Skocz do zawartości

Mgławica Kokon IC 5146


pablo12311

Rekomendowane odpowiedzi

Materiał zbierany pod dość ciemnym niebem w Magurskim Parku Krajobrazowym. Po pierwszym dniu zbierani materiału okazało się, że montaż uległ uszkodzeniu, a mianowicie dwie skrajne linki w pasku firmy Rowan puściły. Skutkowało to zdeformowaniem paska w osi RA.
Nie często przebywam pod tak ciemnym niebem, dlatego postanowiłem łapać foton tym co miałem.
Jeśli chodzi o sam Magurski Park Krajobrazowy to jest naprawdę super niebo. Droga mleczna na wyciągnięcie ręki, a według map light pollution SQM dochodzi do 21,83.
Myślę, że jest to dobra alternatywa dla ciemnego bieszczadzkiego nieba, tym bardziej że z roku na rok przybywa w bieszczadach coraz więcej oświetlonych ośrodków wypoczynkowych.
W Magurskim Parku jest cisza i spokój, a ośrodków wypoczynkowych jak na lekarstwo.
Materiał zbierany był:
APM107/700 + ASI1600MMC + HEQ5
L-115x150s, RGB-23x4x19x200s
flat,dark,bias

 

 

 

 

 

 

 

 

Deconvolved-RGB_align_16.jpg

 

 

Deconvolved-RGB_align_18.jpg

Edytowane przez pablo12311
  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pablo......ale dziwna fotka. Nasycenie jak cukierek, kolorystyka od czapy. Ja bym się za to zabrał od nowa, bo potencjał jest.

Na początek spróbuj nieco delikatniejszej obróbki, nie tak agresywnie!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jest lepiej, ale nadal kolorystyka leży. Ten "żółty" jak nazywasz to nie jest "kolor gwiazd" to raczej europejskie gwiazdki na fladze :)

Poza tym jedna rzecz mnie zastanawia - skąd wzięły się takie czarne dziury na całym obszarze, szczególnie widoczne w ogonie pyłowym ( LDN 1055)? ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, wessel napisał:

No i jest lepiej, ale nadal kolorystyka leży. Ten "żółty" jak nazywasz to nie jest "kolor gwiazd" to raczej europejskie gwiazdki na fladze :)

Poza tym jedna rzecz mnie zastanawia - skąd wzięły się takie czarne dziury na całym obszarze, szczególnie widoczne w ogonie pyłowym ( LDN 1055)? ???

Przecież tam te plamy występują, pierwsze z brzegu zdjęcie jak się otworzy w internecie z mocno wyciągniętą (LDN 1055) to ewidentnie je widać.

Jeśli chodzi o żółte gwiazdki to porównałem ze zdjęciem Antoniego i nie wiele się różnią.

Porównałem stosunek koloru dla żółtych gwiazd i wygląda następująco.

Antoni G-R 0,80      Paweł G-R 0,90

           B-R 0,48                  B-R 0,52

           B-G 0,59                  B-G 0,57

Różnice niewielkie.

9 minut temu, Pav1007 napisał:

@pablo12311 spróbuj usunąć zielony z tych żółtych gwiazdek - powinno być kapkę lepiej. Zdjęcie mi się bardzo podoba!

Spróbuję jeszcze żółte podciągnąć pod czerwień.

Problem z kolorem gwiazd wziął się stąd że zielony kanał miałem bardzo fatalny.

Stąd z 30 zdjęć w kanale G wybrałem tylko 4 najlepsze, a i tak miałem ogromne problemy przy obróbce zdjęcia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie....minimalne różnice w składowych dają wielkie różnice w odcieniach. I już jest prawie cacy :)

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Rafał.

Też byłem zaskoczony tą sząro-niebieską obwódką wokół kokona że tak się załapała. Jednak co niebo to niebo. Nawet delikatnie wodór wychodzi w tle. Jednak do wyciągnięcia wodoru trzeba o wiele więcej materiału.

Zrobiłem jedną klatkę 600s w Ha na próbę, ale oprócz Kokona nic więcej się nie załapało. Miejscowo jak by szum większy w tle i nic poza tym.

Pozdrawiam

 

Edytowane przez pablo12311
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się podoba bo:

1. Widać faktyczny ogon pyłowy a nie ciemne miejsce (bez gwiazd) jak na wielu zdjęciach

2. Widać genialnie otoczkę dookoła kokona

3. Autor nie zmniejszył gwiazd do rozmiaru ziarnka piasku

4. Genialnie widać vdB147

 

Ja bym zostawił jak jest i cieszył się z tego. Niewiele takich kokonów widziałem

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.