Skocz do zawartości

Teleskop ED80


minisyrena

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś używał ED80/600 do astrofoto na EQ3-2 ?

Wiem brak guildera i min. HEQ5 do astrofotografi :) 

Czy może coś innego bo EQ5 trochę już za ciężki.

Czytałam że wiele że z napędem na jedną oś można już focić i niezle to wychodzi ?

Wiem min. HEQ5 wiec proszę mi już tego nie pisać :) 

Dziękuję za pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używałem na początku z eq5, niestety bardzo nie miło wspominam przygodę z tym montażem i tą tubką, skończyło się tak, że po pewnym czasie montaż sprzedałem, dozbierałem na HEQ5 i pracuje perfekt. Niestety ale do komfortowego foto ed80 oczywiście z guidingiem HEQ5 to minimum. 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W polu, czyli daleko od sieci 230V i bez samochodu?

No to pozostaje stacja zasilająca firmowa albo własnej roboty ( jak rozumiem ta druga opcja nie wchodzi w grę). Można poprosić któregoś kolegów zajmujących się takimi rzeczami o wykonanie- będzie na pewno taniej i pod Twój zestaw sprzętu.

 

Ale wracając do Twojego pytania - jak pamiętasz napisałem Ci o napędzie prostym np. typu Ioptron SKyTracker do użycia z aparatem foto i obiektywem - tam zasilasz aparat z jego baterii a napęd z 4 baterii AA które wystarczają na 24 godziny pracy.

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, minisyrena napisał:

Mam jeszcze w planach pytanie jak zasilić taki heq5 w polu bo to jeden z moich problemów teoretycznych.

na elektronice się nie znam :( ?

 

34 minuty temu, minisyrena napisał:

Albo eq3-2 z go to tez jest zapalniczka samochodowa ale nie mam jej do czego podłączyć :( 

Z montażem w pole bez samochodu?

To może wózek z dyszlem i aku na pake?

W pole bez samochodu - nie umiem sobie tego wyobrazić. 

 

Edytowane przez fizyk5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Winter napisał:

Nie mogę powiedzieć że polecam ale sam to niebawem kupię. Dużo tańsze urządzenie i więcej Ah niż ta drożyzna ze sklepów astronomicznych 

https://allegro.pl/oferta/urzadzenie-4w1-prostownik-kompresor-rozruch-mocny-6888698644

Winter to nie jest akumulator przystosowany do głębokich rozładowań. To ma dać chwilowy impuls kilkudziesięciu/kilkuset amper. Zajedziesz ten akumulator raz dwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.07.2019 o 09:19, wessel napisał:

W polu, czyli daleko od sieci 230V i bez samochodu?

No to pozostaje stacja zasilająca firmowa albo własnej roboty ( jak rozumiem ta druga opcja nie wchodzi w grę). Można poprosić któregoś kolegów zajmujących się takimi rzeczami o wykonanie- będzie na pewno taniej i pod Twój zestaw sprzętu.

 

Ale wracając do Twojego pytania - jak pamiętasz napisałem Ci o napędzie prostym np. typu Ioptron SKyTracker do użycia z aparatem foto i obiektywem - tam zasilasz aparat z jego baterii a napęd z 4 baterii AA które wystarczają na 24 godziny pracy.

https://www.teleskopy.pl/Stacja-zasilająca-Power-Tank-7-Ah-(StarGuider)-teleskopy-2757.html A to się nadaje do napędów i go to ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy jaki montaż kupisz. Z guidingiem raczej wątpię że wytrzyma chociaż 4 godziny Patrząc na tematy na forum które masz, za te wszystkie akumulatory, guidery, dodatkowe piloty, byłby spokojnie montaż który od początku był ci polecany czyli ioptron sky tracker lub SW Star Adventuter. Oba mają swoje zasilanie na akumulatorki chyba które starczaja na całą noc. Do których są możliwe guidery też. Nie wiem czemu upierasz się tak przy teleskopie. Teleskop nie jest gwarancja super mega fotografii, a na forum jest nawet ostatnio masa fotek z ogniskowych 100-200mm które są świetne. Miałem eq3-2 i moje foty na tym montażu nawet wstyd mi nazywać Astrofoto patrząc na te z krótkich ogniskowych

Edytowane przez danon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.