Skocz do zawartości

Kupiony GSO 10, rysy od spodu LG


Rafał P

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jako, ze jestem dosc swiezy w temacie astronomii, a zapragnalem ziscic swoje marzenie( oczywiscie sledzac wasze forum jako porady) kupilem swoj pierwszy teleskop. Padlo na DO GSO 10". Wszystko bylo super, dokad nie przechylilem tuby na lezaco i zauwazylem dziwna rzecz na LG. Mianowicie spod lustra jest dziwnie porysowany. Czy jest to cos, co powinno mnie martwic? Od gory wygloda wydaje sie ok.

20190712_182459.jpg

20190712_182323.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyslalem do Niego zdjecie z zapytaniem. Szczerze nie przyszlo mi przez mysl, by spogladnac od spodu na lustro, wiec skupilem sie na stronie odbicia, tubusie, montazu i wyciagu. Choc wydaje mi sie, ze nie powinno miec to wplywu na komfort, przy obserwacjach. Dotad mialem tylko raz niebo do obserwacji i tylko w 30 mm gso. W przyszlym tygodniu dopiero nabede 6 i 15 sw66, jako pierwsze okulary na start.

Edytowane przez Rafał P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez o tym myslalem i nie mam pojecia jak to sprawdzic, czy jest oryginalne. Wlasnie zastanawialem sie, czy nie ma tu jakiejs maniany. Wczoraj napisalem do sprzedawcy wraz z zdjeciami i cisza

 

 

 

Dostalem odpowiedz, ze tak jest jak podczas szlifu ucieknie blank. I nie ma to zupelnie wplywu na jakosc odbicia

Edytowane przez Rafał P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale estetyka trzeba przyznać jest jednak zaburzona i wypadałoby żądać od sprzedawcy jakiejś małej rekompensaty. Chyba że brałeś i tak za niewielkie pieniądze to nie ma rozmowy.

Jeśli nawet mówi prawdę to czy uważacie, że taki wyrób powinien przejść przez kontrole jakości przed puszczeniem na sklep? Nie sądzę, no chyba że na tych Czarnych Piątkach gdzie sprzedają produkty macane albo z innymi drobnymi uchybieniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwnie to (rysy) wygląda  jakby ktoś kręcił lustrem na papierze ściernym. Jakkolwiek powstały są bez znaczenia. Może dla Ciebie stanowią przyczynę dyskomfortu, ale nie popadajmy w paranoję. Nawet teleskop sklepowy potrafi mieć mankamenty. 

Chiński montaż z opiłkami w mechanizmie, to jest dopiero problem. 

Rozumiem, liczy się każda wydana złotówka, a wzajemny szacunek jesteśmy sobie winni, ale trzeba rozgraniczyć rzeczy ważne i istotne, od błahych i trzeciorzędnych. Choć na pewno każdy postrzega je osobniczo.

Edytowane przez Piotr4d
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę to dziwne..... Jednak nie sądzę aby to miało wpływ na jakość obserwacji. Na pewno nowy tak nie wygląda,  a sprzedawca powinien Cię poinformować o uszczerbkach na sprzęcie. Tu krąży wiele używanego sprzętu i raczej każdy ma coś..... ale sprzedawca informuje o tym w opisie. Nie sądzę aby ktoś,  kto działa na Astropolis chciałby kogoś specjalnie oszukać..... Przynajmniej nigdy się tu z czymś takim nie spotkałem...Głowa do góry....będzie dobrze. Pozdrawiam 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tayson napisał:

Mi to wygląda na widelec + dziecko. 

Zbyt równe i za proste, dziecko by Van Gogha odwaliło, musiało mieć przygodę przy szlifowaniu lub gdzieś się zakręcić, może być że i na długo przed ostatecznym wykończeniem, jeśli przód nie ma wad to bym się chyba nie martwił.

Jeśli chcesz się upewnić czy wszystko ok, to są jakieś programy analizujące krzywizny na podstawie fotki płaskiej powierzchni.

Edytowane przez cwic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;) staram sie myslec pozytywnie. Sprzedawca ostatecznie uwaza sprawe za zamknieta bo " byles, widziales co kupujesz". Napisalem jeszcze do DO o opinie, co do jakosci tego lustra. Ciekawe co odpisza. Dziekuje wszystkim za rady i mam nadzieje, do zobaczenia juz w tematach typowo astro;) mam narazie kitowa 30 i w sumie jakie by niebo nie bylo to bylem zbyt podekscytowany by jakos sie przejmowa. Teraz niebo jest jakie jest i czekam az chmury znikna wtedy posiedze dluzej. W przyszlym tygodniu bede juz mial sw 66 6,15,20( wiem nic specjalnego, ale na poczatek ok).

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.