Skocz do zawartości

Zdalne sterowanie obseratorium


Antoni

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję złotego środka na zdalne sterowanie obserwatorium i sprzętem z dużej odległości czyli przez internet. Do tej pory używałem TeamWiwer ale niestety mama blokadę. Czy może ktoś cos mi zaproponować innego do zdalnego sterowania? A co sadzicie o VNC bo coś też przeczytałem? Jeśli ktoś stosuje to proszę o opinię jego jak się sprawuje itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Antoni napisał:

A co sadzicie o VNC bo coś też przeczytałem? Jeśli ktoś stosuje to proszę o opinię jego jak się sprawuje itd.

Ja używałem w lokalnej sieci. Bardzo duże możliwości konfiguracji, można ustawić sobie tak by w minimalnym stopniu obciążał sieć, umożliwiał transfer plików itd. No i stawiamy własny serwer, a nie powierzamy naszą prywatność zewnętrznej firmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rpi3 jako serwerek z podłączonymi do niego przekaźnikami. Z powodzeniem stosuje takie rozwiązanie od paru lat.

Jednoczesnie na serwerze (rpi3) znajduje się moja strona.

 

 

Teraz na rynek weszło Rpi4 . Można z niego zrobić komputer do prowadzenia sesji z astrohubem. Wystarczy zainstalować Astroberry serwer w którym znajduje się całe oprogramowanie astro.

Przy takim rozwiazaniu mam dostęp do obserwatorium z każdego miejsca na świecie poprzez www.

 

Oczywiście trzeba się liczyć z przesiadką na Linuxa. Kto to zrobi, nie wróci do Windowsa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Wojtek 23 Gdansk napisał:

  Witam. Od kilku tygodni mam również blokadę przez Teamviewer .Na astro polisie ktoś dał namiar na darmowy dobry program o nazwie AnyDesk- polecam ten program ,sprawdza się w stu procentach.

Wojtek

Instalowałem ten program miałem połączenie z obserwatorium ale co z tego jak nie mogłem nic włączyć kursor się przesuwał i to wszystko. A może pokażesz jak to ogarnąć krok po kroku?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Krzychoo226 napisał:

Ja używałem w lokalnej sieci. Bardzo duże możliwości konfiguracji, można ustawić sobie tak by w minimalnym stopniu obciążał sieć, umożliwiał transfer plików itd. No i stawiamy własny serwer, a nie powierzamy naszą prywatność zewnętrznej firmie.

Ja potrzebuję go wykorzystać przez internet i tu boję się że gdy nie będzie zabezpieczeń to ktoś nieproszony może narobić mi bigosu w obserwatorium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Wojtek 23 Gdansk napisał:

Witam ponownie .Przesyłam link do pobrania filmiku .Mam nadzieję że to pomoże jeżeli jeszcze będzie coś nie tak to daj znać.

Pozdrawiam

Wojtek

https://drive.google.com/open?id=1oPrgzsgdAqqbIERSPCvFTKJjHCuej1Gn

Dzięki Wojtku popróbuję jeszcze raz i dam Ci znać co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.07.2019 o 20:10, Wojtek 23 Gdansk napisał:

ok 

pozdrawiam

Wojtku zrobiłem próbę połączenia przez Any Desk z domu do obserwatorium przez internet według Twoich ustawień i powiem tak. Bardzo szybko następuje połączenie między dwoma komputerami, obraz jest znacznie lepszy niż z Team Wiwer płynność jest o wiele lepsza, bardzo przyjemnie się steruję. Dokonałem kilkakrotnych połączeń jak na razie działa wszystko bez zarzutu.Testy wykonywałem przez pół godziny. A jak będzie z całonocnym połączeniem to zobaczymy dam znać. Jeśli mam porównać na obecną chwilę Team Wiwer i Any Desk to TW wypada znacznie gorzej. Jeszcze raz bardzo Ci dziękuję i polecam innym do wypróbowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.