Skocz do zawartości

Astrofotografia = skarbonka :-)


isset

Rekomendowane odpowiedzi

Astrofotografia = skarbonka? Ja bym tu znaku równości nie postawił. Po rozbiciu "świnki" wyciągniesz tyle, ile włożyłeś :)

Edytowane przez seg
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, seg napisał:

Astrofotografia = skarbonka? Ja bym tu znaku równości nie postawił. Po rozbiciu "świnki" wyciągniesz tyle, ile włożyłeś :)

 ....... mniej niż wsadziłeś, w zależności ile czasu minęło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.08.2019 o 11:08, Winter napisał:

Moim marzeniem zdecydowanie nie jest bycie w najwyższym pułapie... już wolałbym częściej bezchmurne noce

Trafiłeś Darku w sedno!

Tak więc zamieszczam ogłoszenie następującej treści:

 

Zamienię 2/3 moich astrozabawek za pogodne noce

 

Właśnie wróciłem z astrowakacji, które spędziłem w jednym z najciemniejszych zakątków w Polsce -w Lipowcu i Wołowcu w Beskidzie Niskim.

8 nocy i..... 1,5 godziny focenia.

 

 

Bez komentarza.

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Grzędziel napisał:

Właśnie wróciłem z astrowakacji, które spędziłem w jednym z najciemniejszych zakątków w Polsce -w Lipowcu i Wołowcu w Beskidzie Niskim.

8 nocy i..... 1,5 godziny focenia.

W którymś z  wątków zapowiadaliśmy się, Darek i Ja, że jeśli będzie szansa na pewniejszą pogodę, to odwiedzimy Cię w Lipowcu, ale jak sam piszesz pogoda była mierna. Wielka szkoda, może innym razem.

 

Ad vocem tematu wątku.

Najbardziej się boję, że gdy umrę, to moja żona sprzeda mój teleskop i resztę setupu za tyle, ile jej powiedziałem, że kosztował. 

 

 

  • Lubię 2
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.08.2019 o 05:57, Meiser napisał:

Wynika ona z zasad gramatyki języka polskiego  oraz  kultury osobistej. 

to jest kompletna bzdura

 

W języku polskim czasowniki piszemy zawsze z małej litery, chyba że występuje na początku zdania. Nie ma również takiej formy grzecznościowej, by czasownik pisać z dużej litery, bo oznacza on czynność, a zwroty grzecznościowe odnoszą się do osób. I nie są wymagane, lecz są formą umowną wynikającą z praktyki językowej. Nadto,  trudno mówić o grzecznościach w sytuacji, gdy moderator cię (tu nie mam obowiązku używać formy grzecznościowej, choć mogę użyć innym razem i nie będzie sprzeczności) opiernicza za złe zachowanie.

 

P.S> jestem inżynierem, a nie językoznawcą, ale mam podstawy wyniesione ze szkoły oraz z domu, w którym oboje rodzice pielęgnowali (również zawodowo) słowo, jako formę wyrazu wyższą niż jedynie przekazywanie podstawowych informacji. Internetowa masowa bezmyślność mnie doprowadza do szału (również interpunkcja automatu, czy rozdzielanie wyrazów, które w języku polskim są pisane łącznie zawsze, a czasami są pisane łącznie lub osobno, zależnie od znaczenia).

Edytowane przez kubaman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby nie było, to  w temacie wątku:

skarbonka to jest jak można coś z niej wyciągnąć i wydać na potrzeby bieżące lub zachcianki :)

 

Astronomia, astrofotografia jak i inne poważne, wymagające poświęceń hobby to studnia bez dna do której wrzucamy pieniądze.

Ale za to z jaką przyjemnością. Grunt, żeby przekładało się to na jakieś wyniki, na progres, na widoczny rozwój. Wtedy warto.

 

 

Edytowane przez kubaman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, 6 nocy pod rząd to stanowczo za dużo. Załatw co drugą, lub w układzie 2 pogodne i dwie pochmurne, no niech będzie, że od trzeciej do pierwszej kwadry. Te od pierwszej do trzeciej mogą być deszczowe, no bo susza w kraju. To tak by wyszło 90-100 nocy w roku. Jak widzisz drogo CFF-a nie wyceniłem :)

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.08.2019 o 20:30, seg napisał:

Astrofotografia = skarbonka? Ja bym tu znaku równości nie postawił. Po rozbiciu "świnki" wyciągniesz tyle, ile włożyłeś :)

Jeśli chodzi o wizual to właśnie to hobby/pasja jest dobre, że większość można odzyskać (kupując używki).

Edytowane przez astrokarol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.