Skocz do zawartości

Mars 57,617 BC


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie przeczytałem ciekawy artykuł na S&T.

Powiem szczerze, że nie wiedziałem, że w tym roku Mars będzie rekordowo blisko! Najbliżej od 59619 lat, kedy to osiągnął rozmiary kątowe 25.13" - w sierpniu będziemy mieli 25.11" (jak ostatnio go pstrykalem mial 9"). To wręcz epokowe wydarzenie!

 

Cały artykuł - polecam - http://skyandtelescope.com/observing/objec...ticle_970_1.asp

 

A ja sprzedałem refraktor...:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej pojechać na Kanary i tam go zdjąć bo taka okazja się drugi raz nieprędko pojawi.

 

 

"57,617 BC"

 

Ty mi tu Jesion frekwencji nie podawaj przed 20-tą

 

:-X

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Jak już pisałem nie ma co się podniecac ulamkiem sekundy jego tarczy więcej ale liczć się z jego niestety niskim położeniam na niebie, znacznie utrudniajacym jego obserwacje.

Zdecydowanie wolę Marsa na poziomie tarczy 20" ale conajmniej 50* lub więcej nad horyzontem :):D ;D ;D ;D

Nie chcę być złym prorokiem ale tak bliskie opozycje są z reguły podatne poprzez silne nasłonecznienie planety na rozwój tam burz pyłowych a wtedy szczegóły mamy po prostu z głowy na czas opozycji ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Aquarius

Panowie, trochę więcej optymizmu!!!

Bierzemy armaty i jedziemy na Kudłacze. Nie są to co prawda Kanary, ale mimo to miejsce jest całkiem nie złe :D. A jeżeli Mars będzie ,,bezużyteczny' ( ;) >:( :'(), to będziemy mieli do dyspozycji jeszcze całe niebo :D. Na pewno nie będziemy narzekać na nudę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.