Skocz do zawartości

[S] Antares 120/1000 ATM


Sebson

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzedam refraktor przystosowany do nasadki bino wykonany własnoręcznie. Obiektyw pochodzi bezpośrednio z Kanady; sprowadzony został przez Śp. Janusza i jest to obiektyw którego jakość przewyższa znacznie jakość nowszych sprzętów z masowych produkcji; wyciąg od 120/600. Cela obiektywu jest kolimowana natomiast sama rura została wykonana przez mojego tokarza z bardzo dużą dokładnością; rura jest zwężana po odpowiedniej odległości i zwężenie służy jako buffel; rura w środku jest wyczerniona na dwa sposoby: część grubsza jest wyczerniona flockiem a ta cieńsza została pomalowana farbą tablicową z domieszką przesianych sadzy z komina i efekt jest tak dobry, że jestem w stanie powiedzieć iż lepszy od oryginalnych wyczernień; ciemno jak w .... :) Całą rurę okleiłem folią metalizowaną od strony kleju co czyni ją naprawdę wytrzymałą i po przyklejeniu nie dało się jej oderwać. Cały sprzęt wykonałem z największą starannością gdyż lubię perfekcję. Obiektyw jest w stanie dosłownie fabrycznym i nie ma żadnej najmniejszej ryski jak i cała reszta. Na zdjęciu jest z nasadką od sprzedawanego na innym ogłoszeniu SW120ED ale nie jest częścią sprzedaży tak jak kątówka. Na zdjęciach przed złożeniem są również białe obejmy ale zostały wymienione na czarne ze względów wizualnych. Obrazy dawane przez ten sprzęt są naprawdę zdumiewające jak na zwykłego achromata i porównując mojego Antaresa do masowych SW120/1000 to jest przepaść; ten obiektyw został wyprodukowany z dużą dokładnością w Kanadzie a nie przez chińczyków z precyzją jak wyjdzie tak będzie. AC jest(żółć i niebieski) i nie ma cudów bo to achromat F8,3 ale jest tak mała, że można się jej doszukiwać; robiłem min. testy w dzień na wirujących chromowanych grzybkach wentylacyjnych i AC pojawiła się dopiero od 80x powiększenia. Aberracja sferyczna jest właściwie niezauważalna. Ogólnie jak ktoś patrzył przez SW120/1000 i wie jakie obrazy on daje to w Antaresie praktycznie wszystkie "wady" są niższe od 25-40%. Do tego mamy kolimowaną celę i w moim ATM co mogę zagwarantować jest dużo lepsze wyczernienie.


W skład refraktora wchodzi jedynie on sam z obejmami i dovetailem.

 

Cena: 1350zł z ewentualną wysyłką ale wolałbym odbiór osobisty.

IMG_20190710_095508.jpg

IMG_20190710_095504.jpg

IMG_20190710_095459.jpg

IMG_20190720_181628.jpg

IMG_20190828_081847.jpg

IMG_20190828_081932.jpg

IMG_20190828_081945.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę się wtrącić (mam złamana nogę siedzę w domu i się nudzę). Miałem okazję patrzeć przez ten achromat i potwierdzam, że daje bardzo ładne obrazy. Jest to achro, więc aberracja chromatyczna oczywiście jest dostrzegalna ale tak od 100x. I jest taka powiedziałbym "nienachalna". Na powiększeniach do 50x bajka. Przy powiększeniach rzędu 230x zaobserwowałem lekką degradację obrazu (delikatne rozmycie detalu i lekka utrata ostrości). No i trzeba podkreślić niesamowitą jakość wykonania. ATM'y kolegi Sebsona prześcigają zdecydowanie niejedno fabryczne wykonanie. Precyzja i jakość nieporównywalna z chińską masówką. Najsłabsza cześć całego projektu to fabryczny wyciąg (choć i ten wzorowo przez Sebsona wyregulowany).

 

Pozdrawiam Wojtek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Obiektyw pochodzi bezpośrednio z Kanady; sprowadzony został przez Śp. Janusza i jest to obiektyw którego jakość przewyższa znacznie jakość nowszych sprzętów z masowych produkcji" Czy kupujący otrzyma jakikolwiek dowód potwierdzający to twierdzenie? 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm..... Obiektyw łudząco przypomina taki, który onegdaj za jakąś  horrendalną cenę widziałem na eBayu. I tamten wystawiony był jako Antares. Sama możliwość kolimacji mocno odróżnia go od chińskiego masowego odpowiednika. Obrazy daje naprawdę fajne. Myślę, że 100% pewności da tylko osobista konfrontacja tego sprzętu z jakimś innym Achro o podobnych parametrach. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stara (niebieska) seria achromatów 100,120,150mm sky-watchera miała możliwość kolimacji.

http://www.skywatcher.co.za/index.php?main_page=index&cPath=154&zenid=t3v08b0b0u0u1bmmmbpjnij405

 

Miałem taką celę achro 150/f8 od Janusza. Kolega Viaderny miał 120tkę.

https://astropolis.pl/topic/6667-budujemy-refraktor/#comments

 

Porównywałem celę z C6-R celestrona i niebieskimi sky-watcherami i wyglądało jak z tej samej fabryki.

Może Antares miał swoją kontrolę i te obiektywy/tuby były lepszej jakości - nie wiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Hans zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.