Skocz do zawartości

Czy udało się Wam kupić towar z oferty SW lub BP w zagranicznym sklepie?


bajastro

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wiadomo Delta Optical świeci pustkami, rzadko zamawiają towar, miesiącami go nie ma, ten słynny tekst: "Dostawa już wkrótce" jest niemal od początku roku.

To samo dotyczy innych sklepów, brak towaru. Zauważyłem również, że polska strona Astroshop w ofercie nie ma wyrobów SW, jak się zmieni na niemiecką to oferta staje się widoczna.

Wiem, że DO ma wyłączność na dystrybucję produktów SW w Polsce i wygląda na to że to dotyczy też Baader Planetarium.

Czy udało się Wam robić zakupy na towar z oferty SW/BP w zagranicznym sklepie, np. z niemieckiej strony Astroshop czy Teleskop-Express i czy były jakieś problemy?

Edytowane przez bajastro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie filtry kupowałem w Teleskop-express - produkty Baadera. W DO wychodziło ciut taniej, ale za to "towar w dostawie"

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teleskop-express ma jedną ofertę natomiast Astroshop ma rożne oferty w zależności czy jest to wersja .eu czy .pl W wersji .pl nie ma oferty Skywatchera (wyłączność na Polskę ma Delta)

Ja tez jestem ciekawy czy ktoś kupił teleskop lub coś innego Skywatchera w astroshop.eu z wysyłką do Polski? 

Edytowane przez zdzichu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamawiałem koło filtrowe, kamerę ASI 120 w Astroshop i było wszystko OK. Kolega kupował astrograf w Astroshop i soczewki były ściśnięte co skutkowało trójkątnymi gwiazdkami. Po dwóch reklamacjach ostatecznie oddał astrograf i zakupił nowy w Teleskop-Express.Ten ze sklepu Teleskop-Express był już ok.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę kolejne osoby zanim się wypowiedzą o dokładne przeczytanie wątku. Nie chodzi nam o opinie o tych sklepach.

Mi i koledze Bajasrto chodzi o to czy ktoś kupował produkty SKYWATCHERA czy BAADERA z wysyłką do Polski. A ja pytam konkretnie o astroshop.eu (lub .de ale NIE .pl) w związku z różnicą w ofercie na tych stronach (sklepach).

Edytowane przez zdzichu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamawiałem jakiś czas temu (niedostępną u nas) folię ND3,8 Baadera w Astroshopie - zero problemu. Jedyna różnica taka, że płatność w Euro.
Skoro oferują towar i wysyłkę do Polski, a nawet na stronie .eu ceny są w złotówkach, to nie wiem dlaczego miałby być z tym jakiś problem; w sumie to właściwie nie mają prawa nie zrealizować takiego zamówienia.

 

W ogóle tak sobie myślę, że takie praktyki typu różne oferty w sklepach .eu i .pl i że niby Delta ma wyłączność na Polskę, to dość niebezpiecznie zbliżają się do łamania przepisów o ochronie konkurencji.

Edytowane przez Krzysztof z Bagien
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zapytac telefonicznie w polskim oddziale. Pewnie odezwie sie gościu po angielsku, ale mozsz zapytac czy "Do you speak Polsh?" i przekieruje Cie do przemiłej pani mówiącej po polsku.

Edytowane przez JSC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja kupiłem sprzęt w USA. Da się zrobić na przykład na tej stronie 

https://www.bhphotovideo.com/c/buy/Reflector-Newtonian-Dobsonian/ci/3390/N/4100994428

 

mają SW mają też inne marki. Sprawa jest trochę jednak skomplikowana i czasochłonna ponieważ nie wysyłają za granicę. Można jednak zakupić tam a jako adres dostawy wskazać jedną z siedzib firmy Doma shipping. Doma odbiera i wysyła do PL. 

Opcja może być ciekawa jak znajdzie się coś ciekawego w sekcji "used" https://www.bhphotovideo.com/c/browse/Used-Equipment/ci/2870/N/4294247188

Ja tak kupiłem z naprawdę dobrą zniżką Maksutova 127mm z goto. Mam teleskop GSO 8" ten drugi kupiłem nie z pilnej potrzeby ale bardziej z ciekawości i "bo była okazja". 

Dla przykładu kupiłem też lornetkę Nikon Monarch 5 12 x 42 za niecałe 90 $ - używane prezentacyjne. Taka nowa na teleskopy.pl kosztuje ponad 1500 zł. 

Opcja z USA fajna i wykonalna na okazje ale od zakupu do dostawy 4 - 6 tygodni.  No i trzeba się liczyć z tym, że urząd celny się doczepi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.