Skocz do zawartości

Motyl bikolor


kubaman

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

bikolor zrobiłem raz w życiu, a teraz sobie eksperymentuję.

Materiał zebrany w lipcu, ilość średnia, ale nie jakoś bardzo mało.

Rasa 11" + Asi 1600

65X180s Ha

120x180s O3

bez klatek kalibracyjnych

 

wersja druga

1129783440_Motylbikolor3JSzyma.thumb.jpg.e6122edf327918d2fd16614a238febbc.jpg

wersja pierwsza

149699095_Motylbikolor2JSzyma.thumb.jpg.ac150fb5a367913bf8281b058ffcca5f.jpg

Edytowane przez kubaman
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spajki, gwiazdki.... A gdzie ten bikolor? To zdjęcie jest MONOCHROMATYCZNE!!!! A akurat ten region ma ładnie zróżnicowane tlen i wodór. I choć to  nie ten sam obrazek, to wygląda że kolorystycznie powinno być jednak zróżnicowane.

 

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maćku, nie podobają mi się takie landrynkowe, przesaturowane kolory. Ale mniejsza o to - nie potrafię uzyskać innych kolorów niż bardzo monotoniczne, choć monochromatyczne oczywiście nie są. Brak umiejętności. Wszystkie tutki do bikoloru (podobnie zresztą jak SHO) pokazują, jak po zmieszaniu kolorów mamy od razu kolorowy efekt i tylko trzeba go dopracować. Czy to w PSie, czy to w PIXie. Znam wszystkie tutki, ale to dla mnie nie działa. Po prostu.Coś robię źle, choć zasady są proste. Może jestem ułomny, ale wszystkie proste sprawy mi się nie udają. Mogę wrzucić tu wycinki obu kanałów i jak ktoś to potrafi złożyć w takie cukiereczki, to chętnie zobaczę.

Edytowane przez kubaman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

image.png.f9dbbd881eb933c9308d4bec95f609bd.png

 

Tak to u mnie wygląda, kolor w kierunku zieleń, niebieski pojawia się wyłącznie na gwiazdach (zresztą masakruje je), a tło ma zafarb jak cholera. Po usunięciu zafarbu robi się tak jak opublikowałem wyżej. Oczywiście kombinowałem z całym zakresem współczynników. Oczywiście próbowałem też obróbki w PSie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pav1007 napisał:

Kuba, po obejrzeniu zdjęcia Tomka to nie wygląda jakby tlen masakrował gwiazdy.

Wydawało mi się, że w drugiej wersji poprawiłem gwiazdy. Nie nazwał bym ich raczej zmasakrowanymi ..

To co cytujesz, to było na temat koloru, nie wyglądu gwiazd, chyba, że Ty też mówisz o kolorze.

Edytowane przez kubaman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tayson napisał:

pobrane 11:34, skonczone 11:59

G skladalem identycznie jak Ty Kuba.

rgb_1.thumb.jpg.a99fb67f0068539628e49cddc691138f.jpg

Tomku, ale taki magentowy zafarb to chyba też nie jest super. Ale gratki, masz najszerszą kolorystykę z tych które powstały i okiełznałeś kolor gwiazd.

Robiłeś tylko w PIXie czy tez w PSie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, kubaman napisał:

Gwiazdy są potargane, bo na tlenie był cirrus.

 

12 minut temu, kubaman napisał:

Wydawało mi się, że w drugiej wersji poprawiłem gwiazdy. Nie nazwał bym ich raczej zmasakrowanymi ..

To co cytujesz, to było na temat koloru, nie wyglądu gwiazd, chyba, że Ty też mówisz o kolorze.

Kuba, na drugim zdjęciu gwiazdy są też - jak to nazwałeś - potargane.

 

10 minut temu, kubaman napisał:

Tomku, ale taki magentowy zafarb to chyba też nie jest super.

a dlaczego nie? Kolorystyka w bicolor jest dowolna (co pokazuje dokładnie Twoja wersja kolorystyczna) :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba wystawiając wodór w R, tlen w B raczej nie spodziewasz się osiągnąć tęczowych barw. Jak dla mnie bi w astro :-) oznacza grę dwóch kolorów. 

Oczywiście czerwony można mocniej wyczerwienić, ale czy zdjęcie zyska na uroku tego nie wiem. Nie bronię również swojej kolorystyki. Jako początkujący w NB nie mam jeszcze wyrobionego własnego poczucia co chce osiągnąć. Myślę że ze 2-3lata i to się zmieni :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.