Skocz do zawartości

Projekt "Taras" - Epizod 5 - Lagunka w SHO


Pav1007

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Pav1007 napisał:

Dzięki za opinię - możesz mi pokazać zdjęcia M8 w HST gdzie na tlenie jest chaos barw (serio się pytam)? Oglądałem wiele zdjęć tego obiektu i poza przykładami, gdzie środek jest totalnie wypalony nie widziałem tam chaosu barw. Patrząc na sygnał zdecydowanie najmocniejszy jest tlen, siarka znajduje się w samym centrum i naokoło "laguny" - stąd te delikatne, zielone linie.

Nie potrafię do końca nazwać swoich zastrzeżeń, bo nie są obiektywne. Po prostu mam takie odczucia pewnego niedosytu. Zdjęcie Adama np. dużo bardziej mi się podoba:

Choć tak naprawdę nie jestem w stanie powiedzieć, dlaczego. Abstrahując oczywiście od kadru itp, chodzi mi o samą mgławicę. Piszę z telefonu teraz, jakbym miał czas to sporządził bym porównanie kilku fragmentów na których skupiam uwagę, może wtedy moje "zarzuty" byłyby łatwiejsze do zrozumienia... 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Behlur_Olderys napisał:

Zdjęcie Adama np. dużo bardziej mi się podoba

Z tym trudno polemizować, że się komuś coś bardziej podoba :) Natomiast czytając komentarze to odnoszę wrażenie, że większość zapomniała, że to zdjęcie z Warszawy, gdzie obiekt góruje 14* nad horyzontem, skala zdjęcia to 0,78"!!!

 

Przykładowe zdjęcie Jesiona było robione w RPA (!) pod nieporównywalnie ciemniejszym niebem i nieporównywalnie wyżej nad horyzontem, w nieporównywalnie mniejszej skali! To trochę tak jakby każdą fotę M16 porównywać do foty z Hubbla "e no tam to lepsze kolory i gwiazdy jakieś takie ładniejsze i detal też" ;)

 

Nie mówię, żeby nie krytykować - każda konstruktywna krytyka myślę jest przez większość ceniona, ale halo ;) - punkty odniesienia w postaci okoliczności robienia zdjęcia i parametrów są istotne :)

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.