Skocz do zawartości

Nikon Action lub co???


Mariusz Psut

Rekomendowane odpowiedzi

Trudno będzie, byłem właśnie w czwartek w salonie Delty w Warszawie i przejrzałem prawie wszystkie lornetki oprócz tych o  aperturze ponad 70 mm . Byli tam i inni klienci zainteresowani

lornetkami ja kupiłem Nikona Action 7 x 35 EX i była to jedyna dostępna tego dnia w sklepie. Pozostali klienci byli tym faktem nieco rozczarowani no ale ja byłem tam zaraz po otwarciu salonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, kompas napisał:

Trudno będzie, byłem właśnie w czwartek w salonie Delty w Warszawie i przejrzałem prawie wszystkie lornetki oprócz tych o  aperturze ponad 70 mm . Byli tam i inni klienci zainteresowani

lornetkami ja kupiłem Nikona Action 7 x 35 EX i była to jedyna dostępna tego dnia w sklepie. Pozostali klienci byli tym faktem nieco rozczarowani no ale ja byłem tam zaraz po otwarciu salonu.

Super. Szukałem jakieś recenzji tej 7.

Jak twoje zdanie o nim?

Szukam jakiejś przeglądówki  do szerokich pól 7 lub 8.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie mogę odpowiedzieć gdyż patrzyłem przez nią tylko w sklepie i przed sklepem. Płatoliła jednak za nią córka, więc to jej należy się pierwszeństwo, ja mogę coś bliższego powiedzieć dopiero po niedzieli,gdy przyjrzę jej się bliżej. Niemniej widać że ma tzw." potencjał "w stosunku do innych o podobnych parametrach.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pole 9,3° - spoko. Właśnie po to kupuje się taką lornetkę. Pole jest na tyle szerokie, że nie można się zgubić na niebie. Tyle, że obraz jest ostry właściwie tylko w centrum, a już na krawędziach to gwiazdy są kreskami. Niby taka cecha lornetek o szerokich polach, ale dla mnie mimo wszystko poniżej jakiegoś poziomu. Choć póki co mam taką i na razie nie planuję sprzedawać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, kompas napisał:

Na razie nie mogę odpowiedzieć gdyż patrzyłem przez nią tylko w sklepie i przed sklepem. Płatoliła jednak za nią córka, więc to jej należy się pierwszeństwo, ja mogę coś bliższego powiedzieć dopiero po niedzieli,gdy przyjrzę jej się bliżej. Niemniej widać że ma tzw." potencjał "w stosunku do innych o podobnych parametrach.   

Nie ma pośpiechu.Córa ważna sprawa:laugh:.

Sprawdź jak u tej 7 z astro!!!

To mnie najbardziej ciekawi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.