Zdjęcia: 

Brzeg lustra takie fabryka dała.JPG

Dobson.JPG

Filtr słoneczny (2).JPG

Filtr słoneczny.JPG

Synta.JPG

Edytowane przez TomaszP1977
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziękuję za sfinalizowanie transakcji. Tak jak rozmawialiśmy - lustro nadaje się do umycia a potem trzeba go skolimować; daj znać na PW jakie wrażenia. Mam nadzieję że dojechaliście bez problemów. Temat do zamknięcia. W razie pytań pisz pw; zostały u mnie podkładki daj adres to ci doślę listem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Hans zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.