Skocz do zawartości

Tayson - rozpoczęte, próbne, wstępne


Tayson

Rekomendowane odpowiedzi

Robienie ekstremalnych obiektów typu SNR trochę zakrawa to o takie hobby w hobby. Ale dzięki temu można poczuć że się robi coś wyjątkowego. Jakby weszło się w astrofotografię na nowo. Takie zdjęcia są nietypowe, nie każdy ma możliwość i cierpliwość je robić, ale to właśnie przez to takie zdjęcia są niszą i zapadają w pamięć. i zdjęcia i autorzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miłe słowa. Ale... nie w pełni zgadzam się z Tobą :) Każdy może, ja nie mam jakiegoś wyjątkowego setupu. A więc każdy ma możliwość, natomiast nie każdy ma cierpliwość. Teraz jest moda na szybkie, niedopracowane zdjęcia, zaspokojenie głodu posiadania n-tego obiektu. No ale na szczęście nie wszyscy ulegają modzie jak słusznie zauważyłeś :)

Dla mnie astrofotografia to hobby pozwalające na poznanie nieznanego nieba. Katalog Messiera i kilka podstawowych NGC, IC czy Barnardów - to było na samym początku.

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam teraz palę pewnego bladego SNRa i w pełni się zgadzam, jest to ćwiczenie cierpliwości. Na pojedynczej klatce nic nie widać, pojawia się wątpliwość czy jest sens, ale z każdym dodanym materiałem pojawia się coraz wyraźniej i człowiek dostaje lekkiego kopa motywacji, żeby palić dalej. 10 godzin wodoru już zrobione, jeszcze wiele do zrobienia, później L i RGB a na koniec, można mieć nadzieję, satysfakcja z dobrej fotki.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, OnlyAfc napisał:

No chyba że ma starego Canona :D

Ja bym musiał palić pewnie ok tydzień materiału, żeby coś zobaczyć :rofl:

To może trzeba palić tydzień? Zobacz - te 10 godzin materiału to są 4 dzisiejsze noce!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, wessel napisał:

To może trzeba palić tydzień? Zobacz - te 10 godzin materiału to są 4 dzisiejsze noce!

Tydzień, miałem na myśli nie 7 nocy palenia po 2-3h, tylko 168h czystego materiału :)

Ja ogólnie nie mam problemu z paleniem po kilkanaście h materiału. Lubię to robić, bo potem o wiele wygodniej się to obrabia, tutaj ograniczeniem jest raczej ilość szumu z canona w ciepłe dni + kwestia czułości matrycy + mono vs maska bayera.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, wessel napisał:

A tak wygląda wodór tego SNRa po 10 godzinach rejestracji. Tak 106 (f5) i STL 11K na bin2 czyli z pikselem 18 um. Suby po 1200 sekund. 

 

Sztuka w sama w sobie, .....w przeciwieństwie do cmosow'ców, co wrzucają 40x60s L, zachwyceni z jednej jasnej nocy, w wypasionych chińskich asi... numer dopiszcie sami. Mnóstwo tego na forum. Jak mu co powiesz to, że na osiedlu na drugim pietrze mieszka, ciężko mu się schodzi, balkon ciasny, kręgosłup nie ten teges, a winda nie działa, więc lepiej nie będzie. Takie czasy.

 

Tak wiem, po tym poście afera będzie. Niestety tak jest.

 

  • Haha 3
  • Zmieszany 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, OnlyAfc napisał:

Mrowie gwiazd i delikatna, lekko zauważalna mgiełka.

Jestem baaardzo ciekaw, co z tego wyciągniesz :)

 

To jest dość dużo. Są ciemniejsze :)No ale i tak z tego nic nie zrobię, trzeba palić dalej..

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.