Skocz do zawartości

Dwa komputery i TeamViewer - pomocy


isset

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, potrzebuje Waszej pomocy, bo już nie wiem o co chodzi. Więc tak, mam mini pc na którym mam zainstalowane wszystko do obsługi setupu. Z tego pc zasilany jest router poprzez USB. Router sieje sieć WiFi do ktorej podłączony jest mini pc i laptop. Na obu komputerach zainstalowany jest TeamViewer (TM). TM ma w ustawieniach aktywne "Przychodzące połączenia LAN - aktywne", wersja TM 14.4. Na ekranie TM jest napis "Możliwe są połączenia tylko w ramach sieci lokalne". TM na minipc jako ID pokazuje adres IP. Na laptopie to samo, jako ID adres IP. 

Jeżeli chcę połaczyć się z mini pc do laptopa, to łączy bez problemu, natomiast z laptopa do mini pc - nie może zreazlizować połączenia. Czyli działa połączenie w jedną stronę.

 

Co może być przyczyną?

Schemat.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

image.png.eaa34478e5758d6d2ce4c6cda4a61cd1.png

przychodzace polaczenia lan masz ZEZWÓL?

 

opisz ejak jest ot u mnie.

minipc podlaczony po kabli z routerem wifi generujacym siec bez internetu

minipc podlaczony do wifi innego routera gdzie jest internet

 

z stacjonarnego, telefonu do mini pc lacze sie poprzez internet, tu podaje ID partnera

z latopka ktorym steruje sesja lacze sie przez wifi bez internetu, tu podaje ip minipc

 

mam utworzone konto na TV, to wszystkie podlaczanie sie przez internet jest latwiejsze. zawsze uzywam ZDALNE STEROWANIE Z UZYCIEM HASLA

image.png.a9dfb2ae04a163d3a60bc8eaaaf25595.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakladam wiec ze w sieci wifi ktora generuje router przy astropc nie ma internetu. inaczej nie musialbys sie przelaczac, aby pisac post.

tak?

 

ja teruje tak gdy nie mam internetu w sieci wifi, wklepije ip do astropc z laptopa i juz. screen z laptopa.

ip jest ip astropc.

image.png.6af3875e39384c64bec803648491a53e.png

Edytowane przez Tayson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Tayson napisał:

zakladam wiec ze w sieci wifi ktora generuje router przy astropc nie ma internetu

Tak, dobrze zakładasz :)

A może ja na laptopie podaję zły IP minipc? Bo TV mi pokazuje, że IP minipc jest 192.168.0.100, a IP laptopa to 192.168.0.101

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całego serca polecam program Any Desk, jest lekki, darmowy i niezawodny. TV ostatnio usiłuje zmusić do kupienia płatnej wersji. Any Desk jest rewelacyjny i dużo szybszy od TV.

Edytowane przez kubaman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustaw kartę w minipc na stałym adresie np. 192.168.0.100 i włącz w routerze DHCP na wifi. Musi zadziałać.

Acha  no i w laptopie w karcie ustaw adres na automat z DHCP

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystanie z własnej sieci

Chcesz mieć pełną kontrolę nad swoimi danymi? Konfiguracja własnej sieci firmowej jest łatwa. Pozwala na niezależne działanie, także bez dostępu do Internetu, ponieważ połączenie z naszymi serwerami nie jest wymagane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz ustalić czy uzywasz dobrych adresów IP (tak jak koledzy radzą: ipconfig na obu komputerach).

Potem może być jeszcze problem z windowsowym firewallem. Czy na obu komputerach sieć jest skonfigurowana jako prywatna?

A jak chcesz się tylko łączyć lokalnie to po licho używać TV? Może lepiej byłoby włączyć RemoteDesktop w Windozie i używać mechanizmu wbudowanego w system. Albo zainstalować jakiś serwer VNC.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz DHCP w minipc i wpisz na stałe IP . Wchodzisz : ustawienia>sieć i internet>ethernet>centrum sieci i udostępniania>połączenie lokalne> właściwości>protokół IPv4 i wpisujesz IP : 192.168.0.100 i bramę 255.255.255.0. DHCP ma być wyłączone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotr Długosz napisał:

Może lepiej byłoby włączyć RemoteDesktop w Windozie

No i działa zwykły windowsowy zdalny pulpit, elegancko łączy się i działa jak bym pracował na minipc :)

Bardzo Wam wszystkim dziękuję za pomoc!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.