Skocz do zawartości

Co lepsze do dużych skali


kubaman

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

zwracam się do doświadczonych osób co Waszym zdaniem est lepsze by uzyskać duże powiększenie:

 

1) teleskop z krótszą ogniskową i kamera z małym pikselem (np jak u mnie RASA 11" + ASI 178MMC z 2.4um pikselem)

 

2) teleskop z długą ogniskową RC (np. 10", 2000mm) i kamera z większym pikselem

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę wsadzać kija w mrowisko ale ja jestem bardzo zadowolony (z fotki na fotke nawet coraz bardziej) z współpracy asi178 z edkiem80 czyli raczej krótka ogniskowa czyli dokładnie Twój pkt1. Dużo mniejszym wysiłkiem (również finansowym) całkiem fajna skala i myślę, że sporo można wycisnąć, jeszcze gdyby ta krótsza ogniskowa była ciut jaśniejsza to w ogóle elegancko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Maetrik napisał:

Nie chcę wsadzać kija w mrowisko ale ja jestem bardzo zadowolony (z fotki na fotke nawet coraz bardziej) z współpracy asi178 z edkiem80 czyli raczej krótka ogniskowa czyli dokładnie Twój pkt1. Dużo mniejszym wysiłkiem (również finansowym) całkiem fajna skala i myślę, że sporo można wycisnąć, jeszcze gdyby ta krótsza ogniskowa była ciut jaśniejsza to w ogóle elegancko :)

Właśnie zakupiłem Edka 80 przede mną zakup kamery . Czy możesz zapodac jakieś wybrane fotki z tego zestawu ktory posiadasz  . Zawsze rzuci to lepsze światło na skalę obrazu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Tayson napisał:

Polecam do pkt2 worek pieniędzy oraz programator seeingu. 

Taniej może wyjdą udziały np e czymś ala iTeleskop?

 

Edit. 

Kup sobie TEC160 to będzie pozamiatane! 

Taaa jasne  12 500 $ na dzień dzisiejszy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, prestoneq napisał:

Taaa maleństwa no i cena  bagatela ha a ha ha lepsze  zainwestować w teleskop.org 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, kubaman napisał:

RCki z GSO/Oriona/TS są tanie, znalazłem wątek Jesiona że to dobry sprzęt jest

strasznie mnie korci taki 10" RCek ;)

 

Żeby nie było że nie uprzedzałem - tanie RCki nie są dobre do astrofotografii. Testowałem budżetowego RC 8 cali z kamerami z pikselem do 9 mikronów i wyniki były mocno niezadowalające.

Pisząc duży refraktor miałem na myśli  jakiegoś TECa 140 albo Takahashi TOA 150 na przykład. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duże powiększenie... Dla każdego to co innego.

Może napisz, jaka skala Cię interesuje konkretnie?

 

Ja bym szedł w 16"-20" RC albo inne lustro tego rozmiaru f/8 - f/10 plus jakiś sCMOS z dużym pikselem. Pewnie w 100k dałoby się zmieścić, gdybyś kupił z giełdy ;) Plus domek w górach ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.