Skocz do zawartości

Star Adwenturer + Lacerta 72/432 + statyw


zbignieww

Rekomendowane odpowiedzi

 

Witam  !  

 

Postanowiłem sprzedać sprzęt, jak w tytule , z dwóch prozaicznych powodów:

      nie grozi mi raczej latanie samolotami za atrakcyjnym niebem. Z racji wieku
musí mi wystarczyć sprzęt nieco cięższy, ale możliwy jeszcze do opanowania.
Mam tu na myśli montaż cg5gt i  refraktorek TS ED 102/f7 z reduktorem 0,8x.
To na zabawę w focenie bez guidingu a dodatkowo na obserwacje również Dobson GSO 10“
i planowany zakup MAKA 150 . Nigdy MAK-a  nie miałem i chociaż z planetami
ogólnie bryndza, chciałbym go jeszcze poznać !
i właśnie na tego MAK-a potrzebne mi są many   

Sprzęt jest zadbany, jestem pierwszym jego właścicielem – z wyjątkiem
statywu pod Star Adwenturer.  Ten objechał z powodzeniem RPA – Blesfontein .
zanim trafił do mnie ; najpierw pod Vixen Polarie a teraz pod Star Adwenturer.

Do ustalenia ceny przyjmuję klucz  2/3 ceny nowego a kurs euro 4,3 zł / 1 euro,
  kurs czeskiej korony  0, 165 zł  / 1 kc
Zadnej negocjacji ceny w dół nie akceptuję , preferuję sprzedaż w całości !

 Kupić , rozstawić na stanowisku , focić !

 W Polsce, w Małopolskim , jestem do 8 sierpnia, potem wracam do Ostrawy. Mogę ze sprzętem podjechac ok. 50 km - więc siłą rzeczy ogranicza to manewr z bezpośrednim przekazaniem "zabawek" . Poczta czy kurier raczej nie - to są 3 człony
do spakowania : statyw , refraktor w kuferku i  Star Adwenturer w zgrabnej torbie na ramię , wyściełanej gąbką
 
Ad rem :

1.    Star Adwenturer  kupiony w teleskopy.pl  - komplet   w sklepie 1479.- zł ,   2/3 ceny  -  986.- zł
Już na starcie jestem stratny, bo kupowałem za 1600.- zł

https://teleskopy.pl/product_info.php?cPath=32_24&products_id=5622&lunety=G owica astrofotograficzna Sky Watcher Star Adventurer pe ny zestaw kolor czarny Mój jest czerwony.

 

2.    Glowica kulowa, polecana przez znawcę problemu z Blesfontein . Nie za tania, nie za droga !
Już nie jest w sprzedaży, ale to co pamiętam , w Megapixelu w Ostrawie, gdzie kupowałem  - kosztowała cca 1850. – kc  ,  2/3 ceny czyli 204.- zł

https://www.megapixel.cz/manfrotto-496rc2-compact


3.    Statyw Bresser  ST2, nogi 1,5 cala z dokombinowaną głowicą  , umozliwiającą
podpięcie  Star Adwenturer .  Statyw jest lekki,  był w RPA , można go sobie z powodzeniem jeszcze dociążyć butlą z wodą !!!   Statyw ma bardzo dobre rozwiązanie na fixację położenia dolnych nóg. Nie jedna śruba dociskowa - ale dwie
   na każdej nodze !!! Viz. foto !  Sprzyja to dodatkowo stabilności !

              https://www.astrozakupy.pl/statyw-stalowy-st2-bresser/431/

                                                                399.- zł    2/3 ceny       266.- zł


        4.  Refraktorek Lacerta 72/432 z kuferkiem

             https://teleskop-austria.at/La72432_72-432-Lacerta-ED-APO-mit-2-Octo-Auszug-und-Alukoffer  
           W tym przypadku tez jestem stratny, bowiem kupowałem bezposrednio
           w teleskop-austria po cenie poprzedniej, czyli 599.- euro  !!!!!!!!!!  

           Refraktorek ma jeszcze gwarancję do grudnia 2019 !                                                                                

                                                                                              450.- euro , 2/3 ceny to     1290.- zł

         Chcę wspomnieć, że relatywnie niedawno Sky Watcher wypuscił na rynek
         Evostar 72/ 420  z zielonym dowetailem i szkłem FLP 53  - ale to jest
         ubogi krewny Lacerty.  Obydwa miałem w rękach , porównajcie sobie wagę
         i udogodnienia !  Lacerta ma obrotowy wyciąg, wsuwany odrośnik i perłowy   
         lakier.  Gdzieś ten niecały kilogram na wadze Chińczycy musieli w tym Evostar
         ubrać. Oczywiście , przedewszystkim na ciężarze rury – ale nie tylko…
         Cena oczywiście konkurencyjna – ale co najwyżej na trawelek w góry.

 

5.    Dedykowany flattener

https://teleskop-austria.at/Flat-La72_Flattener-fur-Lacerta-72-432-Apo-mit-55mm

 

                                                              184.- euro     2/3 ceny      527.- zł

 

6.  Podświetlenie lunetki biegunowej w Star Adwenturer 

    ( mam paragon, być może w 2017 r., gdy kupowałem SA - podświetlenie trzeba było sobie dokupić )   Skleroza , nie pamiętam !  

 

                                                             105.- zł        2/3 ceny          70.- zł

 

Summa summarum, w/g  wyżej wspomnianego klucza – to    3343.- zł                                                                          
Koszty przesyłki / dostarczenia - do uzgodnienia !

 

Mam nadzieję, że teraz policzyłem dobrze, bo w 1 wersji zbyt to było ( dla mnie ) optymistyczne !  

 

Kilka fotek.  Poważnemu kandydatowi na kupno mogę popstrykać więcej .

DSC06631.thumb.JPG.1833425034acad6db04b4

DSC06633.thumb.JPG.ce05a4c1c7ea50da73c55

DSC06634.thumb.JPG.2f96fb4fda5eab7d3dc1d

staradventurer.JPG

 

 

 

 

 

Edytowane przez zbignieww
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...
  • Hans zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.