Skocz do zawartości

Wspólne obserwacje w Chochołowskiej.


Darek_B

Rekomendowane odpowiedzi

DAREK !!!!!!! :blink::notworthy::rolleyes:B)

 

MIAZGA...

 

Spróbuj może obrobić to dzisiaj jeszcze raz, softy poszły do przodu i może da się troszkę wygładzić szumowiny...

 

Śmiem twierdzić, że to zdjęcie jest najbardziej bajkowym jakie do tej pory widziałam, a widziałam sporo ;)

 

Do tego to nie jest fotomontaż. Wielki szacunek. Zupełnie nie rozumiem jak Ja mogłam przegapić takie cudo cztery lata temu... gdybym widziała, to na pewno zapamiętałabym, a tak musiało na mnie czekac tyle lat...

 

pozdrawiam serdecznie

 

Ori

 

A dla Ori znalazłem stare ujęcie i delikatniej je potraktowałem, człowiek był młody i głupi (ISO3200 :Boink: )

 

CRW_0434c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajszy kadr z Gubałówki ,sesja rekordowo krótka bo byłem tam całe 30 minut a lisy podchodziły coraz bliżej. :angry:

hmmm to lisow nalezy sie bać ?

kurcze pamiętam w zimie sesje na obrzeżach pewnej wsi, lisy biegaly tam i z porotem - po prostu je straszyłem latarka jak przeginały.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fantastyczne, CUDOWNE foty!! Ale, lokalizacja zobowiązuje!! :D

 

Chciałbym abyście mi coś podpowiedzieli.

Wybieram się niebawem pod ciemne i "suche" niebo, będę miał do dyspozycji aparacik i lekki statyw foto. Nie mam zielonego pojęcia jak robić takie cuda zdjęcia jakie wykonuje Darek i pewnie takich nie zrobię. Potrzebuję jednak trochę info jak robić żeby zrobić cokolwiek :szczerbaty: Nie chciał bym za bardzo pojechanych fotek.

Zatem:

- jaki czas? 4 - 5s czy może np.25s

- ile klatek 10 -20 a może 100?

- co to są te darki i z czym to sie je?

- jakie ISO?

- jaki rozszerzenie?

- i jakie wszystko o czym zapomniałem? :szczerbaty:

 

O obróbce wiem jeszcze mniej, ale martwił się będę jak przywiozę materiał.

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za radę i wyrozumiałość.

MB :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Droga Mleczna z Tokiny 12-24 przy 12 mm.

 

milka chochołowska 12mm.jpg

 

Jak ja lubie tę ogniskową w tym obiektywie, idealna ostrość jest na końcu skali i nie trzeba absolutnie nic korygować.

Tylko 4 klatki przy ISO 1000 po 300 sekund, pozostałe 6 poszło do kosza po przejechaniu samochodów. :( .... w Parku Narodowym :swear:

 

Oraz na próbkę łabądek w zenicie.

5klatek na ISO 800 3 po 120 sek jedna 180 i jedna 240 ,przysłony od 2.5 do 4.0.

 

łabędź mały.jpg

 

 

 

ps.

poniżej nieobrabiany środek z surówki przy ekspozycji 240 sekund, gwiazdki są o wiele mniejsze,pytanie : jak ustawić DSS aby wynikowo je nie powiększał?

 

surówka crop_p1.JPG

  • Lubię 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia przednie :)

 

Darku do Ciebie pytanie, czy byłbyś mi w stanie podać lokalizacje Twojego miejsca w google maps?

Zbieramy jakieś dobre miejscówki z różnych miejsc w Polsce i Europie na maksimum Drakonid - a przyznam się że w Tatrach przydała by się nam miejscówka z delikatnie zasłoniętym południem (Tatry) tak by bliski pełni Księżyc nie psuł LM. I jak wygląda horyzont zachodni i północny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejscówka to punkt o współrzędnych

49°16'52.73"N

19°50'28.68"E

 

Na zachód i północ zaświetlenie pojawia się delikatnie po 5-6 minutach przy ISO800. Więc niebo tu jest prawie doskonałe.

Szeroki kadr po prawej stronie na pierwszym ujęciu to zachód.

 

Zrzut.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejscówka to punkt o współrzędnych

49°16'52.73"N

19°50'28.68"E

 

Na zachód i północ zaświetlenie pojawia się delikatnie po 5-6 minutach przy ISO800. Więc niebo tu jest prawie doskonałe.

Szeroki kadr po prawej stronie na pierwszym ujęciu to zachód.

 

Zrzut.jpg

 

 

Dzięki Darku :)

Nie omieszkam się tam kiedyś pojawić w celu astrofoto :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.