Jump to content
bajastro

Czy udało się Wam kupić towar z oferty SW lub BP w zagranicznym sklepie?

Recommended Posts

Posted (edited)

Jak wiadomo Delta Optical świeci pustkami, rzadko zamawiają towar, miesiącami go nie ma, ten słynny tekst: "Dostawa już wkrótce" jest niemal od początku roku.

To samo dotyczy innych sklepów, brak towaru. Zauważyłem również, że polska strona Astroshop w ofercie nie ma wyrobów SW, jak się zmieni na niemiecką to oferta staje się widoczna.

Wiem, że DO ma wyłączność na dystrybucję produktów SW w Polsce i wygląda na to że to dotyczy też Baader Planetarium.

Czy udało się Wam robić zakupy na towar z oferty SW/BP w zagranicznym sklepie, np. z niemieckiej strony Astroshop czy Teleskop-Express i czy były jakieś problemy?

Edited by bajastro

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

Wszystkie filtry kupowałem w Teleskop-express - produkty Baadera. W DO wychodziło ciut taniej, ale za to "towar w dostawie"

Edited by wessel

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

Teleskop-express ma jedną ofertę natomiast Astroshop ma rożne oferty w zależności czy jest to wersja .eu czy .pl W wersji .pl nie ma oferty Skywatchera (wyłączność na Polskę ma Delta)

Ja tez jestem ciekawy czy ktoś kupił teleskop lub coś innego Skywatchera w astroshop.eu z wysyłką do Polski? 

Edited by zdzichu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja zamawiałem koło filtrowe, kamerę ASI 120 w Astroshop i było wszystko OK. Kolega kupował astrograf w Astroshop i soczewki były ściśnięte co skutkowało trójkątnymi gwiazdkami. Po dwóch reklamacjach ostatecznie oddał astrograf i zakupił nowy w Teleskop-Express.Ten ze sklepu Teleskop-Express był już ok.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

kupowałem nie raz w obu sklepach i nie było z niczym problemu :) wysyłka w 2-3 dni

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

Bardzo proszę kolejne osoby zanim się wypowiedzą o dokładne przeczytanie wątku. Nie chodzi nam o opinie o tych sklepach.

Mi i koledze Bajasrto chodzi o to czy ktoś kupował produkty SKYWATCHERA czy BAADERA z wysyłką do Polski. A ja pytam konkretnie o astroshop.eu (lub .de ale NIE .pl) w związku z różnicą w ofercie na tych stronach (sklepach).

Edited by zdzichu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da się zrobić taki manewr, że prosisz DO o zamówienie konkretnego produktu z palety SW/BP z AS i odbierzesz w DO.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tu nie chodzi o robienie manewru, tylko odpowiedzenie kolegom na konkretne pytanie. A z niego jednoznacznie wynika, ze BEZ UDZIALU/POSREDNICTWA  DO  !!! 

 • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

Zamawiałem jakiś czas temu (niedostępną u nas) folię ND3,8 Baadera w Astroshopie - zero problemu. Jedyna różnica taka, że płatność w Euro.
Skoro oferują towar i wysyłkę do Polski, a nawet na stronie .eu ceny są w złotówkach, to nie wiem dlaczego miałby być z tym jakiś problem; w sumie to właściwie nie mają prawa nie zrealizować takiego zamówienia.

 

W ogóle tak sobie myślę, że takie praktyki typu różne oferty w sklepach .eu i .pl i że niby Delta ma wyłączność na Polskę, to dość niebezpiecznie zbliżają się do łamania przepisów o ochronie konkurencji.

Edited by Krzysztof z Bagien
 • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hej.

Kupilem okular Baadera przez astroshop. Nie ma znaczenia czy masz eu czy pl. Realizują od razu z przeliczeniem kursu na pln. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

Najlepiej zapytac telefonicznie w polskim oddziale. Pewnie odezwie sie gościu po angielsku, ale mozsz zapytac czy "Do you speak Polsh?" i przekieruje Cie do przemiłej pani mówiącej po polsku.

Edited by JSC

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

 • Our picks

  • Zdjęcie Czarnej Dziury - dzisiaj o 15:00
   Pamiętajcie, że dzisiaj o 15:00 poznamy obraz Czarnej Dziury. Niezależnie od tego, jak bardzo będzie ono spektakularne (lub wręcz przeciwnie - parę pikseli), trzeba pamiętać, że to ogromne, wręcz niewyobrażalne, osiągnięcie cywilizacji. Utrwalić coś tak odległego i małego kątowo, do tego wykorzystując mega sprytny sposób (interferometria radiowa), ...no po prostu niewyobrażalne. EHT to przecież wirtualny teleskop wielkości planety. Proste?
    • Love
    • Like
   • 144 replies
  • Amatorska spektroskopia supernowych - ważne obserwacje klasyfikacyjne
   Poszukiwania i obserwacje supernowych w innych galaktykach zajmuje wielu astronomów, w tym niemałą grupę amatorów (może nie w naszym kraju, ale mam nadzieję, że pomału będzie nas przybywać). Odkrycie to oczywiście pierwszy etap, ale nie mniej ważne są kolejne - obserwacje fotometryczne i spektroskopowe.
    • Like
   • 4 replies
  • Odszedł od nas Janusz Płeszka
   Wydaje się nierealne, ale z kilku źródeł informacja ta zdaje się być potwierdzona. Odszedł od nas człowiek, któremu polskiej astronomii amatorskiej możemy zawdzięczyć tak wiele... W naszym hobby każdy przynajmniej raz miał z nim styczność. Janusz Płeszka zmarł w wieku 52 lat.
    • Sad
   • 167 replies
  • Małe porównanie mgławic planetarnych
   Postanowiłem zrobić taki kolaż będący podsumowaniem moich tegorocznych zmagań z mgławicami planetarnymi a jednocześnie pokazujący różnice w wielkości kątowe tych obiektów.
   Wszystkie mgławice na tej składance prezentowałem i opisywałem w formie odrębnych tematów na forum więc nie będę się rozpisywał o każdym obiekcie z osobna - jak ktoś jest zainteresowany szczegółami bez problemu znajdzie fotkę danej mgławicy na forum.
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 29 replies
  • SN 2018hhn - "polska" supernowa w UGC 12222
   Dziś mam przyjemność poinformować, że jest już potwierdzenie - obserwacja spektroskopowa wykonana na 2-metrowym Liverpool Telescope (La Palma, Wyspy Kanaryjskie). Okazuje się, że mamy do czynienia z supernową typu Ia. Poniżej widmo SN 2018hhn z charakterystyczną, silną linią absorpcyjną SiII.
    • Thanks
    • Like
   • 11 replies
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.