Skocz do zawartości

sidiouss

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Sebastian Ś.

Bardzo fajna, wyważona kolorystyka! :) super pyły widać. Może bym zebrał lekko czerwonego, żeby wydobyć brązy.

 

Obiektyw wiadomo ma swoje wady, ale i tak ładnie. Próbowałeś może przymknąć jeszcze o jedną podziałkę? 

Edytowane przez Sebastian Ś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Sebastian Ś. napisał:

Bardzo fajna, wyważona kolorystyka! :) super pyły widać. Może bym zebrał lekko czerwonego, żeby wydobyć brązy.

 

Obiektyw wiadomo ma swoje wady, ale i tak ładnie. Próbowałeś może przymknąć jeszcze o jedną podziałkę? 

Dzięki :)

Pewnie jakbym jeszcze przymknął, to byłoby lepiej, ale i tak względem 1.4 - 3.5 to już duuży przeskok. Wszystko zależy też od dobrego nieba, tutaj (https://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/17065-konkurs-na-astrofotografię-miesiąca-i-roku-dla-początkujących-maj-2019/&do=findComment&comment=213802) robiłem ten sam region na wiosnę, tylko w dużo ciemniejszym miejscu, a obiektyw był tylko przymknięty do f/2.5 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Sebastian Ś. napisał:

W sumie jak nie ma wielkiej różnicy w gwiazdkach to szkoda światła, w takich szerokich polach nie ma co się przyglądać w rogi ;)

Dokładnie tak, tutaj chciałem zobaczyć co mi wyjdzie przy f/3.5, tym bardziej, że przy horyzoncie niebo było delikatnie zamglone. Oczywiście kadr jest obrócony o 90 stopni przeciwnie do ruchu wskazówek zegara i horyzont mamy z prawej strony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sebastian Ś.
2 minuty temu, sidiouss napisał:

Dokładnie tak, tutaj chciałem zobaczyć co mi wyjdzie przy f/3.5, tym bardziej, że przy horyzoncie niebo było delikatnie zamglone. Oczywiście kadr jest obrócony o 90 stopni przeciwnie do ruchu wskazówek zegara i horyzont mamy z prawej strony :)

A pokażesz może jedną klatkę? Ciekawi mnie jak działa L-Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie niestety kłuje w oczy sztuczny flat :) Z jego powodu praktycznie "zniknęła" droga mleczna, która powinna być jaśniejsza i "wystawać" z otoczenia. Wiem że jest z tym problem z takim gradientem od LP i nie mam na to rady (jedynie spróbuj bardziej rozmyć sztucznego flata). Kolorystyka też jest średnia, zbyt jednolicie brązowa. 

  • Lubię 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, MateuszW napisał:

Mnie niestety kłuje w oczy sztuczny flat :) Z jego powodu praktycznie "zniknęła" droga mleczna, która powinna być jaśniejsza i "wystawać" z otoczenia. Wiem że jest z tym problem z takim gradientem od LP i nie mam na to rady (jedynie spróbuj bardziej rozmyć sztucznego flata). Kolorystyka też jest średnia, zbyt jednolicie brązowa. 

Tylko tu żadnego sztucznego flata nie było, przynajmniej nie takiego, którego robiłbym sam ;) Używałem narzędzia "remove light pollution" z Astro Pixel Processor, a on analizuje zaznaczone przeze mnie obszary aby zredukować LP i utworzyć wtedy flata plus jakieś magiczne rytuały ;) Muszę pobawić się opcjami i zmniejszyć jego działanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, sidiouss napisał:

Używałem narzędzia "remove light pollution" z Astro Pixel Processor,

Wniosek - nie używaj tego narzędzia. Najwidoczniej stwierdziło, że jasność DM to LP i wyrównał to z tłem. Teraz wygląda jak brązowa masa z czarnymi otworami.

Pokażesz stacka z LP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Pav1007 napisał:

Wniosek - nie używaj tego narzędzia. Najwidoczniej stwierdziło, że jasność DM to LP i wyrównał to z tłem. Teraz wygląda jak brązowa masa z czarnymi otworami.

Pokażesz stacka z LP?

Stack otrzymany w DSS: http://photopietrewicz.pl/download/tarcza.tif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sidiouss napisał:

Dzięki :) Jakieś rady? ;)

Niestety nie mam ogólnego sposobu na balans kolorów szerokich kadrów, zawsze kombinuję inaczej. Po prostu poszukaj fotek referencyjnych i staraj się do nich zbliżyć :) Pamiętaj o balansie już od początku, bo na końcu trudno go naprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kosmit napisał:

Stackujesz w DSS, a masz APP. Dlaczego ???

Raz tym, raz tym, DSSem zazwyczaj stackuję jak jestem w pracy, bo puszczam go sobie w tle i stackuje od razu, bez kolejnych etapów jak to jest w APP :)

 

1 godzinę temu, pablo12311 napisał:

A gdzie pod Łowiczem  zbierane?

Kiernozia :)

17 minut temu, MateuszW napisał:

Niestety nie mam ogólnego sposobu na balans kolorów szerokich kadrów, zawsze kombinuję inaczej. Po prostu poszukaj fotek referencyjnych i staraj się do nich zbliżyć :) Pamiętaj o balansie już od początku, bo na końcu trudno go naprawić.

Oj uwierz mi, że pamiętam, ale jak na zdjęciu są takie gradienty, to ciężko o balans od samego początku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sebastian Ś.

Po DBE jakiś paskudny banding mi wychodzi z którym nie bardzo mogę sobie poradzić bez Pixa i nie mam siły na to :D,więc zrobiłem cropa i widziałbym to kolorystycznie mniej więcej tak:

tarcza_00001sdfsdfs.thumb.jpg.ba640b0cd7386b56fd5efab999174203.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, fizyk5 napisał:

Do Kiernozi mam jakieś 20km, a niebo tam 21,50 SQM. 

Chętnie bym się  wybrał tam na focenie.

Jak coś , to na pw.

Gdańsk???  więc pewnie to jednorazowy wypad.

Parę razy w roku tam jestem, u rodziny mojej narzeczonej ;) A Ty skąd w takim razie? :)

Edytowane przez sidiouss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Sebastian Ś. napisał:

Po DBE jakiś paskudny banding mi wychodzi z którym nie bardzo mogę sobie poradzić bez Pixa i nie mam siły na to :D,więc zrobiłem cropa i widziałbym to kolorystycznie mniej więcej tak:

tarcza_00001sdfsdfs.thumb.jpg.ba640b0cd7386b56fd5efab999174203.jpg

Piękne kolory, podpowiesz trochę jak to wszystko ugryzłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sebastian Ś.
14 minut temu, sidiouss napisał:

Piękne kolory, podpowiesz trochę jak to wszystko ugryzłeś?

W Siril kalibracja koloru i dbe ( chociaż na tym etapie LP nie znika poprawnie, chyba miałbym na to pomysł w Pixie ale tutaj jakoś ciężko) Potem w PSie już standardowo rozciągnąć i trochę podkręcenie kolorow. Jeszcze na koniec balans. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.