Jump to content

Recommended Posts

Sprzedam Celestron SkyScout może komuś się przyda. Ogólnie to poręczne obserwatorium dla osób raczej początkujących, wyposażone w GPS pozwala na ideentyfikowanie obiektów najeżdzając na nie celownikiem, bądź wyszukanie obiektów przy pomocy nazwy lub numeru katalogowego (w wizjerze pojawiają się świecące punkty pokazujące kierunek w którym trzeba się przesuwać).

Urządzenie zawiera w mnóstwo informacji edukacyjnych na temat różnych obiektów, osób astronomicznie sławnych itp. Informacje te może przyswajać czytając bądź wysłuchać za pomocą dołączonych słuchawek oczywiście w jęz. angielskim.

Niestety lata świetności ma już za sobą i Celestron nie wspiea tego projektu. Manulane ustawianie daty zatrzymało się na roku 2015, przez co GPS nie chce się za bardzo "sfixować"

W internecie czytałem że są jakieś sposoby żeby go zmusić do odczytu GPS ale mnie się nie udało w 3 minuty więc uważam że się nie da ;-)

Jednak uważam że sporo w tym urządzeniu zostało dobrego i jeżeli ktoś nie znajdzie dla niego zajęcia to wewątrz pewnie jest sporo dobrodziejstwa do wykorszystania.

W komplecie samo urządzenie, wszyskie papiery, etui, pudełko, słuchawki, baterie. Wszystko w bardzo dobrym stanie.

Cena jaka mnie interesuje, nie wiem kompletnie 160zł z wysyłką ? Ewentualnie proszę pisać z własnymi propozycjami.

Recenzja na AP:

 

IMG-5831.JPG

IMG-5832.JPG

IMG-5834.JPG

IMG-5835.JPG

IMG-5830.JPG

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.