Skocz do zawartości

2,5 Godziny z Andromeda


Meiser

Rekomendowane odpowiedzi

Korzystajac z okresu w ktorym Andromeda jest wysoko oraz z tego ze noce jak narazie w rejonie polnocy kraju sa pogodne oraz ze ksiezyc jest  w nowiu wybralem sie na spotkanie z Andromeda

Ponizej 2,5 godziny materialu zbieranego za pomoca SWED80 (bez korektora , dojedzie dopiero dzisiaj ) aparatem Canon 200D mody . ISO 800  60 klatek x 150 sek . 

W zwiazku z tym ze z efektu koncowego nie jestem zadowolony kieruje pytanie czy to zbyt malo materialu aby uzyskac lepszy efekt  ? czy moze obrobka nie prawidlowa ? Prosze o sugestie . 

Andromeda 1.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, HAMAL napisał:

Kobita w domu w łóżku sama a Ten się z jakąś andromeda po nocach szlaja i to 2,5h :D byś się nie przyznawał :whistling:

 

Walcz bo warto :)

 

 

 

 

Dzieki bede walczyl . Kobita juz do tego przywykla i odpuscila wiec noce sa moje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, sidiouss napisał:

A w dzień polerowanie sprzętu, upgrade setupu i poprawki :D 

No dokladnie . Chce wrzucic stacka ale rozmiar na to nie pozwala nie chce zmniejszac rozmiaru chce zachowac orginalna wage pliku . Jak to uczynic aby dal sie tu wstawic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to mówią, z pustego i Salomon nie naleje :)
Gwiazdom brakuje ostrości, do tego brakuje flatów i na zdjęciu jest paskudna winieta, a w tle siedzi mnóstwo kolorowych hotpikseli (brak darków albo ditheringu).

 

To co udało mi się wyciągnąć:

 

m31_meiser.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, wessel napisał:

Materiał jest skalibrowany złymi flatami  albo pozbawiony w ogóle flatów i po to aby coś sensownego zrobić trzeba by obciąć 30 % pola widzenia.

No widze widze , ale i tak wiele , ze udalo sie cokolwiek lepiej urobic . Wlasnie dotarl reduktor/flatener , jak tylko bedzie mozliwosc zrobie jeszcze jedno podejscie + flaty bo nie ma ich wcale . Z reduktorem powinno byc napewno nieco lepiej niz bez . Bede walczyl . Dzieki za uwagi i porady 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Meiser napisał:

No widze widze , ale i tak wiele , ze udalo sie cokolwiek lepiej urobic . Wlasnie dotarl reduktor/flatener , jak tylko bedzie mozliwosc zrobie jeszcze jedno podejscie + flaty bo nie ma ich wcale . Z reduktorem powinno byc napewno nieco lepiej niz bez . Bede walczyl . Dzieki za uwagi i porady 

Z reduktorem będziesz obowiązkowo potrzebował flatów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, astrocola napisał:

Jaki to mod aparatu? Wkładany był tam przed matryce po modyfikacji jakiś filtr?

To Canon EOS 200D wysłałem go do klienta  ktory wyjął fabryczny element ktory byl  przed  matrycą  i teraz jest to Canon  Full spectrum . Różnica  jest kolokwialnie duza niz byla przed . Przed modyfikacja mglawica np Oriona wychodziła całkiem biala  a teraz wychodzi  czerwona.  Mam nawet certyfikat na tą modyfikację. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tayson napisał:

T2 jest za małe pod APSC. 

Trzeba 2" (M48x0.75).

 

Edit. 

Po takim mod nie można ustawić poprawnie ostrości bez zastosowania filtra uv/ir cut. Osoba modufikujaca Cię o tym poinformowała? 

Nie nic mi nie wiadomo  na ten temat  . Czyli co jeszcze  potrzebuje  do prawidłowej  konfiguracji  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.