Skocz do zawartości

Co najczęściej słyszymy od ludzi chcących popatrzeć przez teleskop


Co słyszymy?  

86 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co najczęściej słyszysz od znajomych zainteresowanych kosmosem, którzy chcą popatrzeć przez twój teleskop?

    • Wrócimy przed 22?
    • Umówmy się na przyszłą sobotę
    • Jakie masz powiększenie?
    • Mi pasuje przyszła sobota
    • a to widać?
    • Inne - komentarz


Rekomendowane odpowiedzi

Z doświadczenia powiem tak: zaczynało się od tekstu typu " no co tam kolego hehe somsiadki przez to widać ?  hyhy". A kończyło na: " to weź daj cynk jak znowu będziesz oglądał. Ten księżyc taki rozstrzelany najlepszy". Podsumowując, zapał każdemu się skończył na obiektach US :)

 

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa najzabawniejsze. Koleżanka mojej żony przeglądając fotki z łazików marskańskich zapytała, czy my tym swoim teleskopem tak widzimy powierzchnię Marsa, bo chętnie by chciała tak zobaczyć na żywo.

I druga jeszcze bardziej bond blondynka - robiłem wydruk mapki Ksiezyca w centrum graficznym. Od słowa do słowa, że ja mam teleskop, że ona tez się interesuje astronomią, patrząc na mapkę Księżyca z nazwami kraterów wypaliła (całkiem poważnie): "O! To tam już jest tyle miast na tym Księżycu? Jak ja bym chciała je zobaczyć przez teleskop"

Edytowane przez JSC
  • Lubię 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Najciekawsze cytaty, które były skierowane pod moim adresem:

"Co tam widać przez ten Twój mikroskop"

W trakcie zeszłorocznego zaćmienia Księżyca, kiedy wystawiłem teleskop przed blok i zacząłem obserwować i kilku osobom opowiadać dlaczego jest taki "krwisty" jeden z sąsiadów wypalił: "widzę, że ty to znasz się na tej astrologii"

Któregoś razu pakując do samochodu sprzęt przed blokiem przed wyjazdem na moją miejscówkę (setup mam cały poskładany i przechowuję go skrzyni) inny sąsiad zapytał czy jestem muzykiem.

  • Lubię 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, cyberboss napisał:

...jeden z sąsiadów wypalił: "widzę, że ty to znasz się na tej astrologii"

O, to to !! Pada u mnie najczęściej i najbardziej wkurza :) ale mam też sąsiada, który co jakiś czas wypowiada z kolei zdanie bardzo sensowne: "jeżeli dostrzegłbyś lub słyszał o planetoidzie, która ma uderzyć w Ziemię, to daj wcześniej znać - przestanę spłacać kredyty :)" 

  • Haha 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam coś smutnego od siebie, sprzęt stał rozłożony w mieszkaniu, przyszło parę osób wśród nich jeden niezbyt rozgarnięty osobnik (jak się okazało). Podszedł do teleskopu i dotknął paluchami obiektyw zostawiając tłuste ślady "bo nigdy nie widział teleskopu i chciał tylko dotknąć" :angry:

Edytowane przez Nova
  • Smutny 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najzabawniejsze komentarze, co prawda po 2 piwach słyszałem od mojej siostry :)

Gromada podwojna w Perseusza; o kurw..., M13; o ja pier..., M31; o kur... i to naprawdę tam jest? :) I tak przy każdym obiekcie ;) Nie mogła uwierzyć, że to naprawdę tam jest :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja poza klasycznymi "jakie masz powiększenie" oraz tekstu o sąsiadkach ( co jest tym bardziej głupie, że mieszkam w domu i nie mam widoku do sąsiadek), to często pojawia się pytanie: "jak to jest daleko i jakie to jest duże". No i tu zazwyczaj kończymy rozmowę, bo jeśli " bardzo daleko" nie wystarczy, to dalsza rozmowa zniechęca ich błyskawicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja najczęściej słyszę "a teraz chcę zobaczyć taką mgławicę/galaktykę co ma ... " i tu następuje szczegółowy opis zdjęcia z Hubble'a w stylu "miliony gwiazd, błękitne ramiona, pomarańczowe chmury gazu, jety, no i wybuchy supernowych" :)

 

Apetyty dzieci epoki cyfrowej.

 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W latach 90 w mieście obserwowałem z kumplem Saturna, który wyłaniał się zza bloków.

Pojawił się patrol policji obserwując z odległości co robimy.

Podchodzą po dłuższej chwili i nieśmiało nas pytają "Panowie astrologowie, możemy popatrzyć ?".

Okazało się, że otrzymali zgłoszenie od jakiejś babki o typach co ją podglądają :).

 

Innym razem kolega, który pierwszy raz obserwował przez teleskop (Saturn), co chwila zaglądał z zaskoczeniem w okular i obiektyw.

Myślał, że go wkręcam i założyłem fotkę Saturna w teleskopie.  

  • Lubię 2
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kubaman napisał:

Ja poza klasycznymi "jakie masz powiększenie" oraz tekstu o sąsiadkach ( co jest tym bardziej głupie, że mieszkam w domu i nie mam widoku do sąsiadek), to często pojawia się pytanie: "jak to jest daleko i jakie to jest duże".

O tak - pytanie o odległość jest sztandarowe. Teraz już mam obkute na blachę te odległości :D

 

Godzinę temu, haze napisał:

 

Innym razem kolega, który pierwszy raz obserwował przez teleskop (Saturn), co chwila zaglądał z zaskoczeniem w okular i obiektyw.

 

Myślał, że go wkręcam i założyłem fotkę Saturna w teleskopie.  

 

 

U mnie to samo - nie wierzą, ze Saturn może być taki ostry z tak wielkiej odległości. W sumie to ja też nie mogę w to uwierzyć :laugh:

Edytowane przez JSC
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, zero8 napisał:

Najzabawniejsze komentarze, co prawda po 2 piwach słyszałem od mojej siostry :)

Gromada podwojna w Perseusza; o kurw..., M13; o ja pier..., M31; o kur... i to naprawdę tam jest? :) I tak przy każdym obiekcie ;) Nie mogła uwierzyć, że to naprawdę tam jest :D

W zeszłym roku byliśmy na weekend u znajomych na działce. Oczywiście nie mogłem pojechać bez teleskopu, tym bardziej że gospodarz chciał popatrzeć. Na liście były letnie klasyki jednak "o kur.." wydusiła z niego tylko Gromada Podwójna. Na cześć tego wydarzenia nazwaliśmy ten piękny obiekt Gromadą o kur.. A przynajmniej ja nazwałem, bo koledze się wszystko potem już pomieszało. Od tamtej pory, jak tylko mnie widzi pyta, czy pojedziemy na obserwacje w przyszłą sobotę bo chciałby jeszcze zobaczyć galaktykę o kur..

Edytowane przez Astrobonq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.