Skocz do zawartości

Projekt "Taras" - Epizod 5 (33) - Laguna w morzu wodoru


Pav1007

Rekomendowane odpowiedzi

26 minut temu, sidiouss napisał:

I myk na APODa, z delikatnym cropem

Raczej nie - od nas jest ciężka do fotografowania, południowcy to nudzą się już tą mgławicą... a tutaj człowiek jara się, że nie wyszła mu jedna wielka paćka na ekranie :-)

Ale dzięki :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Mateusz_D napisał:

@Pav1007 Być może głupie pytanie, ale jak zostały usunięte gwiazdy? To jakaś opcja w użytym oprogramowaniu czy mozolne ręczne "zacieranie śladów" :D?

 

W internecie jest tego mnóstwo :) wpisz remove stars in astrophotography, to zobaczysz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawel, nie lepiej przed publikacja zapisac jako rgb?

Dołączam sie do pytania Mateusz_D.

 

Moja subiektywa opinie.

Fotka pomimo sporej gry cieni i swiatel, malyk klaczków pylowych wydaj sie płaska. Dokladniej mam na mysli jej centrum.

Prawdopodobnie dopeiro tlenik i siarka dodadzą pazura.

Edytowane przez Tayson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Mateusz_D napisał:

@Pav1007 Być może głupie pytanie, ale jak zostały usunięte gwiazdy?

 

9 godzin temu, Tayson napisał:

Dołączam sie do pytania Mateusz_D.

Programem "Straton" - Dużo opcji tam nie ma, ale 2 czy 3 razy musiałem ponawiać z innym położeniem suwaczków typu "remove more stars" czy "Preserve more nebula"

 

9 godzin temu, Tayson napisał:

Moja subiektywa opinie.

O żadne inne nie proszę :-)

 

9 godzin temu, Tayson napisał:

Fotka pomimo sporej gry cieni i swiatel, malyk klaczków pylowych wydaj sie płaska. Dokladniej mam na mysli jej centrum.

Też się zdziwiłem na początku i jak zacząłem oglądać fotki w necie (co zaczynam odbierać jako zły nawyk) to w większość zdjęć centrum jest bardzo jasne a obszary zewnętrzne są mocno przygaszone - daje to efekt głębi. W zdjęciach RGB (zdecydowana większość) - centrum ma niebieskawo - magentowe zabarwienie - to też daje efekt głębi.

Chcąc taki osiągnąć "jak na fotkach w necie" podświadomie przygaszałem zewnętrzne obszary mgławicy - aż sam sobie powiedziałem, że nie tędy droga. Tam jest kupę sygnału, który celowo ukrywam.

 

Masz rację - tlen i siarka na pewno dadzą temu zdjęciu wiele. Tlen już mam zebrany, więc niedługo wyprodukuję bicolor, teraz pora na siarkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.