Skocz do zawartości

iOptron - psikus.


_Spirit_

Rekomendowane odpowiedzi

widzę potencjał na urządzonko wpinane między gps i odbiornik które dodaje odpowiednie przesunięcie czasowe ^_^

mogli to zrobić w firmware ale czyż nie lepiej sprzedawać nowy gps za $50 :P

(zakładając oczywiście że poza błędnym czasem ten moduł gps działa - mój stary garmin tak właśnie się zachowuje tzn. zły jest tylko czas)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, seg napisał:

Zwykła grotowa wystarczy. No i patent jak to zrobić. Właściwie to nie wyobrażam sobie grzania tego hotair'em.

Może grotową też się da, ale styki są od spodu więc myślę że hot air lepiej się nadaje. Można kupić moduł na płytce i przylutować na kable, piny etc, tylko trzeba go jakoś mechanicznie zamontować np. coś jak ten https://allegro.pl/oferta/modul-komunikacji-gps-gy-neo6mv2-z-antena-arduino-8252820613

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, rambro napisał:

U mnie to nie pomagało bo jak tylko GPS załapał sygnał psuł datę i nie dało się np. ustawić za pomocą plate solve na cel.

Faktycznie. Po plate solve znów jest rozjazd. Pozostaje w cholerę wyciąć GPSa. Gdzie ten flex ? .....

Edytowane przez _Spirit_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flexa nie miałem za to cążki już tak. 2 minuty roboty.

Sesja wczoraj odpalona  - 100 % sukcesu. Po PinPoint celuje gdzie trzeba. Niebo beznadziejne - mleko ale guider odpaliłem dla sprawdzenia.

 

Dziękuję wszystkim za zainteresowanie. Widziałem na stronie iOptrona info o wycięciu pinów ale bałem się. Dopiero jak mailowo z nimi potwierdziłem to zdecydowałem się na tą operację. Oczywiście dostałem przy tym super ofertę na GPS-a za 50 dolarów.  Również potwierdzili że z tymi GPS-ami jest problem (coś o dacie produkcji modułu przed 2004 rokiem) i że żaden firmware tego nie poprawia. Ale może to tylko takie gadanie żeby móc zarobić na modułach GPS.

 

Pzdr.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że GPS jest Ci potrzebny do określenia współrzędnych miejscówki, czasu etc. Wycięcie go to takie obejście problemu, a nie rozwiązanie. Szkoda, to moduł o realnej przydatności. Producent natomiast powinien wymieniać to za darmo, nawet po gwarancji. Jego pieprzenie o obniżce 50% ze $100 jest żałosne.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy skorzystać ze sterownika ASCOM z dopiskiem NET. W CDC łączymy się z teleskopem. Wcześniej w obserwatorium ustawiamy dokładne współrzędne GPS (np z apki w telefonie). Po połączeniu w opcjach teleskopu klikamy ustaw czas i pozycję. Teraz można się już przełączyć na normalny sterownik ASCOM którego używa Maxim czy PHD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dotrze do mnie nowy GPS to opisze jak go wymienić, na tą chwilę rozwiązuje problem w sposób następujący. Uruchamiam montaż, czekam aż GPS zaktualizuję ustawienia pozycji i czasu, następnie pilotem zmieniam rok na poprawny i wszystko działa do ponownego uruchomienia montażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarła do mnie przesyłka od producenta montażu. Trwało to tydzień. Muszę jeszcze znaleźć chwilę i wymienić płytkę.

Obejrzałem gotowy moduł i mogę powiedzieć, że wlutowanie całego modułu nie powinno stanowić problemu, jest tylko 5 dużych pinów. Gdybym rzucił się na wylutowywanie samego układu scalonego GPS, to bym poległ, jest to poza moimi umiejętnościami i posiadamy sprzętem.

Uważam, że warto wydać 50$ na gotowy update kit, niż kupować sprzęt do lutowania SMD :)

 

 

20190808_113737.thumb.jpg.baca21c6accdc45cc88a74c0d0ec0d41.jpg

20190808_114536.thumb.jpg.4e78bcac71d9a9150727a93a5e7c5ef2.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.