Skocz do zawartości

Wlazłem na poletko Grzędziela - VdB 131, VdB 132, NGC 6914 i inne...


Gość wessel

Rekomendowane odpowiedzi

Piotrek ( Grzędziel ) pokazał niedawno  ubiegłoroczne, piękne zdjęcie niezwykle rzadko fotografowanej okolicy Łabędzia. Zdjęcie to zostało Polskim APODem 20 kwietnia 2019 roku. No i wskoczyło na moją listę " must have" od razu. W czasie sierpniowego urlopu miałem szansę zrealizować ten pomysł w nieco szerszym kadrze niż Piotr.

Setup: Veloce RH 200, STL 11000 na ASA DMM 60. L: 25x600 sekund. RGB: 25x300 sekund na kolor. Z Broku. Opis poniżej.

W9GmVJ4nmWDf_16536x16536_wmhqkGbg.jpg

 

Opis:

Opis.thumb.jpg.d97ce72daf35d4f2c1343e3b4863732e.jpg

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ze taki amator jak ja sie wypowiada ;) Ale mam wrażenie ze gwiazdki są ciut zbyt przygaszone. Środki gwiazd nie są białe tylko szare, tak jak sie robi na zdjęciach z przepalonymi miejscami gdy zbyt zdejmie się światła. Chyba ze to tylko mój monitor, ale to pierwszy raz mi tak pokazuje :D

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wessel napisał:

Wieczorkiem przepracuje temat :) NIestety, mam już dither ustawiony na 4 piksele i ta kolumna ciągle wyłazi. Kamera ma swoje lata..

 

Nigdy specjanie nie analizowałem na ile pixeli jest optymalne ustawienie ditheringu. Kiedyś ustawiłem na 10 co w przełożeniu na 3x dłuższą ogniskową głównej tuby daje coś ok. 30 na fotografii. Może wtedy padnięta kolumna by się "rozmyła".

  Świetne zdjęcie Maćku, miło, że Cię zainspirowałem. W ogóle lubię takie niebieskie mgiełki, mam parę w planach ciągle niestety trudnych do zrealizowania.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dziki napisał:

Noo... Maciek Twój duet Veloce + STL to poezja dla moich oczu - rewelacja!

 

@Tayson dopiero po Twojej uwadze wypatrzyłem tą walniętą kolumnę :) Jak to się usuwa?

W nowych wersjach DSS jest fajny algorytm do usuwania padniętych kolumn. Na prawdę działa.

67490913_378849246109046_7106748188438036480_n.png?_nc_cat=100&_nc_oc=AQkPj4gW6E3fNrMn-rvLBEquaxwYXhQoqFu3n3wMoENQekjVDcvqm0UlOVCCd_iVbno&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=86d3daef6da6db0a452642f02414e4e4&oe=5D9FF09267466336_459021148264590_547510920381726720_n.png?_nc_cat=104&_nc_oc=AQmWylJ1xC3QD2G4khVMsc9AxZTQ5-Oo2MiS6_Ev4eTa-_r5KR-8laBbseiuQ4D67HM&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=710ff8593e95dd00852e85f93e3c1529&oe=5DD8D823

Sorki za off top.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Kajetan napisał:

Przepraszam ze taki amator jak ja sie wypowiada ;) Ale mam wrażenie ze gwiazdki są ciut zbyt przygaszone. Środki gwiazd nie są białe tylko szare, tak jak sie robi na zdjęciach z przepalonymi miejscami gdy zbyt zdejmie się światła. Chyba ze to tylko mój monitor, ale to pierwszy raz mi tak pokazuje :D

Ale to niestety jest efekt przetwarzania obrazka z png na jpeg przez silnik Astrobin. Wiele osób już się na to skarżyło. Nie bardzo wiem jak to obejść.

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Tayson napisał:

Mógłbyś Maćku zabrać na Rodos swój monitor, tzn cały zestawik którym widzisz w domu fotki? 

Z chęcią porówn na ile to odbiega od mojego tel. 

Tomek-dwa setupy, rzutnik, ekran, gitarra socjal i komputer i monitor ? Zapomniałeś że nie mam takiego auta jak TY?  :)

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.