Skocz do zawartości

Namibia 2019


Bartosz

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, warpal napisał:

Tak na szybko sklecony gif, zanim reszta pokaże wypasione time-laps'y:

nam01.gif.f4766b45ab8258c64db9acaff7eee9e4.gif

 

O rany!!! Super!!! Nie wiedziałem że kiedyś to napiszę - zbieram szczenę !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznaję, że mnie interesują warunki podczas nocnych obserwacji, focenia. Temperatura, wiatr, wilgotność. Teraz na półkuli południowej zima. Widziałem osłony przeciwwiatrowe na zdjęciach. Jak to wygląda, jakie są odczucia na miejscu?

Edytowane przez zdzichu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, isset napisał:

Normalnie jak bym tv oglądał, jeszcze głosu Czubówny brakuje :-)

Dzięki, zdjęcia bardzo ładne i przyroda fajna. Ciągnie mnie do takiego krajobrazu :-)

Dzięki!

Na wyprawę turystyczną to zdecydowanie nie ten rejon ;). Ludzie często jadą na objazdówkę na 2 tygodnie, potem rodzina do samolotu, a ty na farmę astro ;)614110616_2019_07_06_9999_161copy.JPG.4be39158132c648d86947144dc434447.JPG2014891484_2019_07_06_9999_164copy.JPG.22247cbdeb995073c993ff9c0440466f.JPG967977712_2019_07_06_9999_171copy.JPG.5eb6d9c33167e9ce2b27bb12428a5bd1.JPG

Dużym plusem za to tej pory roku jest brak komarów, skorpionów itd...

 

I jeszcze na koniec części przyrodniczej, towarzystwo czekające czy ktoś aby nie zszedł w ciągu nocy z nadmiaru wrażeń ;)

 

 

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, zdzichu napisał:

Przyznaję, że mnie interesują warunki podczas nocnych obserwacji, focenia. Temperatura, wiatr, wilgotność. Teraz na półkuli południowej zima. Widziałem osłony przeciwwiatrowe na zdjęciach. Jak to wygląda, jakie są odczucia na miejscu?

W czasie naszego pobytu - w dzień, w Słońcu 22 - 25 stopni, w nocy około 2 - 4. Raz była chyba zmiana frontu i zaskoczyła nas rosa w drugiej części nocy. 

Po zachodzie robi się w ekspresowym tempie zimno, trzeba się do tego przyzwyczaić.

Wiatr przeważnie ustawał wieczorem i zaczynał się o poranku.

Osłony głównie służyły do ochrony przed piaskiem i też przed światłem z laptopa.

Edytowane przez warpal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, bas.sic napisał:

...

Ooooo guziec - taka świnia z afryki....

Ewentualnie Pumba....

:-)

Dokladnie ten sam cytat przyszedł mi do glowy jak zobaczylem to zdjecie :-)

Jak piszecie i pokazujecie jak wygląda niebo w Namibii to jakos niewiarygodnie to brzmi.

marzy się kiedyś  to zobaczyć, z Guźcem włącznie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Piotr4d napisał:

"grzebałeś" coś w  klatkach, czy złożyłeś tl. jak leci?

Każdą klatkę potraktowałem delikatnie levelsami i zmniejszyłem 2x.

Ten konkretny timelapse składa się z ~250 klatek po 60s każda z Irixa 15/2.4 przymkniętego do 4 na iso 6400.

Tak wygląda pojedyncza klatka prosto z matrycy.

 

IMG_3000.JPG

Edytowane przez bas.sic
  • Lubię 5
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Bartosz napisał:

Plejady Południowe (IC2602) trudno wyciągnąć coś niebieskiego :)

 

One z nazwy są Plejadami , zakładam że z okazji niebieskiego koloru. Ale mgławic tam nie ma ;)

 

7 minut temu, Bartosz napisał:

Krzyż Południa i Worek Węgla.

 

 

Fajny poglądowy kadr. Warto zwrócić uwagę na pyły poniżej ( w rogu) Dark Doodada.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doodada mam z 200 mm :) ale na niego jeszcze kolej nie przyszła - typowy "smark", ale fajnie się prezentuje. Idąc dalej w kierunku bieguna można trafić na ciemne mgławice w Kameleonie (ale one są naprawdę słabe - jak dla mojego sprzętu).

Edytowane przez Bartosz
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.