Skocz do zawartości

WiFi, Ascom i AZ-EQ6


abo

Rekomendowane odpowiedzi

Poproszę o pomoc :)

 

Mam montaż EQ6 z podłączonym SynFi.

Łączę się lapropem do AP SynFi

Używając do tej pory programu SynScan nie miałem kłopotów ani pod Androidem ani pod Windowsem.

Ponieważ chciałbym przejść na APT albo SGP zainstalowałem ASCOM, i do tego sterownik SynScanMobile.

No i nie działa :(

 

Najpierw instalowałem sterownik ver. 1.2.2 ze strony producenta SynFi - który nie wykrywał montażu.

Następnie ver. 1.2.3 z SkyWatchera - ten już jakieś połączenie składa, ale wyrzuca błąd i oczywiście nie steruje montażem.

W logu 1.2.3 jest taki tekst.

 

Cytat

Create              Creating device
Connected       Connecting to device
Error               ASCOM.DriverException: No device found
   w ASCOM.SynScanMobile.Telescope.set_Connected(Boolean value)
   w CallSite.Target(Closure , CallSite , Object , Boolean )
   w ASCOM.DriverConnect.ConnectForm.btnConnect_Click(Object sender, EventArgs e) w C:\ASCOM Build\Export\ASCOM.DriverConnect\ConnectForm.cs:wiersz 268
Dispose             Disposing of device
Dispose             Completed disposal
ReleaseComObject    Releasing COM instance
GC Collect          Starting garbage collection
GC Collect          Completed garbage collection


 

Wersja 1.2.2 dawała taki komunikat

 

Cytat

Create              Creating device
Connected           Connecting to device               
Name                SynScanMobile Telescope
Description         SynScanMobile Telescope
DriverInfo          SynScanMobile Telescope 1.2.2
DriverVersion       1.2.2
InterfaceVersion    3
RA, Dec             Property not available - Conversation timeout
Latitude, Longitude Property not available - Conversation timeout
Tracking            Property not available - Conversation timeout              
Connected           Disconnecting from device
Dispose             Disposing of device
Dispose             Completed disposal
ReleaseComObject    Releasing COM instance
GC Collect          Starting garbage collection
GC Collect          Completed garbage collection


 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Krzysztof z Bagien napisał:

A jesteś pewny, że wszystkie port itd. dobrze poustawiałeś?

W driverze ASCOMa nie ma co ustawiać, tylko IP albo szukanie, i on w sumie znajduje tylko komunikacja niepełna.

W SkySafari pod androida jest jeszcze port. Ale tam hula, długo używam i nigdy kłopotów nie ma.

 

Mam od midimariusz z forumastronomiczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu kupiłem ScanFi (wpina się to do pilota SynScan) - i generalnie raz działało, a raz nie i cały czas zrywało się połączenie. Skończyło się na tym, że wymieniłem go w końcu na EQDirFi (podłączany zamiast pilota) i teraz wszystko gra i buczy. Ewentualnie możesz popróbować z ustawieniami WiFi (w sensie np. użyć innego kanału), chociaż skoro piszesz, że SynScan App daje radę się połączyć, to znaczy, że problemem nie jest samo połączenie, tylko współpraca a ASCOMem.

U mnie po prostu nie działało, bez względu na to jaki program próbował się łączyć - więc tak jakby było prościej :D

 

Kurde, sprawdziłem jak to działa u mnie w takim scenariuszu - no i po prostu działa, na domyślnych ustawieniach (sprawdzałem na CDC, ale wszystko co korzysta z ASCOMa powinno działać tak samo). W sumie nie wiem czy to coś zmienia, ale najpierw podłączyłem się do montażu za pomocą aplikacji SynScan, a potem odpaliłem CDC i tam się połączyłem.

Edytowane przez Krzysztof z Bagien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem - odpaliłem SynScan i połączyłem się z montażem, a potem połączyłem się z poziomu CDC. CDC łączy się przez ASCOMa, więc - tak mi się wydaje - jakikolwiek inny program z niego korzystający też by się połączył.

Nie wiem, czy to wcześniejsze połączenie przez SynScan jest w ogóle do czegoś potrzebne, po prostu tak zrobiłem w sumie nie wiem czemu i zadziałało od razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.