Skocz do zawartości

Moja Astrobuda


Meiser

Rekomendowane odpowiedzi

Po co tyle gniazd w Hiterze? 

W środku zdecydowanie brakuje mi jakiejś leżanki :-)

Teleskop z montażem chowasz kazdorazowo do środka? 

 

Jak się używa silikonu, to na koniec warto podrownac powierzchnie np mokrym palcem :-)

 

Edit. 

Pewnie masz w planach grzać się w środku w mroźne noce. 

 

Edytowane przez Tayson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Tayson napisał:

Po co tyle gniazd w Hiterze? 

W środku zdecydowanie brakuje mi jakiejś leżanki :-)

Teleskop z montażem chowasz kazdorazowo do środka? 

 

Jak się używa silikonu, to na koniec warto podrownac powierzchnie np mokrym palcem :-)

 

Edit. 

Pewnie masz w planach grzać się w środku w mroźne noce. 

 

W Hiterze tyle gniazd bo akurat tyle gniazd było w komplecie i nie chciało mi się już tego rozdzielac . Zawsze można z czasem je wykorzystać  lub nie . Docelowo grzalek może być więcej  ,narazie będą 3 teleskop , szukacz , Guiding. Co do silikonu to beda zalozone maskownice z czerwonej blachy więc silikon zniknie A leżanka będzie  z czasem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, _Spirit_ napisał:

Teraz tylko astrobody dla piera z rozsuwanym dachem i będzie git.

Leżanka + koza do ogrzewania, drewno na opał widzę że jest.

 

Drewno jest koze tez mam w planie , zobaczę pierwszy sezon czy da się zimą siedzieć  . Pier będzie też obudowany z rozsuwanym dachem.  A i leżanka tez znajdzie w środku swoje miejsce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tak małym pomieszczeniu koza nagrzeje to aż za dobrze , mógłbyś tam siedzieć nawet na biegunie przy -60 na dworze . Dobrym patentem jest piec na gaz z butlą , momentalnie się rozgrzewa -na początku włączasz na pełną moc ,po kilkunastu minutach zmniejszasz na minimum - taki piec używany razem z butlą to jakiś 200-300 zł  , na jednej butli chodzi około 100 godzin -na najmniejszej mocy . Musowo mieć też czujnik czadu do takich sprzętów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Zorg7 napisał:

Gdybym nie przeczytał opisu pomyślałbym że zawinąłeś jakiś kiosk ruchu :).

W Dąbrówce Małej pod Łodzią ktoś uruchomił chyba pierwszą w Polsce farmę astronomiczną. Pierwsze obserwatoria są już zainstalowane:

https://fotoblogia.pl/14084,pamietasz-kioski-ruchu-pod-warszawa-jest-tajemnicze-cmentarzysko

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak obiektów latających typu komary itp, daje duży komfort pracy w takiej astrobudzie .Pewnie podczas użytkowania wyjdą niedoskonałości w budowie

ale czyż nie ma przyjemności w poprawianiu, udoskonalaniu swojego pomysłu na tego typu pomieszczenie.Biorąc pod uwagę rozmiar lokalu ja bym zrezygnował

z ogrzewania drewnem na rzecz czegoś na prąd.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Krzychoo226 said:

W Dąbrówce Małej pod Łodzią ktoś uruchomił chyba pierwszą w Polsce farmę astronomiczną. Pierwsze obserwatoria są już zainstalowane:

https://fotoblogia.pl/14084,pamietasz-kioski-ruchu-pod-warszawa-jest-tajemnicze-cmentarzysko

Hehe, wspomnienia...kiedyś daawno temu, jeszcze jako nastolatek próbowałem od PP (Przedsiębiorstwo Państwowe) RUCH kupić jedną taką (z tych drewnianych, dziś - zabytkowych). W celu wiadomym.

Niestety straszliwa biurokracja z tym związana okazała się nie do przebycia i mój PIER, n.b. fragment słupa telefonicznego z demobilu, został bez swojej budki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.