Jump to content
bajastro

Czy udało się Wam kupić towar z oferty SW lub BP w zagranicznym sklepie?

Recommended Posts

Jak wiadomo Delta Optical świeci pustkami, rzadko zamawiają towar, miesiącami go nie ma, ten słynny tekst: "Dostawa już wkrótce" jest niemal od początku roku.

To samo dotyczy innych sklepów, brak towaru. Zauważyłem również, że polska strona Astroshop w ofercie nie ma wyrobów SW, jak się zmieni na niemiecką to oferta staje się widoczna.

Wiem, że DO ma wyłączność na dystrybucję produktów SW w Polsce i wygląda na to że to dotyczy też Baader Planetarium.

Czy udało się Wam robić zakupy na towar z oferty SW/BP w zagranicznym sklepie, np. z niemieckiej strony Astroshop czy Teleskop-Express i czy były jakieś problemy?

Edited by bajastro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wszystkie filtry kupowałem w Teleskop-express - produkty Baadera. W DO wychodziło ciut taniej, ale za to "towar w dostawie"

Edited by wessel

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teleskop-express ma jedną ofertę natomiast Astroshop ma rożne oferty w zależności czy jest to wersja .eu czy .pl W wersji .pl nie ma oferty Skywatchera (wyłączność na Polskę ma Delta)

Ja tez jestem ciekawy czy ktoś kupił teleskop lub coś innego Skywatchera w astroshop.eu z wysyłką do Polski? 

Edited by zdzichu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja zamawiałem koło filtrowe, kamerę ASI 120 w Astroshop i było wszystko OK. Kolega kupował astrograf w Astroshop i soczewki były ściśnięte co skutkowało trójkątnymi gwiazdkami. Po dwóch reklamacjach ostatecznie oddał astrograf i zakupił nowy w Teleskop-Express.Ten ze sklepu Teleskop-Express był już ok.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

kupowałem nie raz w obu sklepach i nie było z niczym problemu :) wysyłka w 2-3 dni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo proszę kolejne osoby zanim się wypowiedzą o dokładne przeczytanie wątku. Nie chodzi nam o opinie o tych sklepach.

Mi i koledze Bajasrto chodzi o to czy ktoś kupował produkty SKYWATCHERA czy BAADERA z wysyłką do Polski. A ja pytam konkretnie o astroshop.eu (lub .de ale NIE .pl) w związku z różnicą w ofercie na tych stronach (sklepach).

Edited by zdzichu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tu nie chodzi o robienie manewru, tylko odpowiedzenie kolegom na konkretne pytanie. A z niego jednoznacznie wynika, ze BEZ UDZIALU/POSREDNICTWA  DO  !!! 

 • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamawiałem jakiś czas temu (niedostępną u nas) folię ND3,8 Baadera w Astroshopie - zero problemu. Jedyna różnica taka, że płatność w Euro.
Skoro oferują towar i wysyłkę do Polski, a nawet na stronie .eu ceny są w złotówkach, to nie wiem dlaczego miałby być z tym jakiś problem; w sumie to właściwie nie mają prawa nie zrealizować takiego zamówienia.

 

W ogóle tak sobie myślę, że takie praktyki typu różne oferty w sklepach .eu i .pl i że niby Delta ma wyłączność na Polskę, to dość niebezpiecznie zbliżają się do łamania przepisów o ochronie konkurencji.

Edited by Krzysztof z Bagien
 • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hej.

Kupilem okular Baadera przez astroshop. Nie ma znaczenia czy masz eu czy pl. Realizują od razu z przeliczeniem kursu na pln. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najlepiej zapytac telefonicznie w polskim oddziale. Pewnie odezwie sie gościu po angielsku, ale mozsz zapytac czy "Do you speak Polsh?" i przekieruje Cie do przemiłej pani mówiącej po polsku.

Edited by JSC

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja kupiłem sprzęt w USA. Da się zrobić na przykład na tej stronie 

https://www.bhphotovideo.com/c/buy/Reflector-Newtonian-Dobsonian/ci/3390/N/4100994428

 

mają SW mają też inne marki. Sprawa jest trochę jednak skomplikowana i czasochłonna ponieważ nie wysyłają za granicę. Można jednak zakupić tam a jako adres dostawy wskazać jedną z siedzib firmy Doma shipping. Doma odbiera i wysyła do PL. 

Opcja może być ciekawa jak znajdzie się coś ciekawego w sekcji "used" https://www.bhphotovideo.com/c/browse/Used-Equipment/ci/2870/N/4294247188

Ja tak kupiłem z naprawdę dobrą zniżką Maksutova 127mm z goto. Mam teleskop GSO 8" ten drugi kupiłem nie z pilnej potrzeby ale bardziej z ciekawości i "bo była okazja". 

Dla przykładu kupiłem też lornetkę Nikon Monarch 5 12 x 42 za niecałe 90 $ - używane prezentacyjne. Taka nowa na teleskopy.pl kosztuje ponad 1500 zł. 

Opcja z USA fajna i wykonalna na okazje ale od zakupu do dostawy 4 - 6 tygodni.  No i trzeba się liczyć z tym, że urząd celny się doczepi. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
W dniu 14.07.2019 o 18:40, bajastro napisał:

Baader Planetarium

Z Baaderem nie ma żadnych problemów. W Teleskop-Express kupowałem Baadera. O SW niestety nie wiem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zgadza się Baadera możesz kupić gdzie chcesz.

Ze Sky Watcherem jest problem....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wg prawa żaden sklep na terenie UE nie ma prawa odmówić ci sprzedania czegoś z oferty, którą posiada na swoim rynku (co więcej, nie może zmieniać cen zależnie od kraju). To tak dla formalności. Co innego B2B, ale to zupełnie inny temat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

 • Our picks

  • Zobaczyć powierzchnię Wenus.... - mapa promieniowania termicznego (sezon 2020)
   Zacznę od zdjęcia a potem będą technikalia, opisy zbierania materiału oraz informacje o obróbce
   6 maja faza Wenus zmalała poniżej 20% więc zaczął się najlepszy okres kiedy możemy podejmować próby rejestracji promieniowania termicznego powierzchni Wenus. Czas ten potrwa mnie więcej 17-18 maja kiedy to planeta będzie już zbyt blisko Słońca i kontrast zmaleje uniemożliwiając (lub utrudniając) rejestrację tego zjawiska.
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 30 replies
  • Własny guider? Ależ to bardzo proste !
   "Guider? Ależ to bardzo proste". Co to jest guider to raczej większość z nas wie. Jak dobrać jego parametry do posiadanego setupu - uuuuu... tu już gorzej. Nie wdając się w rozważania naukowe chcę Wam dziś zaproponować prosty i świetnie działający guider dla setupów głównych o skali obrazu 1.5 arcsec/piksel i mniejszej, czyli od 1.5 do nieskończoności ( wiadomość dla Taysona).
    • Love
    • Like
   • 13 replies
  • Montaż "Wirus 2020"
   A właściwie montażyk. Ponieważ mam od niedawna drukarkę 3D zająłem się analizą projektu podlinkowanego przez Gayosa w temacie o wydrukach 3D.
    • Love
    • Like
   • 113 replies
  • Astropolis w czasie pandemii - informacje o reklamie
   Nie chcę w tym miejsc rozwodzić się na temat aktualnej sytuacji epidemicznej (słyszymy to wszędzie z dużą intensywnością) więc przejdę od razu do rzeczy. Wielu członkom naszej społeczności wirus skomplikuje życie w sferze ekonomicznej i ten post chciałbym dedykować dla nich (dla nas?).
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 17 replies
  • MGAB-V249 - nowy rodzaj gwiazd zmiennych!
   Gwiazdy zmienne można poszukiwać na dwa sposoby. Obserwujemy losowy fragment nieba w poszukiwaniu obiektów zmieniających swój blask lub korzystamy z archiwalnych danych pomiarowych wykonanych przez różne obserwatoria astronomiczne (np. ASAS-SN, ZTF).
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 11 replies
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.