Skocz do zawartości

Teleskop Newtona 35 cm


heweliusz

Rekomendowane odpowiedzi

Teleskop systemu Newtona, na montażu Dobsona, konstrukcja ażurowa. Średnica lustra głównego 353 mm, ogniskowa 1478 mm. Wyciąg okularowy Crayforda z przekładnią planetarną 1:36, znacznie dokładniejszą niż sklepowe 1:10. Szukacz Celestrona 8x50 z podświetlaniem i instalacją grzewczą. Wentylator odraszający lustro wtórne (główne jest zbyt duże, żeby rosieć), z dodatkową grzałką na wszelki wypadek. Zdejmowane ciężarki działające jako przeciwwaga dla różnych okularów. Mocna podstawka z dużymi kółkami dającymi radę na trawie. Zbudowany dla osoby o wzroście 175 cm. Nie jest to lekka chińska zabawka. Masa to ponad 60 kg, zapewniająca stabilną pracę przy dużych powiększeniach. Lustro główne ze śladami wieku, ale swoje 16 mag na galaktykach robi.

Cena 2950 zł

ryc_1.JPG

ryc_2.JPG

ryc_3.JPG

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Kurczę jak ktoś mam możliwość obserwować stacjonarnie to naprawdę okazja. Ja bym dopytał się o szczegóły konstrukcji i kupował. Na podstawie zdjęć mogę powiedzieć, że teleskop jest 100x lepszy od "chińczyka". Nawet jeśli trzeba napylić lustro to i tak warto.

 

Sam bym brał bo choć obserwuje głównie z podwórka to jednak czasem chciał bym go zabierać pod lepsze niebo. Wielka szkoda bo dobry ATM to jest kompletnie inna jakość teleskopu. 

Edytowane przez astrokarol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Hans zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.