Skocz do zawartości

Teleobiektywy Nikkor 70-300 af-s vr czy tamron 70-300 vc USD


Dasionek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zabieram się za zakup jakiegoś taniego teleobiektywu i na oku mam te 2 ww. Przeszukując internet nie znalazłem zadowalającej odpowiedzi jak już były jakieś testy obu obiektywów to różne zdjęcia więc porównanie zerowe.

Chodzi mi czy np. Nikkor będzie lepszy od Tamrona jakościowo, że lepsze zdjęcia, czy nie ma żadnej różnicy.

Oba mają podobną budowę.

Ale czy różnią się czymś.

Ceny używek jednakowe.

Aparat nikon d3200.

Pozdrawiam

Edytowane przez Dasionek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc teraz tak przestudiowałem optyczne.pl i teraz nasuwa mi się kolejna rzecz :/ otóż,
Oba obiektywy w kwestii rozdzielczości są na tym samym poziomie i przeganiają canona i sigmę, stabilizacja pracuje na podobnym poziomie, ale abberacja chromatyczna szczerze jeszcze się z tym nie spotkałem
I tamron wygrywa pod tym względem z nikkorem a przegrywa z canonem i Sigma.

Dystorsja: tamron wypada tutaj najlepiej w prezentowanych 4 obiektywach, Jeśli chodzi o auto focus to Nikko ma najlepszy, ale tamron niczym nie odbija.

W rezultacie chyba nie będzie różnicy czy wezmę Tamrona, czy nikkora, a wy jak byście. Postąpili na moim miejscu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, sidiouss napisał:

Pytanie przede wszystkim czy chcesz ich używać do fotografii dziennej czy astrofoto. 

Fot. Dzienna głównie jadę na wczasy a mam tylko 18-55.

Jak wrócę i będą już odpowiednie warunki szybciej będzie się ciemno robić to wtedy na pewno tak czy siak pójdzie jakaś ekspozycja na coś dużego, ale to raczej tylko jako ciekawostka. 

Zwykły statyw bez prowadzenia. 

Edytowane przez Dasionek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli na wczasy, to celuj w 18-200 lub 18-135. 

Ten 18-55 jest bardzo słabiutki, poza tym uwierz mi, że na urlopie nie będzie Ci się chciało zmieniać i pilnować obydwu obiektywów. 

Ja na urlopie zazwyczaj używam 24-70 f/2.8 pod pełną klatkę lub 17-50 f/2.8 pod APS-C. Do tego jeśli idę fotografować przyrodę, to używam Sigmy 150-600, ale do krajobrazów tylko tamte dwa. Mniejszy zakres ogniskowych zwiększa świadomość fotografa i w rezultacie masz mniej zdjęć do przebrania i więcej z nich ma wartość estetyczną. Jeśli chcesz się bawić w teleobiektywy, to tylko powyżej 400mm, jeśli w krajobrazy, to max 100mm :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.07.2019 o 17:19, Dasionek napisał:

Jak wrócę i będą już odpowiednie warunki szybciej będzie się ciemno robić to wtedy na pewno tak czy siak pójdzie jakaś ekspozycja na coś dużego, ale to raczej tylko jako ciekawostka. 

Zwykły statyw bez prowadzenia. 

Jeśli to ma być statyw to nawet nie podłączaj 70-300 chyba, że do Księżyca ;) Po koleżeńsku przekieruję tu http://nightscapes.pl/blog/fotografia-gwiazd/ 

 

Edytowane przez RMK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.