Skocz do zawartości

Co na szeroko?


kubaman

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

 

temat na razie swobodny, po prostu analizuję sytuację. Zorientowałem się, że nie ma teleskopów, które by kryły krótkie ogniskowe. Mam kupę doskonałych szkieł Canona (35 1.4 L 85 1.8, 135 2.0 L) ale są z tym związane tez problemy np ostrzenie. Czy ktoś używał czegoś takiego?

 

https://www.astroshop.pl/teleskopy/ts-optics-refraktor-apochromatyczny-ap-60-360-photoline-fpl53-red-ota/p,56055

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, kubaman napisał:

Mam kupę doskonałych szkieł Canona (35 1.4 L 85 1.8, 135 2.0 L) ale są z tym związane tez problemy np ostrzenie.

Dlaczego tak uważasz, że sa problemy z focusowaniem? Wystarczy na chwilę pochylić się nad sprawa i zagadać @sidiouss.

Wiesz zr mam samyang 135mm f2 i Canon 200mm f2.8. Zero problemów z ostrzeniem. 

 

Skomplikowane, ale rozwiazywalne jest połączenie kamery z obiektywem. Ważne aby było sztywno i osiowo. Pozdrawiam SerwisAstro :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Redcata testuje Piotrek Grzędziel o ile pamiętam.Zobacz jak to wygląda na jego pracach. No z tym że to mała apertura. Z tych zbliżonych ogniskową to polecam Takahashi FSQ 106 z reduktorem. Używa tego Zombi.

Masz wtedy ogniskową 320 mm i w pełni skorygowane pole o średnicy 44 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FSQ to nie ten budżet..

 

co do ostrzenia obiektywów - wiem, że się da, przecież sam używam 600mm z DF, ale trzeba budować skomplikowany dedykowany zestaw, a to raczej miała by być opcja, od czasu do czasu. Do tego domykanie daje spajki itp. Z tego co widziałem to 135L Canona jest sporo gorsze od Samyang'a na pełnej dziurze. Stąd myśl o czymś małym i poręcznym. Ten linkowany obiektyw ma szkła FPL53 i jest bardzo tani, zaskakujące, ze nikt tego nie testował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, kubaman napisał:

360mm da bardzo fajne pole na FF, ale ta jasność.... Najpierw marudzenie że mało pogodnych nocek, a potem kupowanie jakiejś ciemnicy f/6 :D

 

16 godzin temu, Maro21 napisał:

Niestety co do prezentowanego teleskopiku nie wypowiem się , ale widzę ,że masz 135 f2 (samyang?). Stosowałem go z asi1600 i 178

Maro, mogłbyś pokazać jak wyglądają gwiazdki z tandemu IMX178 + Samyang 135mm f/2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, wessel napisał:

FSQ 106 z reduktorem. Używa tego Zombi.

Masz wtedy ogniskową 320 mm i w pełni skorygowane pole o średnicy 44 mm.

Gwoli ścisłości Tak ma dwa reduktory .73 i .6 dające odpowiednio 386,9 i 318 - ja używam tego pierwszego - do tego drugiego to już mogą być problemy z filtrami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.