Skocz do zawartości

Pomidor

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Agent Smith napisał:

To jest pytanie, twierdzenie czy jeszcze coś innego?

Aż się prosi o odniesienie do Twojego posta w tonie cytowanego powyżej kolegi "cieszymy się, szczęścia życzymy i powodzenia w zakupie".

 

Jakie masz pytanie, w czym możemy Ci pomóc? Do czego ten filtr? Obserwacje wizualne? Fotografia?

 

Pozdrawiam,

T. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Tuvoc napisał:

Aż się prosi o odniesienie do Twojego posta w tonie cytowanego powyżej kolegi "cieszymy się, szczęścia życzymy i powodzenia w zakupie".

 

Jakie masz pytanie, w czym możemy Ci pomóc? Do czego ten filtr? Obserwacje wizualne? Fotografia?

 

Pozdrawiam,

T. 

Jak nie umiesz odpowiedzieć to nie pisz i mi humoru nie psuj 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minutes ago, Pomidor said:

Jak chcesz się zrehabilitować to odpowiedz mi na pytanie Jakiego filtru mogę użyć do obserwacji samolotu nocą 

Ha, ha, tak Pomidorku, o niczym nie marzę bardziej, niż żeby się przed Tobą zrehabilitować :)

 

Mam to nawet na końcu języka, ale nie chciałbym ponownie zepsuć Ci humoru.

I tu błędne koło się zamyka.

 

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Agent Smith napisał:

Ha, ha, tak Pomidorku, o niczym nie marzę bardziej, niż żeby się przed Tobą zrehabilitować :)

 

Mam to nawet na końcu języka, ale nie chciałbym ponownie zepsuć Ci humoru.

I tu błędne koło się zamyka.

 

 

Super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę, że tym wesołym akcentem dyskusję możemy zamknąć :-)

 

Kolega dorośnie, dojrzeje do dyskusji, podszkoli się w interpunkcji i wtedy porozmawiamy.

 

P.S. Warto zwrócić uwagę na liczbę punktów, którą posiada kolega Agent Smith - jeszcze nie zdarzyło się by komuś nie pomógł (w tym i mnie) i nie doradził, nawet jeśli delikwent nie spojrzał na inne posty celem dokształcenia się. Ignorancja nie jest błogosławieństwem...

  • Lubię 1
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Pomidor napisał:

Chce kupić filtr CLS 1,25"( clear sky ccd starguider ) na stronie sklepu są ogólne informacje potrzebuje uniwersalnego filtra mniej więcej do różnych typów obserwacji 

Najlepszy filtr to taki,który będzie filtrował:P.

Dziwisz się kolego że takie odpowiedzi dostajesz skoro twoje porady dla innych są właśnie w takim stylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Pomidor napisał:

Chce kupić filtr CLS 1,25"( clear sky ccd starguider ) na stronie sklepu są ogólne informacje potrzebuje uniwersalnego filtra mniej więcej do różnych typów obserwacji 

Dobrze byłoby gdybyś określił co chcesz obserwować. 

Jeśli chcesz prowadzić obserwacje pid zaświetlonym niebem  dobry będzie filtr LP Light pollution.

Ale my używam6 raczej filtrów pod konkretne obserwacje.

Mgławice: OIII, H-Beta, UHC

Księżyc: Crystal View., polaryzacyjne

Słońce: to oczywiście specjalne folie i solar continuum

Galaktyki: tylko Ciemnus Niebus.

Nie ma uniwersalnego do wszystkiego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Tuvoc said:

P.S. Warto zwrócić uwagę na liczbę punktów, którą posiada kolega Agent Smith - jeszcze nie zdarzyło się by komuś nie pomógł (w tym i mnie) i nie doradził, nawet jeśli delikwent nie spojrzał na inne posty celem dokształcenia się. Ignorancja nie jest błogosławieństwem...

Zatkało mnie - dziękuję bardzo, chciałbym aby to była prawda :)

Brutalna, naga, szkokujcą (także mnie) prawda jest taka: o większości poruszanych na AP tematów mam pojęcie raczej mgliste, a większość gromadzonych latami plusików dostałem za dogryzanie różnym ludziom (od ich adwersarzy).

Jeszcze sam się o tym przekonasz, kolego Tuvoc! :firefire:

Jeśli w czymś jestem prawdziwym ekspertem, to są to filtry do obserwacji samolotów nocą.

 

OP'a przepraszam za OT.

Edytowane przez Agent Smith
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Agent Smith napisał:

Jeśli w czymś jestem prawdziwym ekspertem, to są to filtry do obserwacji samolotów nocą.

W punkt :D

 

To i mój OF: Muszę być w takim razie tym chlubnym wyjątkiem któremu się nie dostało po głowie :D

 

A na serio to temat filtrów był już tak mocno eksploatowany, że aż wstyd by mi było zakładać wątek z tak infantylnym pytaniem. Sam przerabiam teraz temat filtrów do astrofoto i może poza nowym l-enhance o którym mało jeszcze piszą to wszystko jest na wyciągnięcie ręki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, Tuvoc said:

 

To i mój OF: Muszę być w takim razie tym chlubnym wyjątkiem któremu się nie dostało po głowie :D

 

Słowo klucz to: JESZCZE! :)

 

8 minutes ago, Tuvoc said:

 

A na serio to temat filtrów był już tak mocno eksploatowany, że aż wstyd by mi było zakładać wątek z tak infantylnym pytaniem. 

Nie ma obaw. Mamy tu nowy standard pytań (?) , którego nawet Ty (ostrzegałem! :)) nie zdołał byś chyba pobić:

 

23 hours ago, Pomidor said:

potrzebuje uniwersalnego filtra mniej więcej do różnych typów obserwacji 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, dark1 napisał:

Dobrze byłoby gdybyś określił co chcesz obserwować. 

Jeśli chcesz prowadzić obserwacje pid zaświetlonym niebem  dobry będzie filtr LP Light pollution.

Ale my używam6 raczej filtrów pod konkretne obserwacje.

Mgławice: OIII, H-Beta, UHC

Księżyc: Crystal View., polaryzacyjne

Słońce: to oczywiście specjalne folie i solar continuum

Galaktyki: tylko Ciemnus Niebus.

Nie ma uniwersalnego do wszystkiego.

 

Witaj lubię mieć kilka w jednym i pytam bo ciekawy jestem Tak jak z zoom Szukam 3-10 mm , 24-35 mm a są 8-24 mm , 7-21 mm 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko przypomnę koledze Pomidorowi że do "reflektora achromatycznego 400/80" (!), który masz w opisie sprzętu, zakup jakichkolwiek filtrów ma niewiele sensu. Chyba że jesteś faktycznie aż tak ciekawy jak piszesz to kup, i doświadczysz na czym polega wyrzucenie pieniędzy w błoto. Poczytaj najpierw do czego dany typ filtrów służy, i zastanów się czy przy aperturze 8 cm będzie jakiekolwiek zastosowanie dla nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.