Skocz do zawartości

Plandeka pod teleskop/montaż- po co, na co, czy ma sens.


Piotr4d

Rekomendowane odpowiedzi

56 minut temu, Piotr4d napisał:

Kiedyś  @Lukasz83 pisał że stosuje taki parawan plażowy i że świetnie się sprawdza jako zasłona od wiatru. Dodatkowo jeśli jakaś średnio oddalona latarnia zagląda bezpośrednio w teleskop, to taki parawanik mógł by skutecznie odciąć jej światło. LP nie zmniejszy, ale może jej światło nie będzie już tak dokuczliwe.

Namiot/box. Nawiasem fajnie to wygląda.

 

 

 

Prawda - przed lekkim wiatrem chroni znakomicie. Zwłaszcza do dużej skali bardzo przydatny gdzie każdy podmuch rozwala klatkę :) Używam praktycznie przy każdej sesji, na zlotach też. Czas rozłożenia około 5-8 minut.

 

20180504_195549-crop.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbujcie się rozłożyć w wysokiej trawie bez plandeki. Zatrzymuje cały syf i dużo robactwa, ułatwia chodzenie (w wysokiej trawie można nieźle orła wywinąć nocą). Potem czysty sprzęt do auta na siedzenie, plandekę trzepiemy i do bagażnika. Minuta roboty a zalet wiele. Używam od lat jakiejś plandeki chyba 3x3m i mocuję ją na końcach do gruntu jak namiot.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wypatrzyłem jakoś, ale może po prostu przegapiłem. Pytanie o sens plandeki dostaje natychmiastową odpowiedź gdy tylko przypomnicie sobie ile razy w trawie szukaliście pod montażem śrubki / dekielka / fltra / baterii / tego cholernego kabelka ... itd.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Hans napisał:

Nie wypatrzyłem jakoś, ale może po prostu przegapiłem. Pytanie o sens plandeki dostaje natychmiastową odpowiedź gdy tylko przypomnicie sobie ile razy w trawie szukaliście pod montażem śrubki / dekielka / fltra / baterii / tego cholernego kabelka ... itd.

 

Pozdrawiam.

Jeżeli chodzi o plandekę rozłożoną na ziemi czy na trawie to oczywiście tak,namioty służą jednak do ochrony przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych i sens ich stosowania jest taki jak napisałem wcześniej. W obserwacjach nocnych nie mają jednak sensu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja dla higieny pracy używam kawałków reklam wielkoformatowych (super materiał ciężko przebić czy przeciąć nawet kolcem statywowym) albo wykładziny, takiej najtańszej, której zostaje sporo utylizowanej chłopakom od scenigrafii. Biorę kilka metrów, przydaje się np. do remontów w domu. Jak się pobudzi lub podrze to do wora i oczywiście do właściwego sportu. Jeśli cena jakiejś pierdółki astro jest astronomiczna to u mnie jest astronomiczna razy 10 albo i 100 więc lepiej czegoś nie zgubić albo nie stłuc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.