Skocz do zawartości

Projekt "Taras" - Epizod 5 (66) - Dwukolorowa Laguna


Pav1007

Rekomendowane odpowiedzi

Ja wyprodukowałem chyba ze 20 wersji IC 5067 wczoraj w nocy. Mało mnie szlag nie trafił.

Dobre zdjęcie Paweł, choć ten rdzawy odcień to nie moja bajka.

 

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wessel napisał:

Dobre zdjęcie Paweł, choć ten rdzawy odcień to nie moje bajka

Dzięki Maćku,

 

Wyprodukowałem jeszcze bardziej czerwoną i bardziej piaskową... ale ta mi najbardziej leży :-)

Taki urok Bicoloru i HST - kolorystykę można pod siebie dobrać :-)

 

Chociaż w dobie zdjęć z południowej hemisfery to ten obiekt jest jakby mniej egzotyczny :-)

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, wessel napisał:

Też mnie te fotki zdołowały, bo sobie zdałem sprawę że na naszej półkuli to już trochę drepczę w miejscu po 10 latach fotografowania.

Coś w tym jest. Fotki świetne, obiektów, których się nie widuje normalnie... ale jak na ironię tych naszych zaczyna brakować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Pav1007 napisał:

Chociaż w dobie zdjęć z południowej hemisfery to ten obiekt jest jakby mniej egzotyczny :-)

Masz przewagę, bo nikt na południe nie weźmie 8" :) Choć mając lagunę w zenicie, naświetlasz 2x krócej i masz więcej sygnału... Okrutnie się ta nasza oś Ziemi ustawiła w przestrzeni, jakby nie mogła odwrotnie :)

 

Myślę, że z Polski już więcej się nie wyciśnie, brawo! No ale wisienką na torcie będzie wersja HST, na którą czekam w napięciu :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, MateuszW napisał:

Okrutnie się ta nasza oś Ziemi ustawiła w przestrzeni, jakby nie mogła odwrotnie

Wtedy byśmy narzekali, że nie mamy np Łabędzia, Cefeusza albo Kasjopei :-)

 

5 godzin temu, MateuszW napisał:

Myślę, że z Polski już więcej się nie wyciśnie, brawo! No ale wisienką na torcie będzie wersja HST, na którą czekam w napięciu

Dzięki. Mam już część siarki, ale muszę jeszcze dozbierać :-)

  • Lubię 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, MateuszW napisał:

Masz przewagę, bo nikt na południe nie weźmie 8" :)

A propos, czy ktoś z PL robił zdjęcie Laguny w takiej skali? Zawsze jak widzę ten obiekt to w szerszym ujęciu - coś mi się wydaje, że Paweł jest pierwszą osobą prezentującą ten obszar nieba w takim przybliżeniu!

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie pokazana mgławica, super detal, bardzo fajna kolorystyka - wręcz prfekcyjnie :)

natomiast nie wiem czy to moje subiektywne odczucie czy 1600 tak ma ale nie podobają mi się gwiazdki, są jakieś takie troszkę jakby przepalone, nie są przesadnie duże ale jakby takie trochę nienaturalne (o braku koloru nic nie mówię bo domyślam się, że to celowy zabieg) , nie świecą tylko są kropkami (nie wiem jak to dokładnie opisać, mam nadzieję, że mój przekaz będzie zrozumiany) 

A fotka świetna! 

Uwielbiam bikolor :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maetrik napisał:

natomiast nie wiem czy to moje subiektywne odczucie czy 1600 tak ma ale nie podobają mi się gwiazdki, są jakieś takie troszkę jakby przepalone, nie są przesadnie duże ale jakby takie trochę nienaturalne (o braku koloru nic nie mówię bo domyślam się, że to celowy zabieg) , nie świecą tylko są kropkami (nie wiem jak to dokładnie opisać, mam nadzieję, że mój przekaz będzie zrozumiany) 

Wiem o czym mówisz, bo sam z tym walczyłem - jak duże gwiazdy udało mi się przykryć tak te najmniejsze zawsze się wymykały star mask by PixInsight - a to maska odkrywała za dużo a to zakrywała je całkowicie. Powód, że te gwiazdki są takie a nie inne to dekonwolucja, która je dotknęła (te większe już ominęła - bo były zamaskowane) - mogłem je pozakrywać ręcznie... ale - za dużo czas nad tym zdjęciem spędziłem i nie chciałem robić tego ręcznie :-)

 

Co do koloru to ciężko uzyskać jakiś sensowny z dwóch składowych - można zebrać RGB i podłożyć kolor gwiazd. 

 

Dzięki za uwagi :-)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ze skala jest spora jak na nasze warunki!!! Taras Ci służy :)

 

Niemniej jednak gwiazdki na mglawicy jakby lekko maja ciemne obwodki. Z oczywistych wzgledów najbardziej to widze po lewej stronie.

Bardzo podobne kolorki gwiazdek wyszly mi przy NGC6888 w bi.

Próbowales dla lepszego odbioru gwiazdek "wsadzić" im jasne srodki z jakiejs mniej rozciagnietej wersji obróbki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Tayson napisał:

Pewnie ze skala jest spora jak na nasze warunki!!! Taras Ci służy

Zazwyczaj służy, można się rozłożyć na leżaku i setup rozstawić :-D

 

12 godzin temu, Tayson napisał:

Niemniej jednak gwiazdki na mglawicy jakby lekko maja ciemne obwodki. Z oczywistych wzgledów najbardziej to widze po lewej stronie.

Tak, to efekt maskowania do dekonwolucji - człowiek uczy się cały czas - będzie lepiej :-)

 

12 godzin temu, Tayson napisał:

Próbowales dla lepszego odbioru gwiazdek "wsadzić" im jasne srodki z jakiejs mniej rozciagnietej wersji obróbki?

Nie, nie próbowałem - myślałem o tym zabiegu ale jednak ostatecznie zrezygnowałem - dlaczego? nie wiem - skupiłem się na samej mgławicy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.