Skocz do zawartości

Astrogielda.pl


Rekomendowane odpowiedzi

Nowy wymiar gieldy.

Moze uda sie tu polaczyc kupie/sprzedam/zamienie/oddam ze wszystkich polski for?

Co o tym sądzicie?

 

http://astrogielda.pl/

 

uprzedajac pytanie, ja nie jestem jej autorem. informuje jedynie spoleczenstwo o ciekawej alternatywie dla tego co obecnie funkcjonuje.

image.png.bbcbf51a44fbb895d34a2cf419090bb3.png

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieeee, oczywiście, że nie :) Napisałem tylko bardzo skrótowo, jakby to można ugryźć od strony webowej. Natomiast realizacja takiego planu to jest znacznie większe przedsięwzięcie. Właśnie zgody na zasysanie treści, za tym idzie transfer. Wyrzucenie na zewnętrzny serwis danych, czasem nr telefonu. Pomysł do zrobienia, ale po dogadaniu przy okrągłym stole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, HAMAL napisał:

Pomysł dobry, tylko wiarygodność sprzedających trudniej ocenić gdy nie znasz ich z Forum

Patrząc na polskie fora ludzie występują wszędzie występują przeważnie pod tym samym nickiem. Czemu więc na giełdzie miałoby być inaczej?

 

Oczywiście jednostkowe przypadki się zdarzają, ale na to nawet forum nie pomoże. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 8/27/2019 at 1:39 PM, Tayson said:

polski for

 

On 8/27/2019 at 3:04 PM, count.neverest said:

z for

Może nie związane z tematem, ale Panowie - tego nie da się czytać (a jestem inżynierem a nie polonistą). To jak gdybym czytał "Chodziłem do dwóch lice, a minister Gliński wymienił dyrektorów wielu polskich muze.". L.mn. od forum to fora, a dopełniacz to forów (tak jak liceów i muzeów).

Edytowane przez Sebo_b
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje mi osobiście na giełdzie z forum rozwiązania w stylu: szukam czegoś, np kamery XYZ, ktoś dodaje ogłoszenie, że sprzeda kamerę XYZ i ja dostaję powiadomienie, że pojawiło się ogłoszenie przedmiotu, którego szukam. Nie trzeba codziennie wertować ogłoszeń i zaglądać do nich, żeby się dowiedzieć, że są nieaktualne :)

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, isset said:

Kupiłem i zainstalowałem certyfikaty SSL, teraz jest bezpiecznie i nie straszy :)

A wystarczyło podłączyć letsencrypt :) 

 

EDIT: widzę że home.pl ich nie wspiera - więc nie było tematu...

Edytowane przez Sebo_b
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istnieje i ma się dobrze (Google im pomaga). Korzystają z nich m.in. tacy gracze jak stackoverflow czy sourceforge.

 

Jedynym problemem (wyzwaniem) jest, że certy z letsencrypta są bardzo krótkie - 90 dni. Chodzi o to, żeby użyć automatów do ich odświeżania, a nie ręcznie wrzucać jak u innych co rok, jest to podyktowane kwestiami bezpieczeństwa. Dlatego żeby było wygodnie, hosting musi ich obsługiwać (no bo nie chcesz co 3 miesiące wymieniać certa ręcznie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że w ogłoszeniu adres mailowy sprzedającego jest napisany otwartym tekstem, co nie jest najlepszym pomysłem, bo zaraz spamboty go wyłapią i zaczną spamować. Sugeruję ukryć go w jakiś sposób (nie mówię, żeby kupujący w ogóle nie mógł go zobaczyć, ale niech to nie będzie widoczne od razu po otwarciu strony).

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.