Skocz do zawartości

Tecnosky Refraktor apochromatyczny AP 80/480 Triplet ED OTA


dark_24_d

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć może jest na forum osoba która miała do czynienia z tą tubą??

 

https://www.astroshop.pl/teleskopy/tecnosky-refraktor-apochromatyczny-ap-80-480-triplet-ed-ota/p,57328

 

Rozglądam się i szukam czegoś do podpięcie Canona mod. - na obecną chwilę na EQ5 zakładam Canona 70-200 f4 

Może macie jakieś inne propozycje w tej strefie cenowej ?? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
13 godzin temu, licho52 napisał:

Tripleta w tej wielkości/klasie/cenie brałbym WO GT81.  Są o ile pamiętam w Teleskopy.pl i to jeszcze znośnej cenie.

WO to jednak dwa razy większy budżet. Pewnie byłby cieszył, jednak nie uzbieram na tego typka,

Szukam coś w okolicy 3k pln jako alternatywę dla SW80ED evostar. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten WO 81 posiada na 99.9% dokładnie ten sam obiektyw co ten podlinkowany przez autora wątku Tecnosky..  Podawanie o 1mm większej apertury to powszechna już metoda "odróżniania" swojego sprzętu stosowana przez WO. Ot wytoczą pierścień dociskający na ciut większą średnicę i tadam!!! mamy coś innego i nasze jest lepsze... W WO zapłacisz znacznie więcej a w zamian dostaniesz bardzo estetyczne wykonanie sprzętu i w przypadku refraktorów świetne warstwy SM/STM/SMC....  Tak czy siak w tym przypadku mamy znany i ceniony tryplet FPL53 80mm f6 , który stanowi  serducho wielu 80-tek na rynku i wykorzystywany był w teleskopach wielu producentów. Miałem taki tryplecik i ja z tym, że pod brandem TS i dawał bardzo ładne obrazy. Wykorzystywałem go wyłącznie w wizualu. Jeśli trafisz na właściwie wykonany egzemplarz to w zasadzie tą konstrukcję można śmiało polecać - mają bardzo dobre opinie..   W sumie to w ostatniej dekadzie byłem w posiadaniu dwóch teleskopów z takim obiektywie i obydwa dawały piękne, ostre pozbawione CA obrazy. No ale ryzyko przy zakupie zawsze jakieś tam jest. To i u nas na forum czasem wykwitnie temat o zakupie takiego chinolka, który jednak poprawnie złożony nie jest...  No cóż, jak teleskop przyjdzie trzeba jak najszybciej móc zrobić chociaż test na gwieździe i ew. reklamować bubla gdyby było coś nie tak.

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.10.2021 o 11:05, wechciu napisał:

Jedna uwaga. Podlinkowany przez autora tecnosky jest chyba na FPL51 a nie 53 jak WO. Na 53 będzie ten Tecnosky Refraktor apochromatyczny AP 80/480 FPL53 V2 OWL OTA (astroshop.pl)

 


Masz kolego rację.  mamy na rynku dwa tryplety 80mm f6 . Ten podlinkowany zapewne jest na FPL51 . Podobnie w ofercie ma ES sprzedając te obiektywy na odpowiednikach szkieł czyli FCD1 i FCD100 ... Tak się teraz zastanawiam jak to było z tymi moimi trypletami od TS .  Ok 10 lat temu miałem taki tryplet i jego cela była oznaczona FPL53 i w porządku.... Gdy lata później kupowałem w TS taki właśnie obiektyw, to otrzymałem już obiektyw z innymi opisami na celi (pomimo zdjęcia na stronie przedstawiającego ten dawny obiektyw z opisem FPL53) - nie było tam oznaczenia odnoszącego się do rodzaju szkła... No właśnie... Opisali go na stronie jako FPL53 ale już niejednokrotnie spotykałem na stronie TS nadużywanie tej nazwy handlowej w stosunku do choćby produktów pochodzących ewidentnie od Long Perng ,gdzie sam producent określał szkło na FPL51.... Tak więc dziś odkrywam,że to mógł być obiektyw FCF100 a może właśnie FCD1...

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję.Szukam czegos małego jako traveler do wizuala i głównie jasneijsze mglawice i gomady -w takim przypadku chyba jakosc szkieł nie bedzie miała znaczenia bo to by wyszlo głownie na planetach jak rozumiem...?

 

Czasem zerknę na planety ale przy przesiadce z 80/400 i 102/500 to  mikrej aberracji w tym niby apo na FPL 51 czy chińskim szkle i tak bym chyba nie zauważył...:D

Edytowane przez Flaytec1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość ma zawsze znaczenie. W moim przypadku decyduje portfel. Staram się brać najlepsze na co mnie stać. Jeżeli przesiadasz się z typowego krótkiego achromata 80/400 (mam takiego), to chyba wszystko inne będzie lepsze. Na trawelka niektórzy polecają BM 102sx (ostatno widziałem na giełdzie na którymś forumie), też na szkle niskodyspersyjnym. Aberka jakaś tam jest, ale ponoć bardzo znośna. Do foto to chyba raczej się najlepiej nie nada, ale jak do wizuala i na DS to chyba fajny budżetowy travelskopik. Sam się czasem nad nim zastanawiam. Ale żona zajmuje większość szaf, a ja ostatniej półki na gacie i wszystko razem już nie zrezygnuję ;). Kilka dni temu przytuliłem do kolekcji SW ED80. Wczoraj pierwsze światło. DSy jednak w newtonie bardziej oczywiste, ale to światłosiła. Natomiast na US kontrast i szczegół taki, że i mi i żonie szczęka w trawnik. To mój pierwszy APO/ED, więc z konkurencją porównania nie mam. Ale z krótkim achromatem i newtonem wygrywa. Sam się nie spodziewałem takiej różnicy. Wracając do rzeczy, Myślę, że triplet pomimo niższej klasy szkła może być porównywalnie lub lepiej skorygowany jeśli chodzi o AC. Pytanie jak jest złożony i skolimowany. Jeśli myślisz o DSach ,to 70mm zdecydowanie mało. Andromedę zapewne dojrzysz. Myślę, że może być do foto niezły jako starter, ale do wizuala to jest za małe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.