Skocz do zawartości

Wyprawa do Chile - kontrowersje i reperkusje


qbanos
Wiadomość dodana przez Paether

Qbanos, który rozpoczął dyskusję, wydzieloną przeze mnie do niniejszego tematu, nie potrafi wziąć za to odpowiedzialności i wbrew regulaminowi forum edytował swój wpis. Tytuł nowego wątku jest mój, prowodyrowi dyskusji nie bardzo się podoba (choć nie wiem dlaczego) i zedytował na bardziej oddające istotę sprawy 'qwerty', więc wolę to tutaj zaznaczyć. 

Dla informacji pozostałych o co chodzi w tym wątku:

qbanos.png

http://www.astromaniak.pl/viewtopic.php?f=27&t=49851&start=25

 

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Behlur_Olderys napisał:

Jakiego końca? Sąd? Więzienie? Pogrożenie paluszkiem? Czerwony banner na głownej stronie? Co chcesz osiągnąć? 

Niech się pojawi informacja na co poszła ta kasa, bo tego nie wiemy dalej. I dlaczego sam rozmuchałeś wątek, a teraz wycofujesz się rakiem ? 

  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Charon_X napisał:

Niech się pojawi informacja na co poszła ta kasa, bo tego nie wiemy dalej. I dlaczego sam rozmuchałeś wątek, a teraz wycofujesz się rakiem ? 

Na organizację wyprawy (10k a nie 15k) ?

Po za tym to nie Twoja sprawa i nie Nasza na co ta kasa poszła. Co najwyżej obchodzi to uczestników.

Edytowane przez astrokarol
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qwa ludzie, dajcie juz spokój z tą kasą, to sprawa do wyjaśnienia pomiędzy uczestnikami wyprawy i w 4 oczy. Nie macie nic ciekawszego do robienia, niż biadolenie "na co poszły pieniądze"? No ile można to ciągnąć i rozliczać innych? Jakiś taki podział się pojawił na tych dobrych i złych, a przecież wszyscy jesteśmy jedna wielka astrorodzina :friends:

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem ostatnią wypowiedź UCZESTNIKA WYPRAWY kolegi Jagho

http://www.astromaniak.pl/viewtopic.php?f=27&t=49851&start=50

Zacytuję fragment

Cytat

Ten wyjazd był:
- najbardziej chaotycznym organizacyjnie wyjazdem, w jakim brałem udział w życiu.
- najfajniejszym wyjazdem, w jakim brałem udział w życiu.

Najfajniejszy wyjazd, w jakim brałem udział
Ten sam wyjazd, te same problemy, to samo towarzystwo, a dwie kompletnie różne oceny wyjazdu. Całkowicie różne odczucia.

Dla mnie właśnie to jest fascynujące. Mamy obiektywnie to samo wydarzenie, a to czy będzie ono traumatyczne czy fantastyczne zależy w dużej mierze od nas. 

 

Pamiętam film dokumentalny o osobach chorych na raka, HIV, itp. I pamiętam jak niektórzy z nich mówili:

- choroba uratowała mi, życie. Dzięki niej zacząłem dostrzegać małe rzeczy, których wcześniej nie widziałem, przestałem uganiać się za bzdurami (pieniądze, pozycja, lepsza praca). Zacząłem się cieszyć każdą chwilą.
Dla jednych choroba jest wyrokiem, a innym "ratuje" życie.

 

I nie chodzi mi o to, że jedno podejście jest dobre, a drugie złe. Po prostu jest inne. Mamy inne doświadczenia, oczekiwania, wyobrażenia. Po prostu jesteśmy różni i na tym bym poprzestał.

Oczywiście mam swoje zdanie na temat organizacji (lub braku organizacji) wyjazdu, ale to jest akurat najmniej ważne.
 

Edytowane przez zdzichu
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, lkosz napisał:

Chodzi zapewne o to, że forum nie jest właściwym miejscem do prowadzenia śledztwa i wyliczeń. Uczestnicy mają kontakt do tego człowieka, wiedzą co im obiecał, i powinni to w swoim gronie wyjaśniać. Najwłaściwszy moment na kalkulacje był przed wyjazdem, a teraz to co robicie, to zwykłe bicie piany. Przypominam, że uczestnicy zapłacili te oszałamiające 500zł za organizację bez mrugnięcia okiem oraz bez pytań co do planu wycieczki. Jeśli więc teraz widzą znamiona oszustwa to policja/prokuratura są właściwszym miejscem. Osobom postronnym, takim jak ja, chyba wystarczą relacje z astromaniaka + ewentualnie kilka zdań za kilka miesięcy jak się sprawa skończyła, i oczywiście efekty obserwacji.

 

 

Nie wiem czemu nagle ja stałem się "czarnym charakterem" wątku ? Nikogo nie hejtowałem, liczyłem trochę po cichu, że sprawa dojdzie do finału. W jednym jednak się zgodzę, że po części uczestnicy są sami sobie winni, ze zgodzili się na takie a nie inne zasady. 

Ale w sumie może i macie rację, co mnie to wszystko obchodzi, opinie swoją wyrobiłem o panu organizatorze, zrzutce i wycieczce. Jak taki ma być koniec to już proponuje zamknąć ten wątek, bo już nie ma sensu tego ciągnąc dalej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.08.2019 o 15:22, Krzychoo226 napisał:

Problem z bookingiem się zdarza. My problemów nie mieliśmy, ale nie było nas 20 osób, a Kuba zawsze przypominał się hotelowi w ten czy inny sposób.

Miałem nie wtrącać się do dyskusji, skoro nie brałem udziału w wyjeździe, ale mam nadzieję, że ten artykuł zostanie odebrany neutralnie: http://wyborcza.biz/pieniadzeekstra/7,134263,25063349,rezerwujesz-nocleg-przez-booking-com-nawet-placac-z-gory-nie.html

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.