Skocz do zawartości

Pozdrowienia od ciotki z Ameryki


cyberboss

Rekomendowane odpowiedzi

Sam zapewne widzisz fundamentalny błąd tego zdjęcia - przepalone i pozbawione koloru gwiazdki. Obróbka gwiazd z CMOSa to wyższa szkoła jazdy.

No a jak gwiazdy dominują to o mgławicę kiepsko widać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Tayson napisał:

Jak ustawiasz ostrość? 

Maską Bahtinova, ale przyznam szczerze, że nie kontrolowałem jej po wstępnym ustawieniu. Chociaż warunki, które panowały tej nocy nie powinny wpłynąć na zmianę ostrości - temperatura cały czas oscylowała w granicach 19-20° C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, cyberboss napisał:

Czyli błąd bardziej po stronie akwizycji (za długie ekspozycje / za wysoki gain), czy kwestia obróbki?

To kwestia obróbki przede wszystkim. Daleko tu jeszcze do dostrzeżenia jakiś ograniczeń cmosa.

Zakładam, że wyciągasz krzywymi. Proponuję poruszyć środkiem poziomów zamiast tego.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, MateuszW napisał:

To kwestia obróbki przede wszystkim. Daleko tu jeszcze do dostrzeżenia jakiś ograniczeń cmosa.

Zakładam, że wyciągasz krzywymi. Proponuję poruszyć środkiem poziomów zamiast tego.

Tak, tutaj działałem krzywymi. Spróbuję dzisiaj wieczorem poruszać poziomami i pokażę wyniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, cyberboss napisał:

Tak, tutaj działałem krzywymi. Spróbuję dzisiaj wieczorem poruszać poziomami i pokażę wyniki.

Daj ten trójkącik ostro w lewo:

image.png.b5a17c85459cc0720454dd7af5e17901.png

A potem lewym obetnij zbyt jasne tło. Takie wyciąganie działa logarytmicznie - mocno podjaśnia ciemne miejsca, a te jasne pozostawia podobne - nieprzepalone.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, heweliusz napisał:

Bardzo ładny czerwony kolor mgławicy - to podstawa tego zdjęcia

 

Dziękuję. Mi też taka opcja najbardziej odpowiada. Powalczę z tymi gwiazdami - mam nadzieję, że uda mi się uzyskać ten sam kolor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Podszedłem do tematu jeszcze raz. Po przetestowaniu kilku programów dość dobrze mi się współpracuje z Astro Pixel Processor. Program w obsłudze jest dość...   ...dziwny, ale efekty przynosi dobre. Jak się przyzwyczaję do nietypowego interfejsu i kolejne zdjęcia wyjdą dobrze, to chyba go zakupię. Przede wszystkim dobrze poradził sobie z przygaszeniem gwiazd. Kolorystyka też chyba powróciła do bardziej naturalnej.

917625476_NGC7000wersjac.thumb.jpg.e2da6c8e93525c73380d7eeaeb3ec5e0.jpg

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.