Skocz do zawartości

Zasilanie do CELSTRON NEXSTAR 6SE


Maciej77

Rekomendowane odpowiedzi

A Nexstarów to przypadkiem nie można zasilać po prostu z baterii?

Zawsze można użyć jakiegoś akumulatora, od biedy nawet starego samochodowego (ja właśnie tak zasilam sprzęt, bo akurat miałem taki stary akumulator). Waży sporo, ale przynajmniej spokojnie wystarcza na parę nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysztofie, Marcinie dzięki za odpowiedzi.
1) Krzysztofie, da się z baterii, jednak jest to uciążliwe właśnie jak to napisał Marcin, starczają na krótko i są problemy z nimi :).
2) Marcinie, sam akumulator + kabel ?, czy jakoś to opakowałeś w skrzynkę ? :).  Na jak długo CI starcza taki AKU ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cmku, dzięki za odpowiedź. Jaki masz tele/montaż ?
Na ile Ci mniej więcej starcza?

Edit:
Zastanawiałem się nad czymś takim:
https://www.ceneo.pl/82243284
Jednak lepiej by było dla tego celestrona jak będzie dostawał ok. 3A a nie 2.. więc niestety nie dla ten powerbank.
Zostawiam tutaj, bo może komuś kto ma mniejsze wymagania prądowe przypadnie do gustu :)

 

Edytowane przez Maciej77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Maciej77 napisał:

sam akumulator + kabel ?, czy jakoś to opakowałeś w skrzynkę ? :).  Na jak długo CI starcza taki AKU ?

Mam dodany miernik napięcia, by przy użytkowaniu nie spadło poniżej 9V (skraca to bardzo żywotność akumulatora) oraz włącznik główny i kilka dodatkowych gniazd, ale najważniejszy jest miernik no i kabel choćby jeden z końcówką do teleskopu. Wszystko może być zamknięte w... kosmetyczce. Ja teraz mam dwa takie akumulatory (drugi do grzałek - czasem nieodzowna rzecz) i oba są w małej metalowej walizeczce.

Sam akumulator starcza na kilka nocy, nawet nie liczyłem - wystarczająco długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to mi zrobił kolega ten miernik i dodatkowe gniazda. Ja oba mierniki mam cyfrowe i takie też polecam (drugi kupiłem tu na forum też jako powerbox).

Trzeba kupić ładowarkę do takich akumulatorów zdaje się, że około 80 zł - moja to "Ładowarka akumulatorów żelowych BAT1128".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maciej77 napisał:

Cmku, dzięki za odpowiedź. Jaki masz tele/montaż ?
Na ile Ci mniej więcej starcza?

Edit:
Zastanawiałem się nad czymś takim:
https://www.ceneo.pl/82243284
Jednak lepiej by było dla tego celestrona jak będzie dostawał ok. 3A a nie 2.. więc niestety nie dla ten powerbank.
Zostawiam tutaj, bo może komuś kto ma mniejsze wymagania prądowe przypadnie do gustu :)

 

Starcza mi spokojnie na cała noc, podpinam do tego Celestrona AVX z refraktorem 110cm, plus grzałki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.