Skocz do zawartości

NGC 3372 (Mgławica Carina) / Namibia 2019 / by bas.sic


bas.sic

Rekomendowane odpowiedzi

22 minuty temu, count.neverest napisał:

Bardzo fajnie wykadrowane. Jakie suby? Asiairem guidowałeś?

Trochę gwiazdki po rogach lecą, ta Sigma "tak ma"?

LRGB: 20x60s na każdy kanał

Od dłuższego czasu robię już wszystko AsiAir i jestem mega zadowolony.

Co do Sigmy, to rzeczywiście można było ją jeszcze o jedną działkę przymknąć, chociaż nie ma tragedii.

pk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, bas.sic napisał:

Co do Sigmy, to rzeczywiście można było ją jeszcze o jedną działkę przymknąć, chociaż nie ma tragedii.

 

Hmmm? przymknąć? bardziej? Ja używam Sigmy 105mm z FF i na @ 2.5 daje piękny obraz a ty z kamerą chcesz ją jeszcze bardziej przymykać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Lukasz77 napisał:

Hmmm? przymknąć? bardziej? Ja używam Sigmy 105mm z FF i na @ 2.5 daje piękny obraz a ty z kamerą chcesz ją jeszcze bardziej przymykać?

No właśnie to jest już bardzo subiektywne odczucie. Wg mnie od 2.8 jest już bardzo fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, bas.sic napisał:

Hej
Na zdjęciu przedstawiono NGC 3372 (Eta Carinae).
Zdjęcie wykonane w trakcie wyprawy do Namibii.
Asi1600 + Sigma 105/1.4 Art @2.8 + CEM25 + AsiAir

 

Bardzo przyjemne zdjęcie, lubię taką kolorystykę.

Mam natomiast techniczne pytanie.:

Asi1600 + Sigma 105/1.4 Art @2.8 - jakie złączki masz pomiędzy kamerą a obiektywem?

Sam próbuje skompletować zestaw złączek pomiędzy kamerą ASI a Samyangiem (tudzież Sigmą) - czy byłbyś w stanie się pochwalić czy masz jakieś gotowe do kopienia złączki czy gdzieś zamawiałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, ax napisał:

Bardzo przyjemne zdjęcie, lubię taką kolorystykę.

Mam natomiast techniczne pytanie.:

Asi1600 + Sigma 105/1.4 Art @2.8 - jakie złączki masz pomiędzy kamerą a obiektywem?

Sam próbuje skompletować zestaw złączek pomiędzy kamerą ASI a Samyangiem (tudzież Sigmą) - czy byłbyś w stanie się pochwalić czy masz jakieś gotowe do kupienia złączki czy gdzieś zamawiałeś?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, ax napisał:

Bardzo przyjemne zdjęcie, lubię taką kolorystykę.

Mam natomiast techniczne pytanie.:

Asi1600 + Sigma 105/1.4 Art @2.8 - jakie złączki masz pomiędzy kamerą a obiektywem?

Sam próbuje skompletować zestaw złączek pomiędzy kamerą ASI a Samyangiem (tudzież Sigmą) - czy byłbyś w stanie się pochwalić czy masz jakieś gotowe do kopienia złączki czy gdzieś zamawiałeś?

Hej

Ja mam takie połączenie Sigma + złączka + koło filtrowe + asi1600.

W takiej konfiguracji konieczna jest złączka od zwo dokładnie taka: https://astronomy-imaging-camera.com/product/eos-lens-adapter-efw-asi1600

Z tym że dla tej konfiguracji jest w miarę prosto, bo sigma ma własne mocowanie do statywu.

 

Z samyangiem dorabiałem jeszcze mocowanie na wydruku 3d do zamocowania kamery z samyangiem. Wyglądało to tak, zobacz w moim ogłoszeniu:

pk

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, bas.sic napisał:

 

A jak z backfocusem ? Ile ma Sigma ? Obiektywy Canona mają 44mm i w połączeniu z backfocusem mojej kamery 13,5mm, kołem filtrowym 20mm, złączką T2-Eos i złączką kamera-koło nie wyostrzę na nieskończoność.

Edytowane przez Winter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

7 minut temu, Winter napisał:

A jak z backfocusem ? Ile ma Sigma ? Obiektywy Canona mają 44mm i w połączeniu z backfocusem mojej kamery 13,5mm, kołem filtrowym 20mm, złączką T2-Eos i złączką kamera-koło nie wyostrzę na nieskończoność.

Każdy obiektyw canona ma 44mm backfocusa. Wszystko się tutaj rozchodzi właśnie o tą złączkę, ona musi być idealnie dobrana bo inaczej nie wyostrzysz. 

W moim zestawie jest tak:

Obiektyw BF = 44mm

Asi1600 BF = 6,5mm

Koło EFW = 20mm

Złączka T2-EOS = 17,5mm

6.5+20+17.5=44mm (i tutaj nie można dokładać żadnych dodatkowych złączek, dystansów etc, bo nie wyostrzy)

 

W Twoim przypadku koło i kamera dają 33,5 więc złączka powinna mieć 10.5mm - nie widziałem nigdzie takiej złączki - jedyna opcja to dorabianie (pod warunkiem że się zmieści pierścień mocowania Canona).

 

pk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, gryf188 napisał:

Spokojnie się da zrobić , właśnie dorabiałem złączkę do obiektywu canona i koła filtrowego . Bagnet canona z stykami ma ok 6,5 mm więc z zapasem w środku złączki mam 7mm + ścianka do 2 mm , całość nie przekracza 9 mm.

Ooo no i to jest dobra wiadomość, a gdzie kupowałeś same pierścienie z bagnetem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Tayson napisał:

Paweł mógłbyś wstawić zdjęcia tej złączki? Głównie interesują mnie blaszki dociskowe rantu z obiektywu oraz jaka jest jej dokładna długość. 

 

Masz jak zmierzyć grubość ścianki złączki? 

 

Dzięki. 

Nie wiem czy dokładnie widać, ale tak to wygląda. 

20190716_215517.jpg

20190716_215355.jpg

20190716_215321.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.