Skocz do zawartości

Kompleks mgławic w Koronie Południowej (Głowa małpy) / Namibia 2019 / by bas.sic


bas.sic

Rekomendowane odpowiedzi

  • bas.sic zmienił(a) tytuł na Kompleks mgławic w Koronie Południowej (Głowa małpy) / Namibia 2019 / by bas.sic
Teraz, lesnikdan napisał:

"Opisowi" na drugiej fotce niewiele brakuje do tego z pixa :original: tak oglądam te Twoje zdjęcia i się zastanawiam: ile Wy w tej Namibii byliście?! U nas ciężko zebrać materiał na 1 zdjęcie w miesiącu... Gratuluję i zazdroszczę :original:

Hej

Mieliśmy tam 11 nocy obserwacyjnych, każda po około ~10h focenia. Jak był księżyc to fociłem w SHO.  

Pisałem o tym wcześniej, ale w moim przypadku w ciągu tego wyjazdu zrobiłem więcej fotek niż przez 5 lat w Polsce.

pk

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale, mówiąc do bólu  szczerze, na niektóre fotki chyba warto było poświęcić więcej czasu. Ta powyżej niestety wiele traci na sporym szumie . Kibicuję Wam przy takich wyjazdach i fotkach, ale nie wszystkie są równie udane. M 80 ma zlane gwiazdki i raczej nie przypomina gromady kulistej. Ja bym jeszcze popracował nad tym materiałem. Wybacz.

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, wessel napisał:

Ale, mówiąc do bólu  szczerze, na niektóre fotki chyba warto było poświęcić więcej czasu. Ta powyżej niestety wiele traci na sporym szumie . Kibicuję Wam przy takich wyjazdach i fotkach, ale nie wszystkie są równie udane. M 80 ma zlane gwiazdki i raczej nie przypomina gromady kulistej. Ja bym jeszcze popracował nad tym materiałem. Wybacz.

@wessel nie ma co wybaczać, poniekąd się z Tobą zgadzam.

Niestety brak warsztatu często uniemożliwia mi walkę z niektórymi niedociągnięciami. Walczę jednak i w moim odczuciu powoli ale jednak idę do przodu.

Kilka lat posuchy w foceniu spowodował, że teraz chcę pokazać co się da, nie zawsze idzie to w parze z pożądanymi efektami.

Nie mniej jednak wszystkie Twoje uwagi sobie zapisuję w notatniku i w wolnym czasie się uczę dalej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkowicie się z Tobą zgadzam i z Weselem również.

Zdaję sobie sprawę z ułomności moich zdjęć, ale staram się je obrobić jak najlepiej umiem. Może z czasem podszkolę warsztat i będzie lepiej :)

Może trzeba było poświęcić więcej czasu na niektóre obiekty, ale to tylko 11 nocy po 10 godzin :), a tam wszystko jest nowe i chciałoby się zrobić jak najwięcej.

Może następnym razem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Też to przeżywałem - zachwyt nad możliwościami, coś widać to następny obiekt i następny i następny. I brakuje materiału.

Przy takim układzie idealnie byłoby 1 noc 1 obiekt LRGB . Miałbyś większą swobodę obróbki i efekt końcowy byłby duuuużo lepszy. Astrofoto wymaga cierpliwości.

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny obiekt ale szkoda, że któryś z kolei w którym widać że materiału nie wystarczyło :( Taka już ta Asia jest że potrzebuje więcej.

 

4 godziny temu, bas.sic napisał:

 

..

 

Na jasnych gwiazdach po raz pierwszy pojawiły mi się artefakty z Asi1600.

 

Tak będziesz miał na każdej jasnej gwiździe niestety czy to na południu czy to na północy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr4d napisał:

Jakie suby?

@bas.sicPaweł podrzuć surowego stacka (L i RGB) tego materiału. 

Dla L po 300s, dla RGB po 180s

A tutaj pliki.

https://drive.google.com/open?id=1wvyUK_ix9G-9lavieGNQ6QQ9A67u9PbL

Do pierwszego postu dodałem też nowsza wersję, obrobiłem ją od początku nowym flow. @wessel lepiej?

pk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwiazdki zdecydowanie lepsze, ale zniknął pył :) 

Wyciągnij więcej, bo na pewno on (pył) tam jest.

Moja też nie jest doskonała (ale będzie poprawiona, bo im dłużej na to patrze to coraz mniej mi się podoba) - popatrz ile tego tam jest. Sorry za moją wklejkę.

1984928071_NGC6723Integrationver1-kopiakopia.jpg.d9ac6aed1202cbd409ca93c184d049b8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.