Skocz do zawartości

Lornetka Nikon Action EX 10x50 CF


GKG

Rekomendowane odpowiedzi

Wystawiam znaną i lubianą lornetkę  w wersji z lepszą optyką tj. wersja EX.

Egzemplarz bardzo udany - optyka czyściusieńka na zewnątrz i wewnątrz, kolimacja wzorowa, mechanika działa, a stan wizualny co najmniej bardzo dobry. 

W zestawie lornetka, wszystkie zaślepki i oryginalny futerał

Bardzo polecam.

590zł + koszty przesyłki

1aa.thumb.jpg.bacee2ab20271293ca12e0afa4158e07.jpg

2aa.thumb.jpg.67ead364473105d274f13b30d6eeaf72.jpg

2bb.thumb.jpg.990c6fc8ce9e9f3773d344f229a6e2ff.jpg3aa.thumb.jpg.6ab82d4c8f33c7d3fd0f19839fd2e64d.jpg

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla uzupełnienia bo wcześniej zapomniałem (i stworzenia sobie okazji do odświeżenia ogłoszenia w sposób inny niż wpis "aktualne" :emotion-5:) muszę się pochwalić, że w lornetce udało mi się dokonać pewnej drobnej, prostej modyfikacji ulepszającej pracę pierścienia muszli okularowej, tj. tym którym ustawia się odsunięcie oka od szkieł okularowych. Otóż fabryczny pierścień reguluje się skokowo - kręcąc słychać takie kliknięcia wskazujące na dany stopień ustawienia odległości muszli ocznej od powierzchni szkła soczewki okularów. Czasami pasowało by ustawić odległość na coś między tymi kliknięciami, ale wtedy muszla nie jest zblokowana. Akurat w prawym okularze te kliknięcia i blokowanie było słabsze niż w lewym. Ponieważ jestem skrupulatny chciałem coś z tym zrobić. Udało mi się odkręcić tą muszlę oczną w prawym okularze, wtedy też coś wypadło - jakaś mały element (niestety gdzieś mi uciekł), domyślam się, że była to mała kulka, która najprawdopodobniej blokowała muszle na poszczególnych odległościach. Zamiast kulki na zewnętrznej oprawie okularu, gdzie był maleńki otwór wystarczyło umieścić nieduży pasek z silikonowego tworzywa. Jeden koniec na minimalnej ilość kleju w otwór, a drugi koniec w miejsce rowka na pierścieniu (po którym pewnie toczyła się wcześniej kulka). Nałożyłem muszle - no i efekt super. Kręci się z należytym oporem, bez kliknięć i co najważniejsze od tamtej pory jest możliwość płynnego (nie stopniowego) stabilnego ustawienia, a więc w dowolnej odległości od szkła okularu. W lewym okularze zostawiłem fabryczne rozwiązanie, gdyż na razie kliknięcia chodzą wystarczająco precyzyjnie. Może to banalne rozwiązanie akurat się przyda komuś kto chce sobie w ten sposób usprawnić ustawianie muszli ocznej. 
Inne mechanizmy chodzą płynnie i precyzyjnie, i nie znalazłem już nic co można byłoby poprawić. Powtórzę jeszcze raz egzemplarz równie optycznie w świetnym stanie, kolimacja sprawdzana na gwiazdach - bez jakichkolwiek zastrzeżeń. 
Egzemplarz naprawdę wart polecenia.
Dla zdecydowanych mogę sprzedać z możliwością dokonania testów i ewentualnego zwrotu (szczegóły do ustalenia - zapraszam na PW) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.