Skocz do zawartości

Wyprawa do Chile - kontrowersje i reperkusje


qbanos
Wiadomość dodana przez Paether

Qbanos, który rozpoczął dyskusję, wydzieloną przeze mnie do niniejszego tematu, nie potrafi wziąć za to odpowiedzialności i wbrew regulaminowi forum edytował swój wpis. Tytuł nowego wątku jest mój, prowodyrowi dyskusji nie bardzo się podoba (choć nie wiem dlaczego) i zedytował na bardziej oddające istotę sprawy 'qwerty', więc wolę to tutaj zaznaczyć. 

Dla informacji pozostałych o co chodzi w tym wątku:

qbanos.png

http://www.astromaniak.pl/viewtopic.php?f=27&t=49851&start=25

 

Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, Mateusz F napisał:

Anatolu , czytając od początku cały temat mam wrażenie że wyparłeś każdą możliwą przesłanke że to mógł być wał i uparcie bronisz mocno podejrzanej sprawy zarzucając każdemu kto ma wątpliwości że jest haterem.

To dlaczego Daniel, założyciel wątku na Astromaniaku krytycznego wobec wyprawy (i jej uczestnik) nie pisze, że to był "wał" tylko niedociągnięcia organizacyjne? "Wał", czyli przekręt, oszustwo -  potraficie udowodnić, że taki przekręt miał miejsce? 

Osobiście nie mam kompletnie związku z tą sprawą, ale ciężko jest nie reagować kiedy widzi się ewidentną nagonkę. Nikogo poza mną to nie rusza? 

Panowie zorganizowali wyjazd na koniec świata za grosze, poszło im średnio, bo po pierwsze mieli trochę pecha a po drugie trochę ich to przerosło. Cel jednak został osiągnięty - 20 osób zobaczyło coś czego ja pewnie nigdy w życiu nie zobaczę, chociaż bym chciał jak cholera ( i tysiące mi podobnych). Okupili to garścią nerwów, ale widzieli całkowite zaćmienie Słońca! 

I teraz za te wpadki, które były, nikt nie przeczy że ich nie było, chce się ich pozywać do sądu! Były takie głosy tutaj! 

Ludzie, wyhamujcie trochę.

Edytowane przez anatol
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, anatol napisał:

Potrafisz to udowodnić? Jeśli tak to pierwszy rzucę wirtualnym kamieniem w Aurorę. 

Już ktoś podobno złożył zawiadomienie odpowiednim służbą w sprawie wyłudzenia pieniędzy, tak że sprawa jest w toku, dalej nie czytasz relacji uczestników, oni czują się oszukani i chcą zwrotu tych 500zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Mateusz F napisał:

Anatolu , powiedz szczerze, naprawdę uważasz że cały ten wyjazd ze zbiórką włącznie był przejrzysty, uczciwie prowadzony i nie budzacy wątpliwości? a wszyscy na forum czepiają się złośliwie?

On porostu dał się zrobić w bambusa i chce z tego wyjść z twarzą,niestety pogrąża się jeszcze bardziej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, krzysiek81 napisał:

On porostu dał się zrobić w bambusa i chce z tego wyjść z twarzą,niestety pogrąża się jeszcze bardziej 

Uważaj co piszesz. Na razie z twojej strony nie ma żadnych konkretów prócz zwykłego hejtu. Pomówiłeś Aurorę o wykorzystanie zorganizowanych pieniędzy na cele prywatne to udowodnij to!

Na Astromaniaku Daniel już zamknął wątek a Ty przenosisz dyskusję tutaj. 

Proszę Administratora o zwrócenie uwagi na takie zachowania obniżające poziom forum. Mam nadzieję, że los Astromaniaka jest wystarczającym przykładem co się może stać jeśli pozwoli się opanować forum paru krzykaczom. 

 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam się bać? Skoro ktoś złożył zawiadomienie to musiał mieć ku temu konkretne powody, zresztą nie ma co z tobą dyskutować, jak grochem o ścianę, na takich jak ty robi się właśnie takie interesy. Temat jest dalej otwarty, nie wiem gdzie ty patrzysz, pewnie jeszcze dowiemy się ciekawych rzeczy 

Edytowane przez krzysiek81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, krzysiek81 napisał:

Mam się bać? Skoro ktoś złożył zawiadomienie to musiał mieć ku temu konkretne powody, zresztą nie ma co z tobą dyskutować, jak grochem o ścianę, na takich jak ty robi się właśnie takie interesy

Tak, publiczne pomawianie i zniesławianie niewinnej póki co osoby jest karalne. Przystopuj.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, krzysiek81 napisał:

Mam się bać? Skoro ktoś złożył zawiadomienie to musiał mieć ku temu konkretne powody, zresztą nie ma co z tobą dyskutować, jak grochem o ścianę, na takich jak ty robi się właśnie takie interesy

Piszesz, że ktoś, podobno złożył zawiadomienie. Kto? Albo, że Aurora zrobił sobie wakacje z żoną za zorganizowaną kasę. Dowody masz? 

Człowieku, czy Ty jesteś dorosły? A może jesteś po paru głębszych? 

Jesteś może jakimś śledczym, że wszędzie widzisz przekręty? 

Wstyd byłoby mi pisać te wszystkie brednie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anatolu dalej mi nie odpowiedziałeś.

 

Odnosnie Twojego posta dodam jeszcze że na forum ma prawo wypowiadać się każdy. Poza tym uważam że oskarżanie Krzystofa o hate to próba zmarginalizowania wypowiedzi osoby która ( może w ostrych słowach ) ma wątpliwości co do uczciwości organizatorów wyjazdu, co jest poparte wypowiedziami samych uczestników.

 

Sam uważaj co piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, anatol napisał:

Piszesz, że ktoś, podobno złożył zawiadomienie. Kto? Albo, że Aurora zrobił sobie wakacje z żoną za zorganizowaną kasę. Dowody masz? 

Człowieku, czy Ty jesteś dorosły? A może jesteś po paru głębszych? 

Jesteś może jakimś śledczym, że wszędzie widzisz przekręty? 

Wstyd byłoby mi pisać te wszystkie brednie. 

Jeden z uczestników dokładnie stwierdził to samo. Kończę te dyskusje, ciekawe czasy nastały gdzie wprowadza się nowe standardy moralności, zresztą nie tylko tu na tym forum. Wogóle ja mam bronić uczestników wyprawy? Z jakiej racji jak sami nie potrafią tego zrobić. 

Edytowane przez krzysiek81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Mateusz F napisał:

Anatolu dalej mi nie odpowiedziałeś.

 

Odnosnie Twojego posta dodam jeszcze że na forum ma prawo wypowiadać się każdy. Poza tym uważam że oskarżanie Krzystofa o hate to próba zmarginalizowania wypowiedzi osoby która ( może w ostrych słowach ) ma wątpliwości co do uczciwości organizatorów wyjazdu, co jest poparte wypowiedziami samych uczestników.

 

Sam uważaj co piszesz.

Najwyraźniej nie czytałeś uważnie tego co napisałem. Wyraźnie napisałem, że wyjazd nie był pozbawiony wpadek spowodowanych pechem i niedociągnięciami organizacyjnymi. Przeczytałem uważnie wszystkie wątki dotyczące wyjazdu tutaj i na Astromaniaku. Zawsze tak robię, nigdy nie piszę bez zapoznania się z tematem. 

Relacje są rozbieżne a trzeba brać pod uwagę racje obu stron. Odwoływałem się tutaj do opinii Daniela jako autora wątku na Astromaniaku i Mateusza jako jednego z organizatorów (tego bardziej lubianego przez krytyków wyjazdu). Zacząłem reagować wówczas kiedy krytyka przekroczyła pewien próg, jak dla mnie był to próg gdzie znaczyna się hejt. Pewne osoby przestały się odwoływać do treści wpisów i zaczęły wchodzić w rolę sędziów całej sprawy w mojej ocenie wyraźnie z pobudek osobistych co łatwo ocenić biorąc pod uwagę asymetrię zachowań w stosunku do organizatorów (i nie tylko). Tyle mam na wytłumaczenie.

Poza tym każdy oskarżony powinien posiadać adwokata, na razie nie ma zakazu aby z własnej woli bronić na forum kogoś otoczonego i atakowanego z kilku stron. 

Edytowane przez anatol
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Krzychoo226 napisał:

Tak, publiczne pomawianie i zniesławianie niewinnej póki co osoby jest karalne. Przystopuj.

A ja pozwolę sobie skomentować wypowiedzią Krzychoo226. 

W dzisiejszych czasach widać wyraźnie jak łatwo jest kogoś zniesławić. Wystarczy włączyć telewizor. Przykładów jest mnóstwo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dżisas ... ludu ... dajcie sobie na wstrzymanie ...   każdy jest dorosły i wiedział w co się pakuje ... po co w ogóle ciągnąc ten temat ... żygać mi się chce jak czytam " a bo on mnie zrobił w uja" .... masz mózg to zacznij z niego korzystać ...   wiesz w co się pakujesz .... przypomina mi to bardzo typowe "chwilówki" jak się ludzie na to nabierają .....

 

Cała ta zrzuta śmierdziała już od początku ....zresztą wypowiedziałem się w tej kwestii wcześniej .... jak dla mnie to "wycieczka z telezakupów" ....

Co tu dużo mówić ....  

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, trzeba coś z tym zrobić.

  • Przede wszystkim wydzielam do nowego tematu. Nie mieszajmy wątku samego zaćmienia i sposobów jego rejestracji, z biurem podróży Aurora.
  • Trochę się nam rozrosła dyskusja, mimo że mamy ograniczone info w porównaniu z Astromaniakiem i słuszne były twierdzenia, że dobrze byłoby nie przenosić tutaj tego zamieszania. Momentami ciężko ogarnąć kto o czym pisze i trzeba skakać między forami, żeby jakoś się odnaleźć w tej dosyć skomplikowanej sytuacji.
  • Proszę o lekkie ogarnięcie emocji. @krzysiek81 oskarżenie o przekręt to rzeczywiście lekka przesada, kurcze po co Ci to? :icon_wink: Ogólnie nie chciałbym zamykać wątku, tym bardziej, że paradoksalnie jest dosyć wartościowy pod pewnymi względami. Mi też się marzy wyjazd w tamte okolice i dobrze wiedzieć co może tam pójść nie tak, tym bardziej jakby mi przyszło wziąć odpowiedzialność za mniejszą czy większą grupę.
  • Nie chce mi się wertować tego wszystkiego, ale wspomniany był regulamin wyjazdu. Czy ktoś mógłby go udostępnić dla większej jasności? @MateuszW, masz to gdzieś zapisane? Jeśli chcemy tu jakoś konstruktywnie dyskutować to skupmy się na faktach, które można jakoś obiektywnie zweryfikować albo przynajmniej domniemywać prawdziwości. @Marek_N wyżej fajnie to zestawił ale z oczywistych względów nie mamy całej wiedzy żeby wyrażać ewidentne sądy.
  • Swoją drogą, na jakiej zasadzie pod względem prawnym pobierane były te opłaty za 'spokojną głowę'?

 

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie administratorze - bez mojej zgody zostałem autorem tego wątku, a tego nie chcę, bo temat jest kontrowersyjny. Dlatego proszę o usunięcie mojego postu - możesz w zamian wstawić po prostu link do AM (osobiście).

 

P.S. Tytułu też nie nadawałem - dość nieładnie generować tekst i podpinać kogoś innego jako autora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, qbanos napisał:

Panie administratorze - bez mojej zgody zostałem autorem tego wątku, a tego nie chcę, bo temat jest kontrowersyjny.

Niech sobie przypomnę, kto to jest odpowiedzialny za przyniesienie tego kontrowersyjnego wątku na Astropolis i tym samym rozpoczęcie dyskusji? Fajnie wrzucić granat i 'jakby co to nie ja' :ninja: Trochę słabe.

 

7 minut temu, qbanos napisał:

P.S. Tytułu też nie nadawałem - dość nieładnie generować tekst i podpinać kogoś innego jako autora.

Jest to normalna procedura przy wydzielaniu pobocznej dyskusji do nowego wątku. Nikt do tej pory nie był tak wrażliwy na tym punkcie. Proszę podać wymarzony, adekwatny do dyskusji tytuł, albo obecny zostaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Paether napisał:

Niech sobie przypomnę, kto to jest odpowiedzialny za przyniesienie tego kontrowersyjnego wątku na Astropolis i tym samym rozpoczęcie dyskusji? Fajnie wrzucić granat i 'jakby co to nie ja' :ninja: Trochę słabe.

 

Jest to normalna procedura przy wydzielaniu pobocznej dyskusji do nowego wątku. Nikt do tej pory nie był tak wrażliwy na tym punkcie. Proszę podać wymarzony, adekwatny do dyskusji tytuł, albo obecny zostaje.

Granat? Chyba coś ci się myli. Post to nie nowy wątek. Jako admin powinieneś to rozróżnić. I to jest dopiero słabe.

Jak wydzielasz część dyskusji do nowego wątku to podaj siebie jako autora i weź za to odpowiedzialność.

Ja nie wyrażam zgody na to co zrobiłeś z moim postem (pomijam ręczne edytowanie - to zdecydowanie za daleko posunięta ingerencja). Proszę o natychmiastowe jego usunięcie i mnie jako autora.

Edytowane przez qbanos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.