Skocz do zawartości

Moja Astrobuda


Meiser

Rekomendowane odpowiedzi

Za Encyklopedią PWN:

w świątyniach śiwaickich linga przedstawia się na ogół wraz z joni (wyobrażeniem łona, organu żeńskiego) w postaci kolumny kam. otoczonej u podstawy pierścieniem, co symbolizuje aspekt męski i żeński boskiej energii kreatywnej, źródła wszelkiego życia; 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Meiser napisał:

Skad akurat taka nazwa ?

Robią sobie jaja z Sigmunda Freuda w połączeniu z Hinduizmem . Twoja astrobuda to taki trochę salon dla gentlemenów  palących cygara , pijących koniak siedzących na dębowych fotelach . Albo siłownia,  klub ze striptizem  lub coś innego fajnego dla facetów. Mi się bardzo podoba takie podejście do tematu robienia astrozdjęć . Miedzy siedzeniem w takiej budce , a siedzeniem w zimnie pośrodku pola odganiając się kijem od wilków jest przepaść .  

Edytowane przez berkut123
  • Lubię 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Tayson napisał:

Ja ma jeszcze dodatkowe pytanie. 

Co to za cienka rurka na pierze? 

Do tego dużego czarnego czegoś przykreciles z boku chyba blache na kołki. Po co? 

Którędy idą kable do pc i zasilanie: w pierze czy wyciagasz je pod drzwiami? :-)

Na tej cienkiej rurce wieszam pilota i sterownik GoTo wpinajac jeden z kabelkow do montazu , kable do PC przepuszczam przez otwor mniej wiecej w srodkowej czesci okna pod nim . Wszystkie kable od grzalek kamerki Canona etc biegna do budy przez otwor pod oknem siedzi w tym otworze rurka z PVC aby nie pocharatac kabli po kantach na blaszy . Buda w srodku wylozona jest styropianem czyli ma izolacje . Gniazdo ma atest i nadaje sie na zewnatrz .Musze tylko jeszcze uziemic calosc bo roznie to bywa burze teraz sa gwaltowne i roznie to bywa z piorunami wiec lepiej dmuchac na zimne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Astrobuda w chwili obecnej spelnia swoje zadanie . Setup zasysa swiatlo i produkuje klatki a ja siedze w budzie i wpatruje sie w kompa . Taka buda to super sprawa koniec ze sterczeniem na zimnie na zewnetrznej . Wpadlem na pewien pomysl w zwiazku z tym , ze posiadam drugi teleskop Celestron SCT 9,25 w ktorym ponoc drzemie potencjal chce postawic drugiego piera wlasnie pod ten teleskop bo troche szkoda , ze stoi obecnie w szafie i jest nieuzywany . Jako montaz pod niego chce uzyc dedykowanego fabrycznie pod ten teleskop montazu Celestrona AVX Advanced  i przekonac sie sie czy sobie ten montaz poradzi z SCT9,25 . A zestaw wykorzystac do wizuala lub jako drugi setup foto . Zakupilem niedawno drugiego Canona tym razem 450D modyfikowany reduktor f6,3 mam teraz tylko pytanie czy ktos sie orientuje ile powinna wynosic prawidlowa odleglosc od reduktora bo ten bedzie wkrecony prosto w ognisko do matrycy Canona ? Ostatnio jak uzywalem Canona + zlaczki + reduktor tor optyczny wygladal zle . Mysle , ze to wina odleglosci do matrycy . Prosze o jakies sugestie zwiazane z prawidlowa odlegloscia . Ponizej zdjecie gotowej podstawy pod montaz i sam montaz .

20190914_092236.jpg

20190921_172018.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
20 minut temu, Tayson napisał:

to teraz tylko zmienic monitaze na cos normalnego, kupic kamere mono i mozna jechac zdjecia :)

Jeden montaz juz zmienilem z EQ5 na EQ6 R Pro drugi zamiast tego Celestrona tez chce wymienic myslalem nad EQ8 ale jeszcze dokladnie nie wiem chce zeby dal sobie rade z tym SCT i z Newtonem 200/1000 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, HAMAL napisał:

To nie jest głupi pomysł, od dawna rozważam zbudowanie sobie lekkiej styropianowej nieogrzewanej małej budki/wiatki, stawianej przy zestawie na wyciągnięcie kabli.

Gratuluje pomysłu i wykonania.

Dzięki  . Są duże zalety tej budy  . Siedzisz w  środku  w ciepłym A zestaw  na zewnątrz  zbiera materiał  . Wielkim plusem jest to że nie musisz  marznac na zewnątrz  .

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Meiser napisał:

Dzięki  . Są duże zalety tej budy  . Siedzisz w  środku  w ciepłym A zestaw  na zewnątrz  zbiera materiał  . Wielkim plusem jest to że nie musisz  marznac na zewnątrz  .

Własnie to jest największa dla mnie wada :) Cała przyjemność to wyjść z domu, posiedzieć w terenie, w ciemności, zmarznąć, nawdychać się świeżego powietrza, popatrzeć sobie w gwiazdy. Takie siedzenie w budce, czy w domu, to dla mnie tak średnio. No to tak jakby zdalnie łowić ryby na przykład, albo zbierać grzyby, siedząc pod kominkiem. Rozumiem zabezpieczyć setup, że człowiek sobie przychodzi, naciska guziczek, dach się otwiera i nie trzeba całej tej procedury ustawień, co za każdym razem zabiera nie potrzebnie tyle czasu. No... ale takie wygody dla siebie, coś tu dla mnie jest nie tak. 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, kosmit napisał:

nawdychać się świeżego powietrza,

Mieszkasz w Polsce ? :P

Na wiosnę startuję ze zdalnym obserwatorium i właśnie będę siedział wygodnie w swoim mieszkaniu a setup oddalony o 30 km będę uruchamiał jednym kliknięciem i to jest dopiero magia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Winter napisał:

Mieszkasz w Polsce ? :P

Na wiosnę startuję ze zdalnym obserwatorium i właśnie będę siedział wygodnie w swoim mieszkaniu a setup oddalony o 30 km będę uruchamiał jednym kliknięciem i to jest dopiero magia ;)

A nie lepiej mieć taką budę gdzieś w Andach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.